Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ağustos 2015, 17:28   #22
Regex
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (2)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kemal Kılıçdaroğlu : YPG Terör Örgütü Değildir!

AnKaRaLl Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Ülkemizde medyanın haberlerine göre fikirleri oluşan insan şekline güzel bir örneksiniz. IŞİD nedir ne değildir? araştırdınız mı? örgütün oluşumu, yapısı, idaresi, finans kaynakları, bugüne kadar kimlerin tavuğuna taş atıp kimlerin önünde eğildiğini irdelediniz mi? Sınırlarınız dışında Suriye'nin çoğunluğuna yayılmış bir örgütle mücadele edemezsiniz, Uluslararası Hukuk'a göre ben IŞİD le mücadele ediyorum diye sallana sallana Suriye topraklarında gezemezsiniz. Bahsettiğiniz MİT Tırlarının El-Nusra cephesine gittiği ortadayken halen IŞİD e gittiğini düşünmeniz yorumunuzdaki bilgi eksikliğini gösteriyor. IŞİD militanlarının Türkiye de tedavi olmaları sürecinde IŞİD in Türkiye'ye karşı herhangi bir eylemi olmadığı keza ülkeden örgüte katılımların olduğu zamanlar olduğunu hatırlamanız gerekir. Kaldı ki IŞİD in Türkiye ye karşı tek eylemi Suriye sınırında askerimizin şehit edilmesiydi. Bu eylemin de Türkiye'yi IŞİD in üzerine çekme ve ülkeyi Doğuda PKK Güneydoğuda IŞİD mücadelesine atma çabası olduğu ortadadır. Politika günlük, haftalık, aylık ortaya çıkan bir durum değildir. Günümüzü yargılamaktansa Arap baharı sürecinden itibaren coğrafyamızda dönen dolapları irdelemeniz daha mantıklı olacaktır..Savaş oyun değildir..

Şimdi öncelikle sana tartışma üslubu nasıl olmalıdır, karşılıklı saygı çerçevesinde bir konu nasıl tartışılır, bilmişlik yapmadan nasıl fikir beyan edilir? gibi konularda eğitim vermek gerekiyor sanırım. Merak etme ben senin yaptığın saygısızlığı sana yapmayacağım, ha ama bilmişliğinden dolayı bir iki şey söyleyeceğim. Öncelikle uluslararası hukuk dengelerini öğretmeye çalıştığın ben hukuk okuyorum. Beni tanımadığın, kültür düzeyimi, bilgi birikimimi ya da konulara hakimiyetlerimi bilmediğin için ezbere konuşmuş oldun. Ne kadar garip, değil mi? Medyaya ve sözde medyanın taraflılığına, medyaya itibar edilmemesi gerekliliğine atıf yapıp; birisini ezbercilikle suçlarken, kendin ezbercilik yapıp kendi silahınla vuruluyorsun. Peki nasıl vuruluyorsun? Sana bunu açıklayayım hemen;

Benim iletimin genel anlamda savunduğu düşünceden fikirlerimin çıkarımına az çok varabilmen mümkündür. Direk olarak söyleyeyim, sosyalistim. Dolayısıyla "Suriye'ye girelim, savaşa dâhil olalım" görüşünü benimseyen ideolojinin ne kadar karşısında olduğumun çıkarımını da yapabilmen gerekir. Aksine bu düşünceyi savunan, ülkeyi savaşa sürükleyen senin desteklediğin saray sevdalısı bir kişidir. Yani uluslararası hukuk dengelerini bana değil, komşularla sıfır sorun politikası izliyoruz deyip; sorunumuzun olmadığı komşu bırakmayan küçük eniştelere ve o eniştelerin büyük ağabeylerine anlatman gerekir. Bu ülkeyi 13 yılda bu hâle getirenler, hukuk nedir bilmeden dikta uygulayanlar, şu an ülkeyi erken seçim uğruna savaşa ve kaosa sürükleyenler kimdir? Hukuktan söz edebilmen için öncelikle bunları irdelemelisin.

Gerçekleri medyadan öğrenme konusuna gelecek olursak, emin ol benim okuduğum kitapların %10'unu okumamışsındır. Gerçekleri medyadan öğrenmeyen sizler, Gezi Parkı Direnişi kapsamında haberleşmeyi engelleyen ve tamamen havuz medyasına evrilen tüm yayın organlarının söylemlerine itibar ederek bu eylemi tıpkı bir terör eylemiymiş gibi değerlendirdiniz, öyle lanse ettiniz. Yani bir kez daha kendinle çeliştin, bir kez daha savunduğun tarafın yaptığı bir şeyi benim yaptığıma yönelik çelişkiye düşmüş oldun. Sanırım bu kadarı sana yeter. Bir daha karşındaki kişinin bilgi seviyesini bilmeden, en azından fikir sahibi olabilecek kadar tanımadan, gözlemlemeden sakın ola bilmişlik yapma.

Son olarak; sen etkin ve resmî bir siyasî partinin liderine, seçimlerde 2. olmuş bir parti liderine "adam olmadığını gösterdi" derken bir yandan da bu ülkenin cumhurbaşkanına böyle ifadeler kullanılmaz diyerek de yine ironinin hasını yapmış olduğunuzu belirtmek isterim. "Ben öyle bir şey yapmadım" diyecek olursan, beğendiğin iletiyi alıntılıyorum, buyur:

BeratEymen Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
o söylediğin kelimeleri tek tek tek sana iade ediyorum ben işid sempazitanı değilim senin gibi pkk sempazitanıda değilim işid bir terör örgütüdür ve müslümanlıkla alakası yok ypg de bir terör örgütüdür. rabbim senin gibi e.....lerden bizi uzak tutsun. nasıl cevab verirsen 10 misli karşılığını alırsın burda kimseye hakaret etme hakkına sahip değilsin türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı makamınada hakaret etme hakkına sahip değilsin. forum yöneticilerinin bu konuda duyarlı olmasını istiyorum eleştirebilirsiniz ama t.c cumhurbaşkanına hakaret küfür edemezsiniz. hamdolsun soyumuzda belli atalarımızda belli

Sana gelecek olursak, sen soyunla övünmeyi marifet sanan ırkçı ve dar düşünen bir yapıya sahipsin. Gerçi RTE'nin "Önemli olan boy değil, soydur." sözünü düşündüğümüzde; O'nun sizin padişahınız olduğunu da hesaba katarsak yadırgayamıyorum. Anlaşılan o ki senin ironikliğin de, "eleştiri olabilir ama hakaret edilemez" tümcesini kurduğun paragrafta; alıntıladığın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]'ye sansürlü hakaret sözcüklerini kullanmandır. Önce tutarlı ol, sonra gel; tartışırız.

Bu arada @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], az daha unutuyordum. Demişsin ki IŞİD militanları bu ülkede tedavi edildi ama o zaman içerisinde IŞİD'in Türkiye'ye karşı bir eylemi yoktu. Ee? Daha daha? Senin Dünya liderin RTE değil miydi biz mazluma kurşun sıkanın karşısındayız diyen? Terör örgütü olduğunu kabul ettiğin bir oluşumun militanlarını ülkede tedavi etmek nedir? MİT tırlarına hiç girmiyorum, o konuda da çürütürüm ama tedavi olayını açık açık kabul ettiğin için bu durum daha vahim. Tamam o zaman IŞİD Türkiye'ye karşı eylem yapmasın, biz de var gücümüzle IŞİD'e destek olalım. Bu mudur? Bu şuna benzedi; 10 yıl boyunca fetoyla el ele kol kola verip, çıkarlar çatıştığında; yapılan yanlışların bir kısmını (bkz: Ergenekon, Balyoz) düzeltip, "biz çok safmışız, bunlar bizi kullandılar, içimizde örgütlendiler, oysa ne istedilerse yaptık!" demek gibi bir anlam çıkıyor. Asıl niyet kötüyken değil, iyiyken karşı durabilmekle gösterilir!

Daha yazacak çok şey var ama inanın değmeyeceğinden o kadar eminim ki, bu kadarıyla noktalıyorum. Daha da kimseye yanıt vermeyeceğim. Siz allah dostu ve vatansever insanlarsınız, bizse vatan hainiyiz. Tamam mı?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet