Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ağustos 2018, 16:36   #640
Alper
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Add-on istekleri buraya

rhn Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
ircbads ya sizden bir ricam var nick tabladığımda tablanan nick in renkli cıkmasını istiyorum ve bide zahmet olmazsa gülücük
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
gözler kızmızı olsun istiyorum yardımcı olabilirmisin rica etsem

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on 1:input:*:{ if !$regex($1,/(\.|!|\/)/) || ($ctrlenter) { var %^ = 1, %' while %^ <= $0 { %' = %' $iif($remove($gettok($1-,%^,32),!,:,;,$chr(44)) ison #,$+($chr(3),02,$chr(2),$gettok($1-,%^,32),$chr(2),$chr(3)),$iif($+(:,$chr(41),*) iswm $gettok($1-,%^,32),$+($chr(3),04,$left($gettok($1-,%^,32),1),$chr(3),$right($gettok($1-,%^,32),-1)),$gettok($1-,%^,32))) inc %^ } say %' halt } }

Yazı tipinde pek iyi değilimdir ama bendeki renkli nick koduna kırmızı göz ekledim denersin. Renklendirdiğim yerler yani 02 olan yer nick rengini temsil eder Lacivert 04 olan yer ise : temsil eder Kırmızı. Mantığı şu yazdığın kelimelerde gülücük ifadesini fark ederse : kırmızı gerisini normal renkte yazar. Diğeri ise yazdığın şey kanalda ise onuda renklendiriyor. Varsayılan olarak renk lacivert göz rengi kırmızı olarak çıkacak.

Örnek:

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet