Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Ocak 2023, 13:36   #1
Zeytin
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
2022 Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu

Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı'nca düzenlenen 2022 Attila İlhan Edebiyat Ödülleri'nde roman kategorisinde Zeynep Kaçar'a, şiir kategorisinde Ömer Erdem'e ödül verildi.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı'nca düzenlenen 2022 Attila İlhan Edebiyat Ödülleri Atatürk Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine teslim edildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, roman kategorisinde ödül "Yalnız" romanının yazarı Zeynep Kaçar'a, şiir kategorisinde "Güneş Kalır Bir Başına" adlı eseriyle şair Ömer Erdem'e, İlk Roman Vakıf Özel Teşvik Ödülü ise "Kanat Koparmaca" eseriyle Zekiye Yaldız'a verildi.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından desteklenen Attila İlhan Edebiyat Ödülleri, Doğan Hızlan'ın onursal başkanlığında düzenlendi.

Mehmet Eroğlu'nun başkanlığındaki roman ödülü seçici kurulunda Faruk Şüyün, Seval Şahin ve aileyi temsilen Ali Cem İlhan yer alırken Metin Celal'in başkanlığındaki şiir ödülü seçici kurulu ise A. Ali Ural, Adnan Özer, Tuğrul Tanyol ve aileyi temsilen Kerem Alışık'tan oluştu.

Törende, İlhan'ın şiir ve roman hakkındaki fikirlerinden derlenen video gösterildi.

ntv

Yine bir gül nihal alıyor gönlümü
eteklerim uçuşarak vals yapıyorum..
Beyoğlu'nda gezerken Pera'yı düşlüyorum
Yelpaze ile serinlemek,
Naif birkaç sözcükle ısınmak istiyorum.
Yüzüne bakmaya utandığım,
elimi tutmaya kıyamayan,
Aşklar hayal ediyorum...
Eski bir kadınım ben,
İnce bir dantel gibi işlemeden hayatı,
Ölmek istemiyorum...