Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Şubat 2016, 04:35   #17
Julide
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Servis şoförü, engelli kıza tecavüzden gözaltına alındı

esekherif Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Servis şöförünün yaptığı alçaklığı iktidara oradan da islami değerlere yüklemek nasıl birşey anlamak mümkün değil gerçekten..

Soyle aciklayalim veya sunlarla.....

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde yaşayan lise öğrencisi Y.G.'ye santajla tecavüz eden 8 kişi tutuksuz yargılanmak üzere
serbest bırakıldı.Orkun K. (22), Uğur S. (21), Kaan S. (21), Eyüp Ç. (19), Engin K. (24), Halil İbrahim G. (21), A.K. (17) ve E.C.D.'nin adliyeye gülerek girdiği görüntüler büyük tepki çekmişti.

İki polis memuru, Adana’da yardım isteyen 16 yaşındaki kız çocuğuna ekip aracında tecavüz etti.
Kızın şikâyeti üzerine 2’si polis 4 kişi hakkında 7 yıldan 29 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı ancak polisler serbest bırakıldı

Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Altınoluk Beldesi’nde, zihinsel engelli olan 16 yaşındaki G.H.’yi,
44 gün boyunca bir evde alıkoyarak tecavüz ettiği ileri sürülen üç kişi yakalandı.
İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler serbest bırakıldı. Annesi olmayan G.H., devlet korumasına alındı.

Pozantı Cezaevi'nde 2012'de cezaevinde çocuklara taciz ve tecavüz eden görevlilerle ilgili davada takipsizlik kararı verildi.
Toplumsal olaylara karıştıkları ve taş attıkları gerekçesiyle 2012'de Pozantı Çocuk Cezaevi’ne konulan çocuklara taciz ve tecavüz ettiği ortaya çıkan zanlılar hakkında açılan dava takipsizlik kararı verildi. Tecavüz zanlıları hakkında davacı olan Pozantı mağduru 4 çocuk ise, davalı duruma getirilerek müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

.......

Simdi birde size vikipedia dan bir aciklama yazmak istiyorum bakin cok basit bir kaynak... vikipedia acip bakiyorsunuz ... sosyal hukuk devleti kavrami....

"sosyal hukuk devleti, güçsüzleri güçlüler karşısında koruyarak gerçek eşitliği yani sosyal adaleti ve toplumsal dengeyi sağlamakla yükümlü devlet demektir. çağdaş devlet anlayışı, sosyal hukuk devletinin, tüm kurumlarıyla anayasa’nın sözüne ve ruhuna uygun biçimde kurulmasını gerekli kılar. hukuk devletinin amaç edindiği kişinin korunması, toplumda sosyal güvenliğin ve sosyal adaletin sağlanması yoluyla gerçekleştirilebilir. (...)
anayasa’nın cumhuriyetin nitelikleri arasında yer verdiği sosyal hukuk devletinin dayanaklarından birini oluşturan sosyal güvenlik kavramının içerdiği temel esas ve ilkeler uyarınca toplumda yoksul ve muhtaç insanlara devletçe yardım edilerek onlara insan onuruna yaraşır asgarî yaşam düzeyi sağlanması, böylece, sosyal adaletin ve sosyal devlet ilkelerinin gerçekleşmesine elverişli ortamın yaratılması gerekir."

Ama siz cok haklisiniz... biz niye bir servis soforunun yaptigi seyleri islami degerleri kullanan bir iktidara bagliyoruz ki... sizin zihniyetinize baglamak lazim... ya da Turkiye Cumhuriyetindeki sosyal adalet carpikligini zombiya cumhurbaskanligina baglayalim... Bonus olarak aslinda birde misir muftusunun tecavuz hakkindaki aciklamasini ekleyecektim... hani su ustu acik eti bahceye koyarsan kedi yer ve suclku kedi degildir diyen aciklama ama midem kaldirmiyor o kadarini... veya penguenlere baglayalim o ulkede olanlari, ne de olsa gundemi carpitmada hayli kullanislilar... Cidden soruyorum kime baglayacagiz? uc gun sonra o servis soforunu serbest birakacak hukumete degil kime baglayalim ? ozgecan cinayetinin saniginin daha onceden tecavuzden sabikali oldugunu biliyor muydunuz peki? suanda tecavuze ugrayan kadinlarin "ozgecan gibi olmaktan korktum sesimi cikaramadim" demeclerini okudunuz mu? oldurulmekten korkuyolar? cidden soruyorum sizce butun bu toplumsal kaostan, cinnetten ayristirilmaktan, siddetten kim sorumlu tutulmali?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet