Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Haziran 2008, 08:43   #5
IrCbaStarD
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: mDC.dll (Button,Checkbox,Panel,FlashViewer ve ScrollWin ) Kullanımı.

ScroolWin
Scrollwin'i Piyasada Olan Mdc.dll'ler Yapmak Mümkün değil. Onun için SeRDaR hocamızın En son güncellediği mDC.dll

DonwLoad : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
;Mdc.dll Alias'ımızı Oluşturalım. alias Mdc { return $dll(dll\mdc.dll,$1,$2-) } ;Dialogumuzu Açma Alias'ımız. alias mdc1 if $dialog(Mdc) { dialog -c Mdc Mdc } | else { dialog -m mdc mdc } ;Dialogumuz. ;Evet Arkadaşlar, FlashViewer ile bir çok $ey yapmamız mümkün hayal gücümüze bağlı olarak, Oyun konsolu, Göz kırpma, Çeşitli Görsel Efectler(Toolbarda ;)) dialog Mdc { title "Dialog" size -1 -1 212 166 option dbu icon 1, 133 12 64 60 button "Tamam", 2, 139 87 51 21 } ;Scrollwin benim en çok hoşuma giden 2. özellik mdc.dll'de SeRDaR hocamız bunu, sonradan ekledi ama olsun. (: ;Scrollwin benim ne işime yarar diyenler için; (Avatar secme dialog'u, youtube Donwload player veya FlashViewer ile oyun konsolu bi cok yani :D yaratıcılık. ;)) On *:dialog:Mdc:*:*:{ if $devent == init { ;Scrollwin'imizi Oluşturucak Komutu Yazıyoruz. Mdc ScrollWin create $dname 1 5 20 260 300 ;Scrollwin'imiz Oluşturduk. ;Oluşturdugumuz Scrollwin'e image(Resim) Dosyası Elicez ;image dosyası eklerken boyutlara dikkat etmemiz lazım. ;Resmin Boyutu ile Oluşturdugumuz image kontrol orantısız olrsa kenarlarında siyah boşluk oluşucaktır. Mdc ScrollWin SetControl 1 image create 1 5 20 113 112 > Sercan.jpg ;1 image create 1 5 20 113 112 > Sercan.jpg ;burada 1 Hangi scrollwin'de oluşucagını belirliyor, bi dialog'da 1'den fazla scrollwin kullanmak mümkün;) ;1 id'li Scrollwin'de image oluşturduk, Sercan.jpg, Script'in ana klasöründe oldugu için böyle yazdım ben, Script'in ana klasöründe değil ise resim, mesela Sistem\Resimler\Sercan.jpg $eklinde resim dosyamızın yolunu yazıcaz. ;2 image kontrol'ümüz Oluşturuyoruz, oluştururken zahmet :D cekicez biraz, [X Y W H] Değerleri (: ile oynıcaz. Mdc ScrollWin SetControl 1 image create 2 5 180 108 105 > dudak.jpg ;Burada ise Scrollwin'imize button eklicez, Buton eklemek için, kullandıgımız Komut a$$agıda. Mdc ScrollWin SetControl 1 Button create 3 130 93 120 40 > Mdc.dll ;Buton'u Oluşturduk, > Mdc.dll, buradan butonumuza isim verdik. Mdc ScrollWin SetControl 1 Button icon 3 130 93 120 40 > Restart.ico ;Bide Ben Butonuma icon Eklemek istiyorum Derseniz. Yukarıdaki Gibi ekliye biliriz. ;Dikkat etmemiz gereken, Butonla aynı idlerde olması. (: ;en son olarak Buton'umuza Text(Yazı) Yazdıralım. Mdc ScrollWin SetControl 1 text create 4 130 33 120 40 > IrCbaStarD } } on *:signal:mdc: { ;echo -a $1- ;Yaptımızda cıkan sonuçlara göre sclick lediğimizde, işlem yapmasını saglıyoruz. ;ScrollWin image 1 Sercan.jpg ;ScrollWin image 2 dudak.jpg if ($1 == ScrollWin) && ($2 == image) { ;yukarıda gördümüz, "if ($1 == ScrollWin) && ($2 == image) {" parametremizde, Yaptırmak istediğimiz, Hangi resme tıklarsam tıklayım bana o scroll'daki image dosyasının yolunu göstersin. ;ama Farklı olarak ise " if ($1 == ScrollWin) && ($2 == image) && ($3 == 1) {" Yaparsak Tıkladıgımız control işlem görücekdir. ;Buna Göre Yaptırmak istediğim ; Scrollwin'de hangi resme tıklarsam, o resim dialog'umda 1 id'ime yerleşsin. (: .did -g Mdc 1 $4 ;Burada bunu başardık, $4 ne derseniz ;ScrollWin : 1. kelime image : 2. kelime 2 : 3 kelime (id'imiz.) dudak.jpg : 4 kelime resim dosyamızın uzantısı. : ) } if ($1 == ScrollWin) && ($2 == button) && ($3 == 3) { ;ScrollWin button 3 ;Yukarıda ise Button'u nasıl çalıştırdıgım ortada, echo -a $1- ile aldıgımız sonuç'a göre ayarladık. echo -a Eed Bu tam senlik;) } }

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

in$Allah yararlı bilgiler vermişimdir size arkada$lar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet