Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Mart 2016, 19:42   #26
Julide
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Servis şoförü, engelli kıza tecavüzden gözaltına alındı

Oncelikle uslubunuz karsisinda yerlere kadar egiliyorum Sir.. "kapa ceneni"ancak bu kadar nezaketli bir bicimde soylenebilirdi...
Yani size gore ben bati ozentisi lumpen bir tavir sergilerken, siz seriatci kimliginizle batinin kirli oyunlarina karsi tampon bir politikayi mi benimsiyorsunuz? Dogru mudur? simdi ben anlamamissam sarisinligima verin.. anlamissam musade edin biraz kahirlanayim (:
Sevgili glu nunda soyledigi gibi Bati nin iki yuzu var... Biri Moderniteyi temsil ediyor... Modernite kavrami nedir ? aklin projesidir, bati 16 yuzyildan itibaren siyasi kurumlari, fen, hastane, kaldirim, matematik, sehirleri, "rasyonel bir akilla tanzim etmistir", kilise veya vahiy ile degil... aklin sekillendirdigi ve tum dunyayi etkisi altina alan bu projenin adi modernitedir... bati ile anlasman gereken nokta budur... bu rasyonel akil sistemi ile... oysa batiyi bati yapan seyler bizden uzak... pragmatik akil... organizasyon yetenegi, tesebuscu kapital... bunlar hala emekleme devresinde... ama sen yuzunu batinin emperyalist yuzune donmussun farkinda bile degilsin... ve Bu emperyalist yuzun sana bictigi rol... batidan ve ab den uzaklasip, orta asya ulkelerinin bekcisi olup islam demokrasi ogretmenligidir... Avrupa icin fazla kotusun ama ortadoguya onder olabilirsin...
hem musluman hem demokrat hemde yillarca bu ulkeleri yonetmis padisahlarin kanini tasiyorsun diyor... bu ulkelerin sana karsi kuyruk acisi buyuk ama olsun kim tutar seni Turkiye diyor...
Burada onemli olan bu rolun bizim mefaatimize olup olmadigi ama kimin umurunda sen bu rolu seve seve kabul ediyorsun... boyle bakinca kimin batiya ne derece hizmet ettigi ortada (:
bakin amerikalilar ve digerleri arasinda yasanan catismanin temel sebebi aslinda zengin- yoksul celiskisidir... fanatik-islam hristiyan celiskisi degil... fanatik islam- hristiyan celiskisi "amaca hizmet icin kullanilan silahlardan biridir... savasa bahanelerini boyle yaratiyolar..

bana gelirsek ben tum yonetim sistemleri curuktur diyorum zaten, bu amerika hukumetinin sistemi olmus, el -kaide nin sistemi olmus ya da baska herhangi sistem... olmus fark etmez... insan insani adilce yonetmeye muktedir varlik degildir... bu hangi sistemle olursa olsun, insan zaaflari ayni haltlari farkli stillerle yemeye devam edecektir... biraz azi biraz fazlasi hicbirini hakli kilmaz... ancak bu durumu nasil degistirebilcegimizi tartismanin faydasizligi da ortada . ama oyunun kurali bu, kurallarla savasmaktansa kurallara gore oynamak ve oyunda daha iyi noktalara gelmeye calismak reealist bir yaklasim... buna gore de "ulkelerin dostu dusmani yok, ama cikarlari vardir" ilkesinden yola cikmali "musluman" kimligini isine geldikce kullanan ama bizim aleyhimize her turlu herzeyi yapan, devlet gibi devlet olmayi basaramamis, dunyanin kara listesine girmis, inanilmaz boyutlardaki petrol paralarini halkinin refahina ve ozgurlugune aktaramamis hem kendi icinde ve hem de komsulariyla bayatlamis sark kurnazligi sebebiyle iyi iliski kuramamis, kabile olmaktan bir adim oteye gidemis bedevi burjuvalar yerine ortadoguda ki muttefikimizin israil olmasi daha akilci bir yol mesela ... yoksa hamburger kafali amerikalilarin ortadogu petrollerindeki hakimiyetleri percinlenecek diye batililasin demiyoruz...ama onlar percinleyecek diye biz neler kaybedecegiz...onuda sizin dini bagnazliklar sebebiyle bilimsel gelismelere kapali aklillariniz almiyor...
butun bunlardan sonra burnumuzun dibinde gerizekali asiretlerden olusan bir emirvaki ile devlet kurulacak mi? kurulacaksa benim ulkemin gelecegini nasil etkileyecek... falan filan... uzar gider bu...
ayrica o uzun ama hicbirsey anlatmayan yazida Tecavuz toplumsal bir meseledir toplumsal meselelerde oyle kisisel ele alinmaz... sosyal hukuk devletlerinde, suc oranlari ve sosyal guvenlik sartlari ile ele alinir... demek istemisim... oyle sema ramazanoglu'nu arayip servis soforune sunu yapalim ile cozumlenmez mesele... birde arayalim diyince aklima Nihat Genc in yillar once okudugum bir yazisindan paragraf geldi... animsadigim kadari ile soyle diyordu " akp nin kokeni, akp iktidari, tekke ve zaviyeden dogmustur... yani esnafin dini dayanismasidir... bu topraklarin derininden akan ve bin yildir kesintisiz suren ahilik esnaf dayanismasi nihayet nimetlerini siyasal anlamda vermeye basladi"... ne bilim telefon filan diyince esnaf diplomasisi geldi aklima (: Hadis inde dedigi gibi... "layiki ile idare edilir" daha iyisine layik olanlara ise
ulu tengri den sabir diliyor basligi Fonda "Louis armstrong what a wonderful life"ile terkedip baska forum basliklarina intikal ediyorum...gerci eglence grubunda da anlasilabilir degilim(:
zaten dis politikadan da anlamam... gidip hindi kiymasi ile kabak graten denemelerime agirlik verip "julide ile angaryalar" programima kaldigim yerden devam edeyim... camasirlari kurutmaya filan atayim "duygu bellegimizi sifirliyoruz Miss julia unutmuyoruz inis cikis yok.... Di mi miss Julia? di dear doc... siyaset gundem yasak..kabak graten diyince aklima osmanli mutfagi geldi...
dunyanin en zengin mutfagina sahip olup hijyenden bi haber olan yeniceri ocaklarinda, pilav yapilir ayni tencere yikanmadan hosaf pisirilirmis neyseki hijyene onem veren biri gelmisve tencereleri yikamaya baslamis yeniceriler ise "hosafin yagi kesuldu istemezuk" diye kazan kaldirmislar.... neyse Julide den yorum istemezuk.. gidiyorum (:

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet