Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Eylül 2022, 14:49   #102
The
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: /* Hazır Spamfilter Reklam\Saldırı\Arayış Yasaklama */

Unreale ekleme yapabilirsin spamfilter.conf dosyası içine veya komut olarak tek tek eklemesini yapabilirsin

Komut olarak misal örnekler veriyorum buna göre ekleme işlemlerini gerçekleştirebilirsin .

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
/spamfilter add c block – Spam eklenecekkelime /spamfilter add cp block - Spam eklenecekkelime /spamfilter add cpn block - Spam eklenecekkelime

Yukarda eklenecek kelime yazan yerlere belirtilen spamlardan küfür mesajları için bu şekilde ekleme yapmanız gerekir .

Block olarak ceza tipi uyguladım bu ceza tipleri spamfilterde degişkenlik gösterir sizin uygulamak istediginiz cezaya göre .
3 şekilde yukarıda belirttim c ile belirttigim sadece kanalda cp kanal ve özel cpn ise kanal özel ve notice mesajlar şeklinde bunu daha anlamak ve daha ayrıntılı uygulamak için spamfilter konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz . Daha bir sürü seçenek olmakla beraber bu seçenekleri tek şekildede kullanabilirsiniz hepsini birliktede ekleyip engelleme saglayabilirsiniz .

Yukarıda belirttigim spamlarda küfür - telefon no - arayış kelimeler gibi kelimeleri engellemek için kullanabilirsiniz .

Giriş engellemek için ise şu şekilde spamfilter ekleyebilirsiniz .

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
/spamfilter add u gzline - Spam eklenecekmask

Not : U ile belirtmek sunucu girişi engellemeleri için kullanılır .

Eklenecek masklar ise yukarda belirtilmiş ip adresleri gibi belirli bloklar bu şekilde eklenebilir .
Ceza tipi olarak gzline seçtim tabi bunlar gene degişebilir kill shun vs dedigim gibi bunları gene spamfilter ögrenerek kendiniz uygulamasını dahada güzel şekilde yapabilirsiniz eklerken .

Dipnot Mesajı: Ayrıca forumda Spamfilter ile ilgili konuları araştırıp genel egitim loglarına göz gezdirip konu ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz .

Dipnot Mesajı: İyi olmak kolaydır , zor olan adil olmaktır.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet