Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Ekim 2011, 00:41   #29
Ashriel
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Türkiye bu adamı konuşuyor

Bakin son kez açıkliyorum. Sizin icin değil sirf sizin yüzünüden baskalarinin yanlis anlamamasi icin.
Ben kisilerin özgür iradeleri sonucu bazi hususlarda kendi kaderlerini belirlediklerini ancak Allah'ın sonsuz kudreti sayesinde bizim ne yapacağımızı önceden bildiğini belirttim.
Ben o binalari cürük yapanlari savunmadim, o binayi cürük yapacağını ve depremde o binalarin yikilacağının ve yine o kisilerin o depremde öleceklerinin kaderlerinde olduğunu söyledim.
Bu o binaları yapanı haklı mı çıkarıyor yani? Eğer yapmasaydi kaderlerinde olmayacaktı iste ama yapti o kadar insanın ölmesine sebebiyet verdi ve ahirette bunun hesabını elbette verecektir.
Ben kaderde vardi adamin sucu yok mu diyorum?
Sehit olayi diyorsunuz. Evet o kisilerin o saldirida ölecekleri de kaderlerinde vardır.
Kimin nerede ve ne zaman öleceği, kaza yapacağı vs vs vs vs vs.. her şey ama her şey kaderlerinde yazilidir ancak bu kisilerin özgür iradeleri sonucu olur.
Yani o köpekler askerlerimizi sehit edecekleri icin kaderderlerinde sehitlik vardır.
Ben sizin söylediklerinizle kaderden baska bir bölümde celismiyorum.
Orda da düsünce farki var demek ki, herkesin kader anlayisi saygi duyalim. Konu kapansin daha fazla kimseyi de rahatsiz etmeyelim.
Farkındaysanız son 3 4 posttur sizin yanlis anlamalarinizi düzeltmeye calisiyorum.

Teşekkürler, iyi forumlar tekrar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet