Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Temmuz 2019, 08:53   #1
Kaf_Dağı
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Anan Baban Olsa Neye Yarar Vatan Olmadıktan Sonra

Her aşkı tattım mı ben diye sordum kendime her seferinde içim her seferinde ona aktı sadece o olduğu için gerisini düşünemedim onlarda olur bir gün dedim. Neymiydi o taşı,toprağı,havası,güneşi ve soğuğu ile olan şeydi o Vatandı işte içimizde ne olursa olsun biz böyleyiz.

Neden vatan deyince bir şey düşünemez oluyoruz. Sorduk mu hiç kendimize ben soruyorum benim anam ölür anasız kalırım, babam ölür babasız kalırım yetim derler ezerler ama ayağa kalkabilirim. Param olmasın hor görürler ama bir gün oda olur. Söylermisiniz Vatan gidince ne kalır geriye Anan olsa, Baban olsa ve Paran olsa neye yarar. Sen müslümansın düşün dünyada tek alabilecek bir devlet söyle seni yanına işte hiç diye bakıyoruz. Yeni zamane gençler ülkemizi beğenmeme ve tiksinme gibi halt yemeye başlıyor söyleyin ülken mi ülkeler mi daha güzel niye müslümanız bazı şeyleri kısıtlıyor günahı, zinayı, kumarı ve içkiyi o zaman ne diyoruz hep düşman oluyoruz işte böyle kötü vahim durumdayız.

Osmanlıyı ele alalım soralım Osmanlıyı hepimiz tarih derslerinde öğrendiğimiz Osman Beyin kurduğu devlet değil mi evet öyle deriz çoğu insan aslında müslümanların ahir dünyada şifacısı olarak görebiliriz. Osmanlı yıllarca bu dünyada nam salmış hristiyanına boyun eğmemiş ama ona da sahip çıkan bir devlet ama zamanla başkalarının yıkamadığı devlet kendi iç hesaplarından dolayı masada kaybediyor işte her zaman anlatmak istediğim şu Osmanlıya yapamadıklarını bizlere yapmaya çalışıyorlar ama topla tüfekle olmuyacağını anladılar. Peki ne dile yapıyorlar dinimiz ile bizim en değerli şeyimiz ile yıkmaya çalıştılar ama halk kalktı abdestini aldı dinimi benden başkası alamaz deyip bayrağı göklere indirdi. Neyi ile indirdi bazısı canı bazısı malıyla soruyorum paran vardı Vatanı alabilir mi alamaz işte Vatan olursa sözde adı TÜRK se o kişi yaşı cinsi ne olursa olsun canını siper eder, bir yerde okumuştum bir general mi ne Türklerle savaşıyoruz yanındaki askeri vuruyoruz diğer asker ona daha fazla kurşun gelmesin diye alıyor korumaya onunda silahını alarak geliyor araştırdım öğrendim diyor şehitlik için koşuyor vatan için koştuğunu öğrendim demişti...

Şu sözlerinle bitiriyorum;
Mehmet Akif Ersoy ne demiş, Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak. Bunu o ilhamı veren mevlama şükür biz müslümanız korkmayız....

Şimdi soruyorum Vatan Yoksa neyiniz olursa olsun sizi tatmin eder mi?

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet