Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Şubat 2016, 00:30   #24
glu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Servis şoförü, engelli kıza tecavüzden gözaltına alındı

esekherif Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Sevgili dostum O tecavüze uğrayanda bizim insanımız tecavüz eden de bizim insanımız. Bu sorun her kesimden insanın sorunudur. İslamcısı , kemalisti, lenincisi, maocusu herşeyden önemlisi insanlığımızın sorunudur. Sosyolojik ve psikolojik olarak bir öneri getiriilir bilirkişiler ve halkın tartışmasına açılır ve karar verilir. ( Seçtiğimiz vekiller kendi aralarında anlaştıkları 60 maddeyi bile yürürlüğe sokamadılar bu başka bir tartışma konusu )

Konu gittikçe dağılıyor '' Araplar bok gibi millet , batılılar mavi kan '' Bu mudur geliştirdiğimiz öneri?
Olaya böyle bakarsak bizim servis şöföründen farkımız kalır mı?
Suriyeliler geldi ülkenin içine ettiler nasıl bir söylemdir? 100 Yıl önce churchill hıçkırığı dedikleri pergelle çizdikleri ülkeler mi bizden farklı? Her bayram amca-yeğen sınır kapılarda bayramlaşmak için tel örgüleri yırtıyorlardı düne kadar. O insanlar bizim insanımızdır .

Bizler burada hangi şartlarda yaşıyorsak onlarında yaşamaya hakları vardır. Onlar dediklerim , süryasnisinden ermenisine kadar , nusayrisinden ezidisine , kürdünden türkmenine kadar bu toprakların insanlarıdır. 100 Yıl önce yitirdiğimiz medeniyet bu toprakları terketti 450 yıl bu çoğrafyada tek bir gözyaşı yoktu. Kendimiz olacağız biz olacağız.

Bu ulke icin cok utopik dusunceler bunlar. Ben seninle ayni fikirdeyim bu toprak hepimize yetecek genislik ve guzellikte ancak ulkenin buyuk bir kesimi bizimle ayni noktada degil. Ermeniyi gectim Kurtlere bile tahammulu yok ulkenin buyuk bolumunun bizim asmamiz gereken sey bu ama malesef yanina yaklasamiyoruz. Bu bugunun davasi degil 6-7 Eylul olaylari bjnun zirve yaptigi donemdir. Sonra Maras, Sivas ve diger olaylar gelir. Tahammulumuz kalmadi artik. Bugun hukumet bu politikayi destekliyor. Dincilerin agzinda hep ayni laf var : Hak ile Kufrun mucadelesi bu diye. Ankarada olenlerin sacma sapan bi macta isliklanmasi geldigimiz son nokta. Iste laiklik bunun teminatiydi. 1950li yillara kadar bu topraklarda Osmanli zenginligi olabildigince devam edigordu ama rantlar ugruna yok edildi.

Ben siyasilerin peygambervari desteklenmesine kiziyorum. Dun cetvelle bolenler bugun fikirle boluyor ve bizim siyasilerimiz buna masa oluyor. Tartismiyoruz, sorusturmuyoruz. Bu partiler ustu bir sey. Eger hazret herhangi bir seye olumsuz yaklastiysa hurra yandaslar da oyle ya da digerleri. Bati sora sora tartisa tarsisa gecti bizi. 14 yasindaki cocugu cb hakaretten iceri aliyoruz. Niye cunku tahtin otoritesi sarsilir ceza olmazsa. Iste Ortadogululuk budur. Konudan uzaklasmadik aslinda tam da konun merkezine geldik. Sozun ozu, az okuyup cok inaniyoruz.Sonuc bu tarz vakalar. Kapali toplumlarin sonu bu. Bunu kirmamiz gerek. Kimi seyler tabu olmaktan cikmali.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet