Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Eylül 2018, 14:25   #20
OxiGeN
~ Sohbet.Net ~
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Yeni Sosyal ağ - Sohbet etmek için Baglan Bize!

toXic Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Biraz para yardımıyla geliştirilebilecek bir çok şeyi geliştirebilirsiniz bunları yapacak çok kişi bulursunuz ama o platformda teknik imkanlar kısıtlı.
Benim fikrim bu zamandan sonra en akıllı hamleler mobil uygulamalar üzerinden yabilirsiniz. IRCd taban üstüne ne yaparsaniz yapin tutmaz. Yeni kullanıcılar kazanmak hatta eldekileri de kaybetmemek için mobil uygulamalar üzerine çalışmalısınız.

Şimdi sorun elbetteki maddiyat ne kadar ön planda olsa da onun kadar ön planda olması gereken şey yazılımı yapabilecek kişiler ayrıca IRC yapısını kullanarak bir çok şey yapılabilir IRCD sistemlerinin en güzel yanı açık kaynak kodlu olması ve bazı şeyleri sunucudan bağımsız olarak birbirine entegre edebilirsiniz modül yardımıyla dışarıdan birbirlerine bağlantı kurabilirsiniz fakat bunu mIRC üzerinde yapamazsınız hadi yaptığınız diyelim bu sefer herkese açık kaynak vermiş olursunuz ki günümüzde bir birlerinin yaptığı işi alıp da ortada bunu ben yaptım diye dolaşan bir çok örneği herkes görüyor. Şimdi bazı kişilerin bana gelip neden bunu unu yapmıyorsun demesinden hazır buradan yazmışken buna da cevap vermiş olayım. Benim düşüncelerim basit kodlamalarda ortaya bir şey koymak değil zor olanı yapabilmek ve düzenli bir sistem haline özellikle sistemi her şeilde rahat bir şekilde yönetilebilecek ve bir kontrol paneli sistemi gibi kullanılabilir hale getirmek. Şimdi bazı arkadaşlar buna şöyle cevap verebilir. Zaten botlar var onların üstünden yapabiliyoruz dahada ilerisini söyleyeyim bottan php ye bağlantı kurup socket yardımıyla faydalanabiliyoruz ama farkındaysanız hep arada IRCD ve IRCServices in alt yapısını bir başka client ile bağlantı kurabilmesi için bir yapı olduğunu görüyorsunuz.

Bunları bor yetine direk sistemin içerisinden birbirlerine bağlantı kurulabilecek bir hale getirmekten bahsetmeye çalışıyorum. Benim burada söylemek istediğim alt yapı olarak bir çok sohbet yazılımları içerisinde socket yapısı ile hem düşük bir bütçe server yapısı ile kullanıcı potansiyelini fazla şekilde kasmadan tutuabilmesi nedeniyle IRCD alt yapısını kullanarak bir çok şeyin yapılabilmesi Öbür türlü kulanmak gerekicek olan şey ne olabilir web üstünde şu anda herkesin bildiği gibi bir çok büyük yazılım firması realtime chat sistemi için firebase kullanıyor ki bu da ek bir maliyet gerektiren bir durum.

Bunun haricinde de bir çok sistem gördüm. Yada bir yazılım birliği oluşturup kendinize bir socket yapısı bir server alt yapısı kurup bunun üstünden bir çok şey yapılabilir. Ama bu daha da uzun süren bir iştir.

Gelelim diğer bir konuya @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu yapıya aşina olan bir firma var mı? Ben bir kaç yazılım firması ile birebir görüştüm.. IRCD yapısını bilmiyorlar bilende sadece eskiden böyle platformda takılmış olan bir iki kişiye rastladım o kadar.

İşin özü şu bir çok yapılabilecek alt yapıyı kullanarak sohbet üstüne yapılabilecek çok şey var fakat bunları yapabilecek ekip de bir o kadar önemli ama şu anda bir yazılımcıya gidip ben bunu istiyorum dediğiniz de nasıl yapabilirim diye kafa patlatması söz konusu var yani bir firmaya bunu söylediğinizde önce bir gidişat belirlemeniz gerekiyor buda neyin nereden nasıl bağlanacağına kadar her şeyi düşünüp yazılı bir halde sıralı bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu zaten yapılması gereken bir durum şimdilik söyleyeceklerim bu kadar şimdilik.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet