IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  zurna net

  IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası IF Soru-Cevap Sorun, Cevaplayalım!

Forum tutkunlarının tek adresi Türkiye Sohbet Odaları Sohbetteyiz herkes burda

ayna chat muhabbetbayilik veren firmalar

Şeker Shell  Sohbet


Sorun, Cevaplayalım!

Merak ettiğiniz/sormak istediğiniz ne varsa, siz sorun, biz cevaplayalım!10Beğeni(ler)

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18 Ekim 2011, 12:34   #11
Çevrimdışı
Cevap: Wp Haber Botu,Film Botu Vs.
HITMAN Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 20 mesajınız olması gerekir.
Madem sektörel olarak cevap verdin, ben de sana bahsettiğin sektörle ilgili biraz daha detaylı yanıt vereyim.

Sektör film, dizi, empiüç ise (kaldı ki empiüç devri bitti zaten) önemli olan detay içerikleri hızlı web sitene ekliyor olman(örneğin dizi yayınlandıktan hemen sonra), kırık linkleri vb. sıkı takip ediyor olman, kullanıcıların rahat edebileceği bir web sitesi sunuyor olman(abartı reklamların olmadığı), iyi bir arşive sahip olman gerekiyor.

Belirttiğin sektördeki en önemli detay hızlı olmak. Yani içeriği web sitesine olabildiğince hızlı ekliyor olmalısın. Takip edilen dizilerin altyazısı çıkar çıkmaz web sitene eklemen gerekiyor. Çünkü insanlar dizileri/filmleri sıkı takip ediyorlar. Bahsettiğin sektör öyle alelade bir sektör değil, idare edilmesi gerçekten ekip isteyen ve ciddi zaman alan bir sektör.

SERP oldukça önemli tabii, netice itibariyle "ilk kullanıcıyı" web sitene getiriyor. Fakat kullanıcı 1 kere web sitene geldiği zaman, eğer ona istediği hizmeti tamamen sunabiliyorsan birdaha Google araması yaparak değil, daha önce eklediği yer imlerinden veya direkt olarak web sitenin adını yazarak sitene ulaşıyor. Zaman içerisinde zaten bu şekilde direkt kullanıcıları kazandığın için sıralamada da etkili sonuçlar alıyorsun.

Netice itibariyle bütün dizileri takip eden, bir ton masrafla kayıt yapan, bunları partlara ayıran ve yükleyen insanlar gerizekalı değil. Bir tek siz bilmiyorsunuz yani botla çekmesini. Kaldı ki zaten botla çekemiyorsunuz bu tip verileri. Daha önceden de bahsettiğim gibi yükleyen insanlar gerizekalı değil, film/dizi için ekrana logo basılıyor, aynı şekilde altyazılara reklamlar koyuluyor. Veriyi çeksen bile başkasının reklamını yapmış oluyorsun ve kullanıcıyı direkt olarak "asıl" bu işi yapan siteye yönlendiriyorsun. İnsanlar çeşitli önlemler alıyor yani.

Tabii varsa öyle sadece sağdan soldan dizi/film çekerek belirli bir potansiyele ulaşmış web sitesi, gösterirsen sevinirim.

Yanılmadığımı düşünüyorum özetle söyleyecek olursak. Eminim ufak bir araştırmayla daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

öncelikle içinde bulunduğum sektörleri anlattığın için teşekkürler fakat malesef kulaktan duyma ve havada bilgiler sunuyorsun.

dizi sektöründe bölümü ilk eklemekten bahsediyorsun, bölümü bölüm çıkmadan 3 ay önce eklememin önünde bir engel var mı? diyelim kurtlar vadisi şu an 112. bölümde (attım), 149. bölüm için şu an konu açarsam ilk indexlenen olmayacak mıyım? bahsettiğin tiyolarla öne geçmek bu kadar basit.

özgünlüğe gelince; özgünlük aynı maddeyi çevirip kendi elinle yenibaştan yazmak değildir. a kişisinin upload ettiği videoyu bizzat indirip tekrar biryerlere upload etmekde değildir. ne yaptın ki; player logosunu mu değiştirdin?

a kişisinin yazdığı yazıyı okuyup yeniden kendi cümlelerinle yazmakta değildir özgünlük.

terminatör izle aramasının bir tane sonucu vardır, o da terminatör filmini yayımlayan site. herkes kendi ya da başka yerlerden upload edilmiş embed 'i ya da flv 'i sitesine yerleştirir, altına oyuncularını yönetmenini vs. yazıp kullanıcıya sunar. bu konuda neyi özgünleştirebilirsin sen? oyuncuları mı değiştiriceksin yoksa yönetmeni mi?

ÖZGÜNLÜK DAHA ÖNCE ARANMA POTANSİYELİ OLMAYAN BİR KELİMEDE BİZZAT KENDİN YER ALMAN VE KULLANICILARIN O KELİMEYİ SENDEN DOLAYI KEŞFETMESİDİR.

o yüzden özellikle film / dizi / video gibi sektörleri örnek verdim. çünkü herkesin içeriği ortalama aynıdır ve olmak zorundadır.

peki google bu siteleri nasıl birbirinden ayıracak?

işte bu noktada backlink devreye giriyor. istersen deneyelim; sen konuları aç, ben senden çekeyim. sen backlink alma, ben alayim. sonucu görelim? (devreye giren bir çok faktör var fakat ana tema backlinktir.)

upload yapan adama saygım var elbet fakat upload servislerinden kazandığı parayıda (özellikle download yaptıranlar) göz önüne almalısınız. yani herkes ekstra emeğinin karşılığını bir şekilde alıyor.

bir sağlık sitesi için ya da kurumsal siteler için bot önermem fakat söz konusu film / dizi / empiüç / video vs. ise rekabetin gerisinde kalmamak için bol sayıda içerik üretmelisiniz ve botun katkısı yadsınamaz.

etik mi? hiç biri etik değil. filmleri dizileri korsan şekilde upload etmek zaten yasak. haliyle burada bir emekten de söz etmeniz doğru değil.

sevgi ve saygılarımla.

__________________
google aşığı - erotik yapılanmaların odak noktası.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
Alt 18 Ekim 2011, 12:42   #12
Çevrimdışı
Cevap: Wp Haber Botu,Film Botu Vs.
time Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 20 mesajınız olması gerekir.
Sevgili DizZy, bende sizin yanıldığınızı belirtmek isterim. Sektör ne olursa olsun, konu başlığını değişsek bile içinde sadece embed kodları olan veya re-write edilmiş (yeniden düzenlenmiş) bir içerik arama motorları gözünde işe yaramaz içeriktir. Konuya mutlaka üç-beş cümle de olsa kendimizden bir şeyler katmalıyız. Google Panda update'in gelmesiyle birlikte orjinal olmayan içeriklerin tümü kesinlikle zararlıdır. Bu tür yöntemler kısa vadede hit potansiyeline sahip olsa da, uzun vadede geri dönüşü çok zor sorunlara yol açabilirler.

Diğer önemli bir konu ise; böyle bir uygulamanın faydalı olabileceğini düşünsek bile bu düşünceyi savunmamak (açığa vurmamak) web'in temiz kalması açısından çok daha iyi olacaktır.

Serhat arkadaşımızın da söylediği gibi;

Tüm iyi niyetimle sizi ve Serhat arkadaşımızı tenzih ederek bu konuyu okuyacak olan herkesin feyiz alması için konu hakkındaki net düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Yanlış olan:
  • Böylesine geniş kitlelere hitap eden bir platformda bu tip bir uygulamanın faydalı olabileceğinden söz etmek.

Doğru olan:
  • Farkında olarak veya farkında olmadan, doğru olmayan bir işe kalkışacak birine caydırıcı söylemlerde bulunup hem bilgi kirliliğini önlemek, hem de Türk web dünyasının itibarını korumak.
  • İnsanlara doğru işler yapmaları için yol göstermek.

Sonuç: Burada caydırıcı olarak nitelendirdiğim söylemler aslında olması gerekenlerdir. Birileri bir şeyler üretebiliyorsa web site sahibi olsun. Üretemiyorsa da web'i kirletmesin. Ve en önemlisi de; bırakalım bu iş için gerçekten emek+zaman harcayan insanlar bu işten ekmek yesin.

Boşuna dememiş Ulu Önder; Türk öğün çalış güven! Saygılarımla...

hitman'e söylediklerime ilaveten (ki kendisi yıllar yılı yazılarını severek okuduğum biridir) size de şunu belirtmeliyim.

evet türk öğün çalış güven! fakat enerjini doğru yerde kullan. inşaatta sırtında kum taşıyan kardeşim de çalışıyor, NASA'da bilim üreten dünyalıda fakat aynı verimi ortaya koymuyorlar.

__________________
google aşığı - erotik yapılanmaların odak noktası.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 18 Ekim 2011, 18:08   #13
Çevrimdışı
Cevap: Wp Haber Botu,Film Botu Vs.
DizZy Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 20 mesajınız olması gerekir.
hitman'e söylediklerime ilaveten (ki kendisi yıllar yılı yazılarını severek okuduğum biridir) size de şunu belirtmeliyim.

evet türk öğün çalış güven! fakat enerjini doğru yerde kullan. inşaatta sırtında kum taşıyan kardeşim de çalışıyor, NASA'da bilim üreten dünyalıda fakat aynı verimi ortaya koymuyorlar.

Enerjiyi doğru yerde kullanmak aynı içerikteki konuların defalarca listelenmesini sağlamak ise siz haklısınız. Burada özgün olması gereken ses veya görüntünün kendisi yada embed kodu değil, içerik hakkındaki site sahibi veya editörünün kendine has yorumlarıdır. İçerik hakkında geniş yelpazeye sahip bilgiler sunuyorsanız, bilgileri güvenilir kaynaklarla destekleyebiliyorsanız ve içerik (film, -----klip, vb. olabilir) hakkında en az 500 - 1000 kelime arasında uzun soluklu bir yazı yazmışsanız rakipleriniz istediği kadar backlink alsın; başarı kaçınılmaz olacaktır.

Web site sahipleri sitelerine harcadıkları zamanı söylediğiniz gibi daha verimli ve ekonomik kullanmalılar. Oturup bot ile 1 saat uğraşarak 250 değersiz içerik üretmek zamandan tasarruf değildir. Her gün 1 saat ilgi gören fakat bot ile içerik çekilen bir web sitesinin sonu hüsran olacaktır. Sırasıyla -60 cezası, filtre cezası derken bir bakmışsınız siteniz arama motoru listelerinde yer almıyor ve tüm emekleriniz boşa gitmiş.

Peki ne yapmalı? Bot ile içerik çekmeye harcadığımız zamanı (boşa geçen zaman) içerik hakkında araştırma yapıp fikir sahibi olarak ve uzunca bir yazı yazarak değerlendirirsek; üreteceğimiz sadece 1 adet özgün içerik 250 değersiz içerikten uzun vadede daha yararlı olacaktır. Çünkü sizin bot ile çektiğiniz içeriklerin çok sayıda backlink olmadan ilk sayfayı görmesi hayalden öteye gitmez. Kaliteli backlink edinmek ise çok kolay değil, hem emek hem maddi destek ister. Ayrıca siteniz yeni bir site ise aşırı backlink yüklenmesi sitenizi yine cezaya sokacaktır. Ama el emeği göz nuru içeriğiniz Google gözünde değerli olduğu için hiç bir backlink çalışması yapmasanız bile yine de ilk sayfada hatta ilk 5 sırada bile olabilir. Harcadığınız zaman size organik hit olarak geri döner. Bot ile içerik çekerek harcadığımız zaman ise yukarıda belirttiğim gibi sitenizi her an Panda'nın pençesine maruz bırakabilir. Ayrıca günde 1 adet ürettiğimiz içeriklerin tümü aynı kalitede olursa hepsi de ilk sayfalarda olur. Yani sabırlı davranırsak uzun vadede ilk sayfalarda yer alan onlarca, yüzlerce (zamana göre değişken) içeriğimiz bulunur. Sonra kendinizi tebrik edersiniz.

Her neyse bunlar benim düşüncelerim, tecrübeyle sabittir. Sizin görüşünüze de saygı duyduğumu belirterek, yazmış olduğunuz iki satırlık açıklama için teşekkür ederim. Fakat cevabınız beni hiç tatmin etmedi. Bu yüzden bunları yazmak istedim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

  Alıntı ile Cevapla

Alt 25 Ekim 2011, 01:38   #14
Çevrimdışı
Cevap: Wp Haber Botu,Film Botu Vs.
time Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 20 mesajınız olması gerekir.
Enerjiyi doğru yerde kullanmak aynı içerikteki konuların defalarca listelenmesini sağlamak ise siz haklısınız. Burada özgün olması gereken ses veya görüntünün kendisi yada embed kodu değil, içerik hakkındaki site sahibi veya editörünün kendine has yorumlarıdır. İçerik hakkında geniş yelpazeye sahip bilgiler sunuyorsanız, bilgileri güvenilir kaynaklarla destekleyebiliyorsanız ve içerik (film, -----klip, vb. olabilir) hakkında en az 500 - 1000 kelime arasında uzun soluklu bir yazı yazmışsanız rakipleriniz istediği kadar backlink alsın; başarı kaçınılmaz olacaktır.

Web site sahipleri sitelerine harcadıkları zamanı söylediğiniz gibi daha verimli ve ekonomik kullanmalılar. Oturup bot ile 1 saat uğraşarak 250 değersiz içerik üretmek zamandan tasarruf değildir. Her gün 1 saat ilgi gören fakat bot ile içerik çekilen bir web sitesinin sonu hüsran olacaktır. Sırasıyla -60 cezası, filtre cezası derken bir bakmışsınız siteniz arama motoru listelerinde yer almıyor ve tüm emekleriniz boşa gitmiş.

Peki ne yapmalı? Bot ile içerik çekmeye harcadığımız zamanı (boşa geçen zaman) içerik hakkında araştırma yapıp fikir sahibi olarak ve uzunca bir yazı yazarak değerlendirirsek; üreteceğimiz sadece 1 adet özgün içerik 250 değersiz içerikten uzun vadede daha yararlı olacaktır. Çünkü sizin bot ile çektiğiniz içeriklerin çok sayıda backlink olmadan ilk sayfayı görmesi hayalden öteye gitmez. Kaliteli backlink edinmek ise çok kolay değil, hem emek hem maddi destek ister. Ayrıca siteniz yeni bir site ise aşırı backlink yüklenmesi sitenizi yine cezaya sokacaktır. Ama el emeği göz nuru içeriğiniz Google gözünde değerli olduğu için hiç bir backlink çalışması yapmasanız bile yine de ilk sayfada hatta ilk 5 sırada bile olabilir. Harcadığınız zaman size organik hit olarak geri döner. Bot ile içerik çekerek harcadığımız zaman ise yukarıda belirttiğim gibi sitenizi her an Panda'nın pençesine maruz bırakabilir. Ayrıca günde 1 adet ürettiğimiz içeriklerin tümü aynı kalitede olursa hepsi de ilk sayfalarda olur. Yani sabırlı davranırsak uzun vadede ilk sayfalarda yer alan onlarca, yüzlerce (zamana göre değişken) içeriğimiz bulunur. Sonra kendinizi tebrik edersiniz.

Her neyse bunlar benim düşüncelerim, tecrübeyle sabittir. Sizin görüşünüze de saygı duyduğumu belirterek, yazmış olduğunuz iki satırlık açıklama için teşekkür ederim. Fakat cevabınız beni hiç tatmin etmedi. Bu yüzden bunları yazmak istedim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

yazını ciddiye almadığım izlenimi verdiğim için üzgünüm. halbuki hitman'e verdiğim cevabın size de olduğunu, ilaveten 2 cümle daha yazma gereği duyduğumu belirtmeye çalışmıştım.

konuya dönecek olursak. sanırım şu noktada anlaşılamadım. seo işi ile uğraşıpta "copy/paste içerik özgün içerikten daha faydalıdır" diyebilen bir gerizekalı çıkmadı henüz. benim söylemek istediğim o değil, elbette özgün yazılar daha değerlidir.

ama sektör film / müzik / dizi / video olunca işler düşündüğünüz gibi dönmüyor. manevra alanınız kısıtlı. örnekle;

termimatör filmi.

title: terminatör izle/indir/seyret vb türevleri | siteadi.com (obsiyonel)
keywords: title türevleri
description: scripte bağlı olarak dilersen keywords temelli otomatik girdirirsin, dilersen özgün birşeyler uydurursun.
içerik: video
içerik: konusu
içerik: oyuncuları yönetmeni vs.

şimdi piyasada termimatör filmini yayımlatan hangi sitede bu düzenden fazlası ya da eksiği olabilir? yani neyi özgünleştirebilir, filmin adını mı? oyuncularını mı?

söylemek istediğim tam olarak bu nokta. özgünlük zaten var olan birşeyi yeniden kendi cümlelerinle yazmak değildir. özgünlük o ürünü senin yaratmandır.

bu yüzden bu benzeri sektörlerde bot kullanımında sakınca görmüyorum. çünkü bir robot kadar hızlı ve pratik besleyemez kişi siteyi.

diceksiniz ki, büyük siteler kendi uploadlarını yapıyorlar? bir çoğunun küçüklüğünü de bilirim. upload yaptıkları için büyümediler, büyüdükleri için marka değerini koruyabilmek adına upload yapıyorlar.

umarım anlatabilmişimdir bu kez.

__________________
google aşığı - erotik yapılanmaların odak noktası.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 25 Ekim 2011, 02:31   #15
Çevrimdışı
Cevap: Wp Haber Botu,Film Botu Vs.
DizZy Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 20 mesajınız olması gerekir.
yazını ciddiye almadığım izlenimi verdiğim için üzgünüm. halbuki hitman'e verdiğim cevabın size de olduğunu, ilaveten 2 cümle daha yazma gereği duyduğumu belirtmeye çalışmıştım.

konuya dönecek olursak. sanırım şu noktada anlaşılamadım. seo işi ile uğraşıpta "copy/paste içerik özgün içerikten daha faydalıdır" diyebilen bir gerizekalı çıkmadı henüz. benim söylemek istediğim o değil, elbette özgün yazılar daha değerlidir.

ama sektör film / müzik / dizi / video olunca işler düşündüğünüz gibi dönmüyor. manevra alanınız kısıtlı. örnekle;

termimatör filmi.

title: terminatör izle/indir/seyret vb türevleri | siteadi.com (obsiyonel)
keywords: title türevleri
description: scripte bağlı olarak dilersen keywords temelli otomatik girdirirsin, dilersen özgün birşeyler uydurursun.
içerik: video
içerik: konusu
içerik: oyuncuları yönetmeni vs.

şimdi piyasada termimatör filmini yayımlatan hangi sitede bu düzenden fazlası ya da eksiği olabilir? yani neyi özgünleştirebilir, filmin adını mı? oyuncularını mı?

söylemek istediğim tam olarak bu nokta. özgünlük zaten var olan birşeyi yeniden kendi cümlelerinle yazmak değildir. özgünlük o ürünü senin yaratmandır.

bu yüzden bu benzeri sektörlerde bot kullanımında sakınca görmüyorum. çünkü bir robot kadar hızlı ve pratik besleyemez kişi siteyi.

diceksiniz ki, büyük siteler kendi uploadlarını yapıyorlar? bir çoğunun küçüklüğünü de bilirim. upload yaptıkları için büyümediler, büyüdükleri için marka değerini koruyabilmek adına upload yapıyorlar.

umarım anlatabilmişimdir bu kez.

Söylemek istediğinizi anladım, teşekkür ederim. Ben de kısaca özet geçeyim tekrar.

Başlık, açıklama, film bilgileri vs. evet bunlar çoğu sitenin kullandığı bir format. Ama ek olarak film hakkında yazılan (fikirleriniz olabilir, araştırmalar sonucu ekstra bilgiler olabilir) bir text içeriğinizi çok değeli kılacağı için zamanımızı bu yönde harcamalıyız diye düşünüyorum. Bunu yapan sitelerin sayısı bir hayli az olduğu için sabırlı davranırsanız alanında marka olan bir site oluşturabilirsiniz.

Özgünlük için söyledikleriniz tartışmaya açık ama üstünde durmayacağım. Sonuçta size ait cümleler sayfanızda yer alıyorsa, cümleler size özgü ise bana göre özgündür. Size göre olmayabilir. Göreceli bir durum yani. Son olarak yeni Panda algoritmasının çok tehlikeli olduğunu (kopya içerik sunan siteler için) hatırlatmak istiyorum. Bütün arkadaşlar çok dikkat etmeliler.

Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi düşüncenize saygı duysam da katılmıyorum. Hoşça kalın.

  Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
botu, film, haber, wp

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Var
Mesaj Yazma Yetkiniz Var
Eklenti Yükleme Yetkiniz Var
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
diyarbakır escort bursa escort konya escort gaziantep escort bodrum escort