Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 Ocak 2007, 17:32   #48
Burak
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )

Halk otobüsü şoförü, yolcu alma kavgasında minibüsçüyü öldürdü

İsmail TEMİZ- Yetkin KARAMOLLAOĞLU/TERME(Samsun), (DHA)

SAMSUN’un Terme İlçesi’nde halk otobüsü şoförü 30 yaşındaki Erdoğan Onay, yolcu alma yüzünden kendisiyle kavga eden minübüs şoförü 26 yaşındaki Zafer Sağlam’ı bıçaklayarak öldürdü. Olay sonrası ilçede geniş güvenlik önlemi alındı.
Terme İlçesi Fenk Mahallesi’nde dün gece bekleyen yolcuyu alan halk otobüsünün önü iddiaya göre Zafer Sağlam'ın kullandığı minibüs tarafından kesildi. Minibüs sürücüsü, halk otobüsü şoförüne ‘yolcuyu neden aldın’ diye bağırınca aralarında tartışma başladı. Daha öncede aralarında aynı konu yüzünden husumet bulunan tarafların tartışması bir anda kavgaya dönüştü. İddiaya göre Zafer Sağlam, arkadaşı 27 yaşındaki Volkan Özen ile birlikte sopayla Terme Belediyesi'ne bağlı çalışan özel halk otobüsü şoförü Erdoğan Onay’a saldırarak dövmeye başladı. Bunun üzerine otobüs şoförü Onay da üzerinde taşıdığı bıçakla Zafer Sağlam’ı karnından yaraladı. Kanlar içerisinde kalan Sağlam, arkadaşı tarafından Terme Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ
Olay ilçede büyük yankı buldu. Emniyet güçleri yaşanan gelişmeler üzerine diğer şoförlerin birbirlerine saldırmaması için geniş güvenlik önlemi aldı. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Erdoğan Onay, ‘adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Volkan Özen ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Halk otobüsü şoförü Erdoğan Onay, mahkemedeki ifadesinde pişman olduğunu belirterek, “O arkadaşla aramızda daha önce de yolcu alma yüzünden tartışma geçmişti. 3.5 YTL yüzünden böyle olmasını istemezdim. Kendimi korudum. Çünkü beni arkadaşıyla birlikte dövdü. Ben de sinirime hakim olamadım. Pişmanım'' dedi.
Olayda yaşamını yitiren Zafer Sağlam ise, bugün Terme İlçesi’nde toprağa verilecek.

MİLLİYET

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet