Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ekim 2011, 00:58   #12
Luis
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Resmi Gazete: 29 Ekim kutlamalari iptal edildi.

glu Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Olaya milli yönden bakmamak gerek. 29 ekim kutlamalarında ülke çapında trilyona yakın para harcanacak ne için ? Sogukta askerlerin kortej oluşturup İstanbul Akdeniz caddesinde yürümesi için ya da Ankara 19 mayıs stadında sogukta cocuklara 2-3 şiir okutulması için. Yani para pek dişe dokunur bir işe gitmeyecek bunlar yerine o törenlere harcanacak para Van'a yardım olarak gönderilebilir en azından oradaki vatandaşlarımızın içini bu soguk günde ısıtır.. Ki bu tarz kutlamalara tamamen karşıyım. Sanki birileri egolarını tatmin etmek için askerlere eziyet ediyorlar. Benim için Cumhuriyet bayramı kutlaması ; Anıtkabir'e gidip bu devleti kuran ve bu milleti esaretten kurtaran Atatürk ve silah arkadaşlarının önünde saygıyla egilmek ardırdan bu milletin bagımsızlık savaşının simgesi İstiklal Marşımızı okumaktır gerisi benim için hiç ama hiç bir anlam ifade etmiyor..

ılımlı islamcıya yakışan yorumlardı bunlar. hiç yadırgamıyorum.
masraftan kaçındıkları ve bu masrafı van'a yollama niyetleri oldukları için değil, bu ülkede bir daha cumhuriyet bayramının kutlanacağını hiç ama hiç sanmıyorum. içim sızlıyor bunu yazarken ama maalesef irticanın ilk adımıdır bu. deseler ki kutlamalarda harcayacağımız paralar depremzedelerin yaralarına ilaç, dertlerine derman olsun. deseler ki oğlumun gemiciğini de kuyumcuyla süpermarketini de bağışlıyorum. deseler ki altımızdaki lüks arabaları, tuttuğumuz özel güvenlikçilerin maaşlarını da..
Cumhuriyet Bayramı eğlence değildir. asker tabii ki kortej şeklinde yürüyecek! tabii ki kutlamalar olacak! bu ülke kolay mı alındı düşman elinden? ey ılımlı islamcılar, anıtkabire topu topu kaç kez gittiniz? sizler cumhuriyetin bu ülkede rejim olmasından da, Atatürk'ün laikliği ve çağdaşlığı getirmesinden de rahatsızlık duydunuz. @glu sözlerim sana ithafen değil asla. senin demokrasiyi savunduğunu biliyorum, hiddetli yazılarım seni kırmasın, kendini ayrı bir yere koy şuan..
madem ki C.b eğlence, öyleyse tv'deki eğlence programlarını da iptal edin? kurban bayramını da iptal edin, etmezsiniz değil mi? o tanrıdan. cumhuriyet bayramı kimden? Atatürk'ten. vay yezitler vay, vay Atatürk düşmanları vay, vay yobazlar vay.. 88 yıldır yıkamadığınız cumhuriyeti, yüzde 50 oya güvenerek sarsmaya çalışan yobazlar, yüzde 50 değil, yüzde 99a güvenseniz bile geriye kalan o yüzde bir nasıl bir çoğunluktur ki, samsundan başlar! tüm ülkedeki yobazları çanakkaleye döker! yunana yaptığı gibi.. italyana, fransıza, ingilize yaptığı gibi..
daha yazacak o kadar çok şey var, rahatsızım polemik falan da yaratmak istemiyorum, elbette çanakkaleye dökülmek isteyen zihniyetler olacaktır, normaldir. Atatürk'e suikast yapmak isteyen cübbelilerin soyları halen yaşıyor.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet