Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Eylül 2018, 00:08   #17
OxiGeN
~ Sohbet.Net ~
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Yeni Sosyal ağ - Sohbet etmek için Baglan Bize!

beston Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Bi konuya açıklık getirmek isterim..

koray ı kelebek.org dan tanıdığım için mesajına nezaket icabı tebrik etmek istedim sağolsun oda bana teklifte bulundu ..

ben IRC i 2006 yılında bıraktım bundan sonrası için olursa sağlam bi domain ismi üzerine birşeyler yapılabilir.

sohbet.net - bizimmekan.com ve benzeri kaliteli domainler üzerine istediğiniz projeyi uygulayabilirsiniz çünkü bunlar bu tip sistemlere hazır ve user bakımından yapıcağınız herşeye karşılık verebilir.

Benim için şuanda IRC sosyal medyayı entekre etmekle oluyor bu yüzden bu noktada kafalarımızın uyuşacağı insan az
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
proje çok ama ben bu işlere biraz soğuğum maddiyat ve user bakımından hazır bir yeri alıp onun üzerinde proje geliştirmeyi YATIRIM olarak görüyorum.

sıfırdan alıp bir yerlere getirmek hem zor hemde çok uğraştırıyor.

seninle yüz yüze bi röportaj patlatadım diyorum ne dersin

Haklısın ama durduk yere bir röportaj değilde bir buluşup konuşursak ben neler düşündüğümü çok iyi anlarsın yani bu tür şeyleri görmeyi bende çok seviyorum tabii senin dediğin gibi sıfırdan bir şey yapmak hele ki şimdiki zamanda çok zor olan bir iş hazır bir yer üstünde yapılması daha güzel olur hatırlarsan bu profil sistemi olayını ilk sohbet.net olarak ben yaptırmayı düşündüm yaptılar ve sonra birbirleri ile ters düşen durumlar sebebiyle profil sistemi başka yere kaydırılmıştı. Bu sadece bir söylemek için yazdığım bir şeydi. Bunun gibi çok şey var ama alt yapısı sağlam bir şekilde olması gereken bir durum söz konusu bu konuya neden yazdım sadece bilgi vermek amaçlı yazdım. Hiç bir şey yapılamaz diye bir şey yoktur. Sadece zordur. herşeyin bir yöntemi bulunur. Bir şekilde ama alt yapıda da eklemeler ve düzenlemeler yapılmalıdır. Ben bu konu üstüne çok kafa patlattım ama işin maddiyat durumu haliyle can sıkıcı bir durum. Ama @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sana şunu da söylemeliyim iş sadece yukarıda yazdığım gibi maddiyatta bitmiyor IRCD yapısını bilen şimdiki c programlama yapanlar arasında çok fazla insan yok hatta IRCD demeyeyim. socket sistemi konusunda c programlama bilen pek fazla bulabileceğin insan yok bilse bile internette videolarını izlediğim server/client c programlama dili ile yazılmış bir çok şey mevcut ama şimdi biz bu yapıyı IRCD üstünde kullanmak istiyoruz derseniz birincisi socket yapısı bilen birisine IRCD nin alt yapısında göstermeniz gerekmektedir. Socket le nasıl bağlantı kurulduğunu hatta link yapısının nasıl bağlantı yaptığını bile göstermeniz gerekiyor. ama bunu tabi socket dediğimizde mirc socket kısmından bahsetmiyorum elinizde yine örnek kendinizin yaptığı bir c dilinde socket bağlantı örneği gösterip neyin nasıl veri gönderdiğini ve aldığı verileri gelen yazıları nasıl ayırt etmeniz gerektiğinde söylemeniz gerekiyor. Bu konuda çok kafa patlattığım için hala yeni birşeyler bulabilirim umuduyla aynı aramaları belkide 3 günde bir bazen haftada bir araştırıyorum ve her seferinde yeni bir şeyler görüyorum. Şöyle bir durum var bunu yaptıracağız kişiye sadece bunu yap derseniz bunu yapamaz. Bunu bir kere söyleyeyim. Çünkü IRC de bir api sistemi gibi bir olay yok önce bir api oluşturmak gerekir. Kendinize özgün bir web değil IRCD bunu herkes zaten biliyor. Şimdi burada bunları uzun uzun bir çok modül yazan bu işi bilen kişilerle çok konuştum. Bu konuda çok uzun yazmam gerekeceğini bildiğim için fazla uzatmak istemiyorum. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] telini at bana bir ara
1 sene olacak halen görüşeceğiz

Uzun yazdım kontrol etmedim arada kelime hataları olabilir şimdiden kusura bakmayın.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet