Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Kasım 2004, 19:22   #8
megalodon
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)

Alıntı:

Troj/Ircfloo-A is a backdoor Trojan for the Windows platform. The Trojan allows a malicious user remote access to an infected computer via the IRC network.

The Trojan drops the following files into the C:\Windows\History folder:

1687.reg
1719.reg
1793.reg
EXPLORER.exe
Kopya mirc.ini
blackstar.exe
caole.exe
colomba.exe
control.ini
derimino.exe
derotor.exe
fempe.exe
fullname.txt
mirc.ini
mirc32.exe
ragstear.exe
remas32.exe
script1.exe
servers.exe

The file mirc32.exe is detected as [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] and explorer.exe is detected as [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. All other files not detected by this identity are clean text files.

The Trojan also creates the following subfolders:

download
logs
sounds

In order to run automatically when Windows starts up Troj/Ircfloo-A creates the following registry entry:

HKLM\Software\CLASSES\irc\Shell\open\command\@
= "\C:\WINDOWS\HISTORY\MIRC32.EXE -noconnect"

Troj/Ircfloo-A also changes the file win.ini in the Windows folder and registers the filetype ChatFile with the extension CHA with the system.

Troj/Ircfloo-A attempts to access the web site [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] and sets the start page of Internet Explorer to [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Daha önce bir sürü şey yazmıştım önizleme yapınca gitti neyse şimdi daha az yazacağım. Karşımıza çıkan virüs uyarılarının istisnalar hariç hepsi doğrudur. Neyse zamanında hidemirc diye bir dll vardı benim çok işime yarayacaktı sonra ortadan linki kayboldu nerede diye ararken virüs içerdiğini öğrendim. Yukardakilerde o virüsün nasıl olduğunu açıklayan sayfa neyse inşallah virüssüz olanı 1 yıl içinde yapılır yoksa zaten 1 sene sonra benim c derslerim var üniversitede ebn kendim yapcam artık
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet