Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Aralık 2019, 11:38   #1
Yazgı
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Güzel Kalmalı İnsan..

Hayattan beklentisi bile değişiyor insanın yaşı ilerledikçe. Olaylara ve insanlara bakış açısı değişiyor. İnsanlara olan ihtiyacı azalıyor mesela en az inancı kadar. Ansızın değişen tavırların sebebini sorgulamayı, bunun için üzülüp, çabalamayı bırakıyor. Çabana değen insanların sana bunu gerçekten hissettirdiklerini anlıyorsun ve hislerinin aslında ne kadar gerçeği yansıttığını. Duygular devreye girmeden önce hislerin sana fısıldar, o fısıltıya kulak vermelisin çünkü bu hayatta sadece kendine güvenebilirsin.

Zamanın benden alamadığı bir şey varsa sanırım bu iyi niyetim. İnsanlara karşı yaklaşımım değişmedi sadece daha temkinli olmayı ve hiç birine koşulsuz güvenmemeyi öğrendim.

Çok değer verdiğim bir dostum şöyle söylemişti "Sende olan meziyetlerle seni öven insanların bir zaman sonra sende olmayan kötülüklerle seni yerebileceğini de sakın unutma!".

İnsan bu mayasında ne var bilemezsin ve içini bilmediğin bir insanın ne zaman ne yapacağını da hiç kestiremezsin.

Ummadığın taşların başını yarmışlığı da vardır çokça, güvendiğin dağlara karların çok erken yağmışlığı da.

O yüzden insan bir şeylere gülüp de geçmeyi öğreniyor zamanla. Geçebilmeyi öğreniyor.. Kıymetli olan zaman kıymetsiz olan insanlara harcanmaz anlıyor, çünkü kıymet elbisesi haketmeyen birinin üzerine yakışmıyor.

Güzel başlangıçlar, geçmişini aratacak kötü anılara dönüşüyor zamanla. Ama bir insan hep güzel kalmalı. Duruşu, gülüşü, bakışı, öfkesi bile ve hatta hayata savurduğu küfürlerinin bile bir etkisi, bir anlamı olmalı. Bir insanda ne kadar yer ettiğin tam da bunlarla doğru orantılı.

Susuşunda milyonlarca kelime barındırmayı ve ne olursa olsun kendin kanasan da asla bir insanın hayal kırıklığı olmamayı çok az insan başarabilir bu hayatta. Yıkıp, paramparça etmek o kadar kolay ki ama yere atıp kırdığın bir bardağa ben senden su içmek istiyorum diyemezsin ki.. Bir merhabalık yüzü olmalı insanın, bir selamlık gülüşünü bırakmalı yüzünde sana dair.

Hayat dalgasını geçemeyeceğin kadar ciddi boşluklarla doludur. Her insan kendi boşluğunu kendi doldurur. Kimi güzellikler koyar kapatır arayı kimi çirkinlikleriyle boşluğuna boşluk ekleyip daha derin bir çıkmaza sokar kendini.
Kendine faydası olmayana da hiç kimsenin faydası olamaz ki..

Güzelliklerin her zaman sizi bulması ve hep güzel kalabilmeyi başarabilmeniz dileğiyle..

Yazgı
04.12.2019

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet