Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Ekim 2011, 22:33   #12
Ashriel
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Birand'ın yorumu şaşırtmadı.

Luis Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
metafiziğe girmek istemiyorum, sonuçta yaratıcının varlığını bilim insanlarıda kabul ediyor, yaratıcı ''ol'' deyince olmuyor deprem. selin, kimse burada gayriciddi bir yazı yazmıyor, özellikle bugünlerde şaklabanlığa kimsenin cürümü yetmez.
evreni, galaksiyi, doğayı, canlıyı, cansızı da evet bir yaratan var. çünkü neden biliyor musun, aynada kendine baktığında ve kendine dokunduğunda, hissettiğinde 5 duyu organını ve mucizeyi görebiliyorsun, bu bir sanat eseri resmen. evet öyle. hayatın küçücük bir kırıntısı bile zevk, kuşun ötmesi, böceğin zırlaması, kedinin miyavlaması. hepsi birer mucize ve bu mucizeyi gerçekleştiren, tüm ilimleri ve bilimleri bilen biri var.

yüzde yüz katılıyorum, insanlar nankör, insanlar bilinçsiz, insanlar acımasız. sorun mükemmel dünyayı mükemmel yaratana karşı nefsi(parayı, büyüklüğü, zevki) tercih eden nankör insanlarda. sen onlara beyinsiz de ben mantıksız, aynı kapı..
mevzu bu.

Ne yani yaratici dünyayi yarattı, belli bir düzen kurdu ve gerisine karismadi mi?
Bu yazdıklarına karsılık pek cok sey yazabilirim ancak gerek olduğunu sanmiyorum.
İslam dininin gereklerinden biride Allah'ın rızası olmadan hicbir şeyin gercekleşemeyeceğidir.
Yaşanan her şey Allah'ın kontrolü, ve rızası altında gerçeklesmektedir.
Kisilerin iradesi altında yaptığı iyi ve kötü dahil her şey Allah'ın izni dahilinde olur.
Allah isterse tas üstünde tas bırakmaz, istemesse de yaprak bile yerinden oynamaz.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet