IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası

IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası (https://www.ircforumlari.net/)
-   Aile Evlilik ve Çocuklar (https://www.ircforumlari.net/aile-evlilik-ve-cocuklar/)
-   -   Söz ile Nikah Arasındaki Farklar (https://www.ircforumlari.net/aile-evlilik-ve-cocuklar/453810-soz-ile-nikah-arasindaki-farklar.html)

Liaaa 17 Şubat 2012 11:54

Söz ile Nikah Arasındaki Farklar
 
Söz ile nikah evliliğe geçişte bir basamak olarak düşünülmeli ve iyi değerlendirilmelidir. Bu aşamadaki gençler birbirleriyle çok fazla zaman geçirmeli ve birbirlerini tanımaya çalışmalıdır. Mutlu bir evliliğin sırrı bu dönemin iyi değerlendirilmesine bağlı olabilir.

Söz , flirt döneminden ya da tanışıklık döneminden ilişkinin aileler arasında bir resmiyete bindirilmesi işidir. Sözlü kişiler artık birbirlerinin evine daha kolay ve çekinmeden girip çıkabilir. Sözlüleri ile kolayca iletişim kurabilir.Nikah ise bu durumun devlet yasalarınca resmileştirilmesi durumudur. Nikahlanan kişiler devlet önünde artık evli sayılı ve bir takım yasal sorumluluk altına girerler.

Söz ile nikah temelinde aynı olmasına karşın. Söz aile arasında ve küçük bir topluluk ile yapılırken , nikah genel olarak düğünlere nikah memuru getirerek veya nikah salonlarında büyük topluluk önünde yapılır. Nikahlanan kişiler evli sayılır ve ülkemizde genel olarak nikah düğünlere nikah memuru getirerek yapılmaktadır.

Sözlülükten nikaha kadar olan süreyi evliliğe atılan adım olarak düşünmeli ve bu süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz.


Alıntı


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 3   Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO
2004-2018 IRCForumlari.Net | Tüm Hakları Saklıdır...