Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Şubat 2006, 03:00   #14
CHTurk
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)

oguzlar ok yani cincede kabile anlamina geliyor...
Gokturkler nerden gelmisler..Asya buyuk hun imparatorlugu ndan sonra Gok, daha sonra Bir anda turk olmuslar Bugun Hungarian yani macaristanlilarada hun diyorlar yani onlardami turk ne hacetse...

simdi
Büyük (Asya) Hun İmp.
Batı Hun İmparatorluğu
Avrupa Hun İmparatorluğu
Ak Hun İmparatorluğu
Göktürkler
Avarlar
Hazar İmparatorluğu
Uygurlar
Karahanlılar
Gazneliler
Harezmşahlar
Timur İmparatorluğu
Altınordu Devleti
Babür İmparatorluğu
Büyük Selçuklular
Anadolu Selçukluları
Osmanlı İmparatorluğu

yukarida bold ile isaretledigim imparatorluklarin kollarindan tureyen ufak devletler var yani devlet icinde devlet peki bu devletler'in koku Buyuk Asya hun imparatorlugu nerden turemis Cin'de Chou devletinden turemis...
ben bu kisileri kisilikleri kisicikleri tanimiyorum ve tasvip etmiyorumve benimsemiyorum, ben ne cinliyim nede osmanliyim ben Ataturk'un kurdugu Turkiye sinirlarinda ve bu sinirlari simgeleyen bayraga tapiyorum..
Turkluk hosgurudur, 3 elle kurt isareti yapip onu bunu dislamak degildir.. Yukaridakinin yaptigi gibi... Tek anahtar geri kafalilik degil ileri goruslu olup turkiyeyi coklu milletlere acip din,dil, dusunce konusma ve fikir ozgurlugu acmaktir.. Ozalin yapmak istedigide buydu Ataturk'un aklindan gecenlerde buydu..!!!
O geri kafali hanifelik'ten ulkeyi kurtarip batili devlet isleysine sokmasi bu yuzdendir..
Ben gokturmus oguzmus mogolmus tanimam... Ben bir kisiyi tanirim oda Ataturk'tur..

Politika yapayim biraz sonucta Turkiyeyi 1970 li felaket yillarina getiren conservative goruslu Ecevit'in yarattigi politika tutumuyla 30 sene geri gitmistik tekel yasak, kuyruk siralarinda surunup evine yemek goturmek icin bekleyen vatandas, kusbakisi seyri vardi...ardindan 12 eyluk toplumsal bunalim..
Beni geride kalmis uygarliklar ve devletler ilgilendirmiyor.. Sinirlarimiz bati avrupadan baslayip balkanlar dahil dogu avrupaya kadar uzaniyordu hatta irak'gin bir kesimi suriye sinirlarimiz arasindaydi.. Elde var "0" demekki elde olan birsey olmadigina gore bizi bugunki gundem ilgilendiriyor... Hani elimizde olan degerleride kullanamiyoruz ya... Yukaridaki Turk'e bakin America elini kolunu salliyarak Osmanlidan yadigar Kerkukten bizi atti ne guzel be, boyle Turkleri sevsinler
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Ataturk diri olsa idi suan bizim suratimiza balgamli tukurugu yapistirirdi... Adam hasta yatagindan kalkip Hatay'i isgalden kurtardi.. Ismet pasaymis, herif Kerkugu resmen alin buyrun hediyemiz diyip Osmanlinin okadar kan doktugu yeri bir hic ugruna verdi....

Bide gelip forum koselerinde Turk'lugumuzu tartisiyoruz...Hani 3 parmakla kurt isareti yapan Turk olmus ya gerisi Gayri Turk.. Bir avatarda benden gule gule kullanin

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Konu CHTurk tarafından (11 Şubat 2006 Saat 04:52 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet