Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Eylül 2018, 02:26   #19
wKey
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Yeni Sosyal ağ - Sohbet etmek için Baglan Bize!

OxiGeN Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Hemen fikirlerini ön plana çıkarman lazım senin aslında
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Hayırlısı olsun diyelim IRC de geliştirilebilecek bir çok şey var ama bu konuda yazılım konusunda adam bulamıyoruz. Yoksa yapılacak o kadar çok şey var ki Bir çok proje konusunda bazı arkadaşlara bilgi vermişliğim de olmuştur. Ama sizin bu söylediğiniz sistem ciddi anlamda yazılım bilgisi olan kişilerle yapılması gerekiyor. Öncelikle şu başkalarının yaptıkları qwebirc kullanmak yerine benzer bir sistemi faaliyete geçirmek gerekiyor. IRC de yapılabilecek geliştirme konusuna yapılabilecek çok şey var ama bu sadece PHP diliyle bitmiyor. C programlama ve IRCD yapısını bilen biriside gerekiyor (UnrealIRCD, IRCServices gibi..). Ayrıca yıllardır mIRC programı kullanıyoruz. Yapılan sisteme göre Mobil uygulama ve Sisteme göre işlevliği olabilecek bir kendimize özgün bir mIRC programı olması... Bunlar sadece başlıca örneklerdi. Bu ve buna benzer bir çok şey sayabilirim. Proje dediğinizde aklınıza sizin yazdıklarınız gibi bir çok şey var ama yapabilecek insan yok .. Burada şu anda bu durumda sizin yapabileceğiniz Web kısmı olabilir ama IRC ile yapıyı birleştirmeye geldiğinizde farklı şeylerle karşılaşırsınız. Bazı arkadaşların yapmış oldukları mobil uyumlu IRC girişleri bile bazı şeylerde bazen yetersiz kalıyor kaldı ki bunlar bile geliştirilip IRC ile entegre edilip bir çok şey ortaya çıkabilir.

Size şimdiden başarılar dilerim umarım düşüncelerinizi faaliyete geçirebilirsiniz.

Merhaba

Öncelikle güzel düşüncelerin ve dileklerin için ayrıca teşekkür ederim sana @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bi konuya açıklık getirmek isterim.

Projede kullanılacak Script bizim tarafımızdan sıfırdan yazılmış bir script değildir, Sciript satın alınmıştır. bunun altını çizerek söylemek istiyorum, sizler de biliyorsunuz ki bu tarz scritpler sıfırdan öyle kolay kolay olmuyor maddi olarak gerçekden çok zor. Kullanacağımız script %100 açık kaynaklıdır bu yüzden dilediğimiz yazılımı rahatca ekliyip değiştirebiliyoruz sadece lisans dosyaları korunuyor. Programlama dili olarak PHP'yi seçtik zira PHP piyasadaki en hızlı programlama dilidir. Şu anda birkaç milyar kullanıcıya sahip olan Facebook bile PHP dilinde yazılmıştır. IRCd kısmını yazılımcı arkadaşlar entegre yapma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

beston Nickli Üyeden Alıntı
Bi konuya açıklık getirmek isterim..

koray ı kelebek.org dan tanıdığım için mesajına nezaket icabı tebrik etmek istedim sağolsun oda bana teklifte bulundu ..

ben IRC i 2006 yılında bıraktım bundan sonrası için olursa sağlam bi domain ismi üzerine birşeyler yapılabilir.

sohbet.net - bizimmekan.com ve benzeri kaliteli domainler üzerine istediğiniz projeyi uygulayabilirsiniz çünkü bunlar bu tip sistemlere hazır ve user bakımından yapıcağınız herşeye karşılık verebilir.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
proje çok ama ben bu işlere biraz soğuğum maddiyat ve user bakımından hazır bir yeri alıp onun üzerinde proje geliştirmeyi YATIRIM olarak görüyorum.

sıfırdan alıp bir yerlere getirmek hem zor hemde çok uğraştırıyor.

seninle yüz yüze bi röportaj patlatadım diyorum ne dersin

IRC konusuna gelirsek eğer sıfırdan başlamak gerçekten zor olabilir. Bunu düşünmüyor değiliz belki Kitlesi yüksek olan bir IRC sunucusuylada başlama fikride olabilir.

toXic Nickli Üyeden Alıntı
Biraz para yardımıyla geliştirilebilecek bir çok şeyi geliştirebilirsiniz bunları yapacak çok kişi bulursunuz ama o platformda teknik imkanlar kısıtlı.
Benim fikrim bu zamandan sonra en akıllı hamleler mobil uygulamalar üzerinden yabilirsiniz. IRCd taban üstüne ne yaparsaniz yapin tutmaz. Yeni kullanıcılar kazanmak hatta eldekileri de kaybetmemek için mobil uygulamalar üzerine çalışmalısınız.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] düşüncelerini dile getirdiğin için ayrıca teşekkür ederim.
En önem verdiğimiz konu mobil

İOS + Android
Mobil sürümün özellikleri web sitesiyle neredeyse aynı olacaktır. Yani sadece Web de değil Mobil ve Tablet olarakda kullanıcılar dilediği yerden bağlantı kurabilecekler..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet