Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ağustos 2018, 22:54   #1
eQuaL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (-1)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Muhabbet.ORG - HelpOnline (HO) v1.0 Beta

HelpOnline (HO) v1.0 Beta

Nedir?

Sunucu(lar) arasında bulunan HelpOnline protokolü dâhilinde, help kanalına giriş yaptıklarından 30 saniye kadar sonrasında, eğer yardım talebi cevaplanmazsa, HelpOnline protokolü devreye girip, sunucu üzerinde soru/sual sormak isteyen son kullanıcıya hizmet verilecektir.
Aktif olarak sistem içinde bulunan, helper kullanıcıyı karşıladıktan sonra, kullanıcı arasında yaşanan diyalog log halinde iki sunucu arasında, eş zamanlı paylaşılıp help’e giren kullanıcı bu sayede cevapsız/bekleme halinde kalmayacaktır.

Nasıl çalışır?

Son kullanıcı, help kanalına giriş yaptıktan otuz saniye kadar sonrasında halen kendisine +v(yardım) verilmezse, HelpOnline aktif olup, kendisine yardım vermek isteyen bir helper atayacaktır. Soru, cevap sırasında eş zamanlı paylaşılan log hali de iki sunucu arasında yardım köprüsü oluşturacaktır.

Örnek karşılama metni:

<HelpOnline> muhabbet-org Sunucusunda eQuaL nicki 30 saniyeden uzun süredir #Help kanalında
<HelpOnline> #Helpers kanalında ! ilgilen muhabbet-org eQuaL yaparak kişi ile ilgilenebilirsiniz.

Örnek konuşma metni:

HelpOnline mod değiştirdi:+v eQuaL
eQuaL, YouMyCure nickli Online Helper size yardımcı olacaktır
<HelpOnline> <YouMyCure> Merhaba eQuaL, size nasıl yardımcı olabilirim?
<HelpOnline> <YouMyCure> eQuaL, sizi dinliyorum
HelpOnline mod değiştirdi:-v eQuaL
<HelpOnline> <YouMyCure> Baska sorunuz yoksa lütfen gereksiz bekleme yapmayınız. Hos sohbetler dileriz.

Helper tarafından sonlandırma tepkimesi:

!dv muhabbet.org eQuaL

Proje Devamlılığı
Help devamlılık gösterdiği sürece devam edecektir.

Emeği geçenler:

Programlama/Kodlama:
YouMyCure
Fikir Sahibi/AR-GE/Tester: eQuaL
Sponsor: Ortam.Com

Sistemin Aktif Olduğu Sunucular:

- Ortam.Com ( Main Sponsored Server )
- Muhabbet.ORG ( Main Testing Server )
- Ayva.Net ( Linked Server )
- Zurna.Net ( Linked Server )
- Sohbet.ORG ( Linked Server )
- Mesgul.NET ( Linked Server )
- YuzukTR.NET ( Linked Server )
- Sohbetlove.NET ( Linked Server )
- SiberTR.Net ( Linked Server )
- Boncuk.Org ( Linked Server )

Sistemin sunucunuz üzerinde aktif olmasını istiyorsanız, irc.ortam.com sunucusu üzerinden, eQuaL veya YouMyCure 'a yazabilirsiniz. Sistem henüz beta sürümünde olduğu için yeni aktif modüller de düşünülüp, tasarlanmaya devam etmektedir

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet