Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Nisan 2011, 10:42   #1118
Minstrel
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru-Cevap Bölümü

Chanserv Enforce seçeneği açık olduğunda, o kanalda op/halfop/protect /voice seçenekleri korunacaktır. Yani Autoop access'ine sahip olan bir kişi deoplanırsa chanserv buna izin vermeyerek tekrar opa alacaktır.

Chanserv secure seçeneği için konuşursak ; biz biliyoruz ki bir kanaldaki accessimize erişebilmemiz için şifremizi girmiş olmamız gerekir. Chanserv Secure seçeneği açıksa Nickserv Status 2 ([10:33:18] -NickServ- 2 - Bu kullanici erisim listesi ile taninmis.) şeklinde nickimize geçtiğimizde yine kanaldaki accessimize erişemeyeceğiz.

Bu arada bir önceki sorudaki memoserv set forward seçeneğiyle ilgili bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Nick'ime gelen memolarımın email adresime de gitmesini istiyorum.

[10:37:29] -MemoServ- Kullanimi: SET FORWARD {ON | COPY | OFF}

[10:37:29] -MemoServ- Notlarinizin, MemoServ tarafindan otomatik olarak email adresinize
-
[10:37:29] -MemoServ- gönderilmesi ayarini yapar. Eger ON belirtilmis ise,
-
[10:37:29] -MemoServ- notlar direk olarak email ile gönderilecek, services tarafindan
-
[10:37:29] -MemoServ- saklanmayacaklardir. Saklanmalari icin COPY opsiyonunu
-
[10:37:29] -MemoServ- vermeniz gerekmektedir.

Sadece email adresimize göndilmesini istiyorsak, on seçeneği uygundur. Ancak hem mail adresimize hem de servicese gelmesi için uygun olan seçenek copy seçeneğidir. Deniyorum ;

/memoserv set forward copy

[10:41:08] -MemoServ- Notlariniz
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
email adresinize gönderilecek ve de
-
[10:41:08] -MemoServ- Services tarafindan ayrica saklanacak.

Deniyorum;

/memoserv set forward on

[10:41:46] -MemoServ- Notlariniz
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
email adresinize gönderilecek.

İyi forumlar dilerim.

Konu Minstrel tarafından (16 Nisan 2011 Saat 10:50 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet