Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Nisan 2009, 04:55   #44
Techno
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Haftanın Help Departman Polemiği < 9 > mIRCTr.ORG / #Help

Daemnia Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Help departmanları polemiğimize, mIRCTr.ORG Help departmanı ile devam ediyoruz.

mIRCTr.ORG Help Departmanını Tanıyalım;

Help Founder : Constantin
HelpSop : MoDeRaToR, Zombie, Zogg, EnZo, SinCe19o7, CeSeT
HelpOp : PartneR, X-ir, ViRuS, daRk, Muratcan, Queen, SoCRaTeS, _CeMrEm_, ThaLia, Sinan, AdmiraL, tuRK_, DeRMaN, D_a_N_G_e_R, [[[Majestik]]]

Yönetim Sistemi

• Help'e giren kullanıcılar kanalda max. 5 saniye bekletilir ve yardımcı olunur. Eğer çok acemi ise; özelden yardım verilir.
  • Yönetim kesinlikle Help kanalına müdahale etmez, Sunucu sahibi de dahil kesinlikle ekleme, silme yapılmaz.
  • Yönetim kadrosu ve Global kanal dağılımlarında öncelik Help Görevlilerine verilir.
  • Nick kayıt süresi 20 günden az olan kullanıcılar kesinlikle Help yönetiminde bulunamaz.
  • HelpSop'lar, HelpOp'lar arasından seçilirler. Başarılı olan HelpOp'lar Seviye yükseltilerek ödüllendirilirler.
  • H-Bot Constantin tarafından yapılmıştır. Bazı kodlar alıntıdır.. Bilinen H-Bot ile tek benzerliği aynı nick'i taşımasıdır.
  • Help kanalında bekleme yapmak kesinlikle yasaktır. Sorun çözüldükten sonra kullanıcı kanalda bekleme yapamaz.
  • Genel eğitim haftada bir olmakla beraber her HelpOp'a ayrı ayrı eğitim verilir HelpSop'lar tarafından.
  • H-Bot ve eğitim botu 24 saat online'dır
  • Help kanalında hemen hemen 24 saat görevliler bulunmaktadır.
NOT : Yukarıdaki bilgilerin tamamı, Constantin nickli yetkiliden alınmıştır.

mIRCTr.ORG Help departmanın artıları eksileri ve görüşlerinizi bu başlık altından seviye sınırları içerisinde belirtebilirsiniz...

en son satıra göre bir post atayım

artıları : Admiral , moderator(4 seneye yakındır helperlik yapması ) Queen
eksileri : Help founderin helperlik bilgisi olmadan help founder olması , constantin e başarılar , inşallah kendinden sonra help founder olabilecek bir admin arkadaş bulurlar.

görüşüm : Keşke mIRCTR sunucusunda Help kanalına adminlerin karışmaması
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Help foundersiz kaldığı zamanlar help founder olabilecek Helper arkadaşlara verilebilse , Help bilgisi olmayan hayatında helperlik yapmamış 3 5 gün help kanalında bulunup ben help founder olurum diyebilen ircoplara verilmese ,
yönetimin fazla admine sahip olmaması lazım birde fazla admin olunca help founder olabilecek helper arkadaşa yönetim tarafından : "çok admin var napalım , operler içinden help founder seçilecek" şeklinde bir açıklama yapılmasa.
yarın ertesi gün help founder olabilecek kapasitedeki emektar helperler ayrılınca neden ayrılıyorsunuz diye sorulunca verilebilecek en güzel cevap şudur : helpin h harfini bilmeyen bir oper benim help founderim oldu , benim help founderim bana birşeyler öğretmelidir ve benden bilgisiz bir help founder başımda duracaksa neden ben helperim.

postumda kimseye ters bir cevap yazmadım ve atışmadım.
Helpten biri değilim şu an Robinho ve nickim TechNo belki tanırsın.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet