Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Eylül 2020, 03:09   #17
Shiva
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version

NorthernLights Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Talep olması, bunun etik olmasını göstermez. UnrealIRCd bu modülü yeni versiyonlarında kullanmadıysa, bir bildikleri vardır değil mi? Siz sunucu sahiplerinin, özelleri yeni versiyonlarda rahat rahat okuması için geliştirme yapıyorsanız, siz de kötüye kullanıma yönlendiriyorsunuz insanları. İyi bir şey yapmak istiyorsan, içinde kötü bir şey olmamalı.

Ayrıca belirteyim, ben bir DevOps çalışanıyım. Kurulsam anlamda yazılımın içinde olan biri olarak, emeğin ne olduğunu bilen biriyim. Fakat sen; "al arkadaş orjinal yazılımda kişisel gizliliğe saldırı yok ama bak biz entegre ettik, istersen kullanabilirsin" dersen, 100 kat emeğin de olsa çöpe gider. Duyar falan da kasmıyorum, IRC kültürünün doğru yolda gelişmesini istiyorum. Kafanıza takılan başka bir şey varsa sorun.

Ayrıca, sunucu sahipleri güvenliği düşünüyorlarsa, gereksinim varsa, özel okuma adına değil, güvenlik anlamında işler yaparsanız daha sağlıklı olur. Sizin özeliniz okunduğunda hoşunuza gidiyor mu?

Velev ki özel okuma modülü yok. Şimdi şu an çıkardı adam. O zaman yorumunuz ne olurdu?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet