Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Şubat 2016, 01:07   #15
glu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Servis şoförü, engelli kıza tecavüzden gözaltına alındı

Atatürk ve yoldaşları, 600 yıllık koca imparatorluğun nasıl yıkıldığını çok iyi tahlil ettiler ve ona göre hamleler yaptılar. Bu hamlelerin başında yüzünü Doğudan Batıya çevirmek geliyordu ardından da aracı kurumları yani tekke, zaviye gibi Allahla kul arasına giren kurumları kaldırdı. Yine Atatürk birçok beyanında yeni cumhuriyette ruhban sınıfının olmadığını belirtti. Osmanlıyı yıkan yegane şeydi bu ruhban sınıfı. Dini kendi çıkarlarına göre şekillendiren hatta kardeşin öldürülmesini hak gören bir sınıftı bu. Allahmışcasına konuşup ona göre fetva yayınlayan insanlardı bunlar. Sonuç ne oldu ? günün sonunda koca imparatorluk ser sefil bir vaziyette yıkılıp gitti. Halbuki Uygurlardan itibaren başlayan güçlü eğitim sistemi Kanuni'den sonra sekteye uğradı önce pozitif bilimler müfredattan çıkarıldı sonra sistemi ayakta tutan hocalar uzaklaştırıldı ve hikayenin sonunu biliyorsunuz beşik ulemalığı falan derken eğitim denen olay son buldu. Kabaca bir rant uğruna bir imparatorluk gitti. Bunun konuyla ne alakası var ? Atatürk bir kurumla ya da şahısla değil bir fikirle savaşıyordu. Bu fikir şuan Anadolu'da yeniden hortlayan sapkın Arap gelenek ve yaşantısıydı. Bakın Özgecan vakasından sonra algımızı bu tarz haberlere yönelttik ancak sanılanın aksine kadın cinayeti ya da ensest ilişki son dönemde değil uzun yıllardır çok büyük artışla devam ediyor. Eskiden bunun bir haber değeri yoktu eğer sosyal medya olmasaydı yine olmazdı. Ortada bana göre 3 grup var. 1. grup kızın hiç mi suçu yok, biraz da kızlar erkekleri tahrik ediyor, o saatte orada ne işi vardı diyenler yani en tehlikeliler ve üzülerek belirtiyorum büyük orada kendilerini "müslüman, evlad-ı fatihan" olarak görenler. (Nasıl ulaştım bu veriye ? Twitter'da direkt hiç mi suçu yok, açık giyinmiş gibi aramalar yaptım birçok insanın profiline girdim ve bio kısımlarıyla bir takım tweetlerine baktım. ) 2. grup gerçek islam bu değilciler. İçlerinde en zavallı pozisyonda bulunanlar bunlar. Gerçek İslam gerçekten bu değil haklısın ama "gerçek islam bu değil hep solcu abartması bunlar" demek kusura bakma cahilliktir. Şunu belirtmek lazım dünya üzerinde maalesef örnek bir Müslüman topluluk yok. Örnek bir Müslüman topluluğun olmaması artık gerçek İslam = İşid veya terör noktasına getirdi bizi. Sen buna inan ya da inanma hatta eylem yap karşı çık fark etmiyor yaşantınla örnek olamıyorsun. Ben Müslümanım diyenler ortada. Adama diyorsun bu gerçek İslam değil o da diyor ki o zaman gerçek İslamı göster öyle apışıp kalıyorsun. 3. grup Türkiye gibi yobaz cenneti bir ülkede bu olaylara karşı tepki gösterenler. Maalesef bu kesim cehenneme gidecek çünkü genelde ateist ve solculardan oluşuyor ama tecavüzcü 98 yaşına geldiğinde tövbe edip cennete gidecek. Sözün özü fikirler çatışmasında maalesef haksız olan kazanıyor ve sanıyorum kazanmaya devam edecek çünkü imam hatiplerde tecavüzcüyü değil açık giyineni eleştirecekler^^

Ha şunu da belirtmek gerek artık bu olaylar münferid olaylar değildir. Sadece 2 yılda 300-400 olay yaşanıyorsa bunu "gerçek islam bu değil"le savunamazsın. Bunları laiklikle, eğitimle, çağdaşlıkla aşmamız gerek. Aksi halde hemen dibimizdeki bok çukurundan farklı olmayız hoş yine farklı değiliz de..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet