Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Nisan 2018, 13:34   #32
Xander
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: 2006 Yılı - KELEBEK.GEN.TR

pRoDiGy Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
şuan Kelebek.Gen.Tr 15 yaşında.. sene 2003 de faaliyete giren ve halen açık, kullanıcılarına hizmet vermektedir. Kelebek.gen.tr; dile kolay 15 yıl ayakta kalmış bir sunucu, iyisi ile kötüsüyle tam tamına 15 yıl!

kimimiz birilerine kızdı gitti.. kimisi aşık oldu küstü gitti.. kimisi büyüm artık diyip gitti.

kelebek hep aynı yerindeydi oysa.. kimseye de ne küstü, nede kırgındı.. gidenlere hep bir tecrübe kazandırmıştı oysa
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
.. bir zamanlar dediğimiz kavram asırlıkmış gibi gelir insana, ilk açtığımız sene geldi de aklıma;

Shell işi yapıyoruz economist (İsmail Gül) TicariChat.Net adı altında host ve shell hizmeti veriyoruz.. bir gün bir müşterimiz kelebek adı altında irc sohbet açmak istiyorum dediğinde; lakin domaini siz alın demesiyle tarafımızdan tahsil edilip, kurulumları bittiğinde biz müşterimize teslim etmek için beklemiştik, müşterimiz gelmedi ve bLackStar nickli arkadaşımız economist e bu domaini değerlendirmek istediğini belirtti ve economist hayhay deyip teslim ettiğine şahitim.. bende ilk kelebek yönetimdeydim.. bu sayede..

yıllar yılları kovaladı tabi kelebek userler le dolup taştı, bir talihsizlik yaşandı ve bLackStar kelebeği bırakmak zorunda kaldı.. haliyle economist asla malını satmayan kişiliklerden olduğu için yönetimi baştan aşağı değiştirip devam kararı aldı.. bLackStar 'a da giderken economist, kelebek.org u hediye ettiğini biliyorum.. wToprak da bLackStar 'a çöküp aldığını duydum.. doğrudur yalandır o tarafı beni pek ilgilendirmez.. lakin milletin görmediği duymadığı bir olayı bu kadar büyütüp dile getirmesi bizim kültürümüz adetimiz oldu nerdeyse.. kelebek script de asla çalıntı bir yazılım yoktur. virüs trojen vb. tehlike yaratacak unsur bulundurulmamıştır.

ve eski kelebek.gen.tr userlerine sesleniyorum. gelin birlik ve beraberliğin bütün olduğu kelebek.gen.tr yi ayağa kaldıralım. vefa borcu gibi klişe lafları pek sevmem lakin, gönlünüzde yer etmiş, yer geldiğinde güldüğünüz, ağladığınız, paylaşım yaptığınız bu mekana değerinizi gösterin
Allaha emanet..

Öncelik le merhaba kolay gelsin, Yazdiklarinin hepsini okudum bazi yerlerinde doğruluk paylari var, Lakin Kelebek.Gen.Tr Sunucusu wToprak (ibrahim) abinin 2000 Yilinda yaptiği KelebekScript ile kullanicilari yakaladi ve KelebekScript tin isim hakkini hak yiyerek ismail efendi aldi,
Orda bulunan ve emek verenlerin emek veren tüm arkadaşlarin hakkini yedi bunu inkar edecek insanin vicdanindan şüphe ederim, BLaCkStar o kadar emek verdi bir kalemde emekleri silindi gitti, Bide şunu dememissin wToprak Kelebek.ORG domainne çökmüş bu söylediğinin doğruluk payi yok ibrahim abi yi Batmanda cafe işletirken tanir ve bilirdim lafi fazla uzatmadan umarim eski havasini yakalar bunun için ilk önce başindaki zattin gitmesi ve sunucuyu devretmesi lazim o zaman belki bir tik güzel bir Ekib ile eski havasini yakalar,
Ama ismail gül olduğu sürece oraya verilen tüm emekler boşa gider bundan kimsenin şüphesi olmasin.

Kolay gelsin hayirli IF'ler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet