IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11 Mart 2010, 01:37   #1
Çevrimdışı
NATO'nun Yugoslavya'yı Bombalamasının Kronolojisi


sohbet


NATO kuvvetleri Yugoslavya'ya karşı hava harekatı başlattı.

25 Mart
Yugoslavya Başbakan Yardımcısı Vuk Draşkoviç düzenlediği basın toplantısında, hava harekatı sonucunda 10 kişinin öldüğü 38 kişinin de yaralandığını belirterek, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Hollanda ile diplomatik ilişkilerin kesildiğini açıkladı.
Romanya ve Bulgaristan'dan yapılan resmi açıklamalarda da NATO harekatı desteklenirken, operasyonda fiili olarak yer alınmayacağı belirtildi.

27 Mart
NATO'nun dördüncü dalga saldırısında Belgrad ve Priştine yakınlarında çok sayıda askeri hedef vurulduğu açıklandı.
F-117 uçaklardan biri Budjanovci yakınlarında Sırp kuvvetleri tarafından omuzdan atılan çok basit sisteme sahip SA-3 tipi füzeyle vurularak düşürüldü.

31 Mart
1 Nisan
Kosovalı Arnavutların lideri İbrahim Rugova'nın Belgrad'da Miloşeviç ile bir görüşme yaptığı ve NATO operasyonunun bir an önce durdurularak soruna görüşmeler yoluyla çözüm bulunmasını istediği bildirildi.

3 Nisan
NATO uçaklarının Sırbistan'ın kuzeyindeki Novi Sad'daki Tuna nehri üzerinden geçen ikinci köprüyü de imha ettikleri kaydedildi.

5 Nisan
Aleksinaç kentinde 250 kiloluk bir NATO bombasının vurması sonucunda 17 kişi öldü.

6 Nisan
NATO operasyonları devam ederken, Yugoslavya yönetimi Paskalya nedeniyle Kosova'da tek taraflı ateşkes ilan ettiğini açıkladı. ABD, İngiltere, İtalya, Almanya ve Fransa ateşkes ilanını, NATO'nun isteklerini karşılamadığı gerekçesiyle reddetti.

9 Nisan
Priştine'de NATO'nun telefon santralını hedefleyen bombası yerleşim bölgesine düştü, ancak ölü kaybı açıklanmadı

12 Nisan
NATO pilotları Grdelica'da bir köprüyü geçmekte olan trene iki füze attı. Sırp kaynaklara göre 14 kişi öldü, 16'nin yaralandı.

13 Nisan
13 Nisan bombalanan Bačište
NATO Bačište otelini vurdu.

14 Nisan
NATO uçakları, Sırp askeri araçları diye Djacovica bölgesinde Arnavut bir göçmen konvoyunu vurdu. 73 ölü, 33 kişinin de yaralandı.

21 Nisan
NATO Ušće televizyon merkezini vurdu. NATO uçaklarının, Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'in liderliğindeki Sırbistan Sosyalist Partisi'nin Belgrad'daki merkezini vurduğu bildirildi.

22 Nisan
23 Nisan
NATO Sırbistan Radyo Televizyonunu bombaladı. 16 gazetecinin yaşamını yitirdi.

27 Nisan
Sırp kasabası Surdulica'ya isabet eden füze en az 20 kişinin ölümüne yol açtı. NATO, askeri barakaları vurmayı amaçlayan füzelerinden birinin hedefini şaşırdığını ve yerleşim bölgesine düştüğünü açıkladı.

28 Nisan
Belgrad'ın güneyindeki ordu barakalırını vurduğunu sanan NATO uçakları bir yerleleşi merkezini vurdu. Saldırıda en az 20 sivil öldü.

29 Nisan
1 Mayıs
NATO uçakları Priştine yakınlarındaki Lužane Köprüsü'nü vurduğu, köprü vurulurken üzerinden geçmekte olan otobüsteki yolcuların 47'ının öldüğü, 16'sının da yaralandığı bildirildi.

2 Mayıs
Yugoslavların elinde 32 günden bu yana esir olan üç Amerikan askerinin serbest bırakıldığı bildirildi.
Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç, 3 ABD'li askerin serbest bırakılması için arabuluculuk yapan insan hakları lideri Jesse Jackson aracılığıyla ABD Başkanı Bill Clinton'a bir mesaj gönderdi.
Miloşeviç'in mesajında, Clinton'a ikili görüşme yapmayı teklif ettiği ve NATO'ya da ayrıntıları basına açıklamayan dört öneri sunduğu belirtildi.

3 Mayıs
Kosova'ya düzenlediği hava saldırısında bir yolcu otobüsünün vurulması sonucunda 20 kişinin yaşamını yitirdi, 47'nin de yaralandı.

5 Mayıs
Sırp basın merkezinin verdiği habere göre, "Fransız Sınır Tanımayan Doktorlar" yardım kuruluşuna bağlı bir konvoy, Kosova'nın başkenti Priştine'de bombalandı.
Arnavutluk'ta bir Amerikan AH-64 Apaçi saldırı helikopterinin eğitim uçuşu sırasında düştüğü, kazada 2 pilotun öldüğü bildirildi.

6 Mayıs
Almanya'nın Bonn kentinde düzenlenen Gelişmiş Ülkeler (G-8) Zirvesi'nde, NATO'nun Yugoslavya'ya karşı düzenlediği operasyonların görüşüldüğü bildirildi.

7 Mayıs
Niş'te pazar yerini ve bir hastanenin avlusunu vuran NATO uçakları 15 kişinin ölümüne yol açtılar.

8 Mayıs
NATO'nun Yugoslavya'ya yönelik operasyonunda dün Belgrad'daki İtalyan ve Çin büyükelçilikleri vuruldu. Patlama sonucu hasara ugrayan İtalyan Büyükelçiliği çalışanlarına zarar gelmezken; 3 füzenin isabet ettiği ve yerle bir olan Çin Büyükelçiliği'nde 4 kişi öldü. Patlama sonucunda yangın çıkan binada 5'i ağır olmak üzere 20'den fazla kişinin de yaralandığı bildirildi.

10 Mayıs
Yugoslav ordusunun, bazı birliklerini Kosova'dan çekmeye başladığı bildirildi. Yugoslav haber ajansı Tanyug, Yugoslavya Genelkurmay Başkanlığı'na dayanarak yaptığı açıklamada, bazı asker ve polis birliklerinin çekilme işleminin dün başladığını bildirdi.
ABD Başkanı Bill Clinton, NATO füzelerinin Belgrad'daki Çin Büyükelçiliği'ni vurmasıyla ilgili olarak Çin Devlet Başkanı Ciang Zemin'e bir mesaj göndererek, büyükelçiliğin vurulmasının istemeden, yanlışlıkla yapıldığını ifade ettiğini belirtti.

12 Mayıs
Niş vuruldu. 14 sivil yaralandı.

13 Mayıs
Novi Sad Radyo Televizyonu vuruldu.

14 Mayıs
Daha çok bilgi için: NATO’nun Korişa'daki Arnavutları bombalaması
NATO, dün en az 87 Kosovalının ölümü, 78'inin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının sorumluluğunu üstlendi, ancak Korişa köyünün askeri bir hedef olduğunu bildirdi.

15 Mayıs
Bor, Avrupa'nın en büyük bakır madenlerini vuruldu.

17 Mayıs
Bor vuruldu. 1 ölü.

18 Mayıs
Kosovalı lider İbrahim Rugova, NATO Genel Sekreteri Javier Solana ve Avrupa Müttefikleri Komutanı Wesley Clark ile Brüksel'de ki NATO Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Rugova, Sırp hedefleri "etkisiz" duruma getirilene kadar NATO'nun hava akınının sürdürülmesini isteyerek, "Kosova'da artık tek çözüm bağımsızlık olarak ortaya çıktı" dedi.

19 Mayıs
Kosova'daki Gnjilane vuruldu. 4 ölü, 16 yaralı.

20 Mayıs
NATO'nun hava operasyonları sürerken, Belgrag'daki bir hastanenin isabet alması sonucu 3 hasta ve 1 koruma görevlisinin öldüğü bildirildi.

21 Mayıs
NATO uçaklarının Yugoslavya'nın başkenti Belgrad'daki bir termik santrali bombalaması sonucunda 10 işçinin yaralandığı ve birçok kentin karanlıkta kaldı.

22 Mayıs
Haşim Taçi'nin siyasi muhalifleri olan Kosova Kurtuluş Ordusu militanlarının kontrolü altında bulunan bir askeri kışlayı da "yanlışlıkla" vuruldu.

24 Mayıs
Priştine'deki Sırp Enformasyon Merkezi, yaptığı açıklamada Dragan Milunoviç adlı Sırp milletvekilinin NATO bombardımanında öldüğünü duyurdu. Ayrıca operasyonlarda su ve elektrik tesislerinin vurulduğu, birçok kentin elektiriksiz ve susuz kaldığı bildirildi.

25 Mayıs
NATO'nun Yugoslavya'ya yönelik operasyonunda, Kosova'nın Uroşevaç kentinde bir yerleşim biriminin vurulması sonucu 7 Arnavut'un ağır yaralandığı bildirildi. NATO uçaklarının ayrıca Belgrad'daki Sırbistan İçişleri Bakanlığı binasını da vurduğu bildirildi.

26 Mayıs
30 Mayıs
Sirbistan'ın güneyindeki Varvarin bir köprünün vuruldu. 11 ölü ve 40 yaralı.

1 Haziran
NATO'nun Yugoslavya'ya yönelik sürdürdüğü hava harekatı sırasında, Sancak'taki Yenipazar kentinde 23 sivilin öldüğü bildirildi.

2 Haziran
Rusya'nın Kosova Özel Temsilcisi Viktor Çernomırdin ile AB temsilcisi ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari, Kosova krizine barışçı bir çözüm bulma çabaları çerçevesinde Belgrad'a giderek, Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç ile görüştüler. Rusya ve AB temsilcileri Belgrad yönetimine uluslararası toplumun barış planını ilettiler.

3 Haziran
Yugoslavya Parlamentosu, G-8 ülkeleri tarafından hazırlanan Kosova Barış Planı'nı kabul etti. Karar, Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari ve Rusya Özel Temsilcisi Viktor Çernomırdin'in Belgrad'taki temaslarından sonra alındı.

4 Haziran
Kosova Barış Planı'nın Yugoslavya Parlamentosu tarafından kabul edilmesinin ardından askeri yetkililerden oluşan NATO heyetinin Belgrad'a gideceği ve Sırpların Kosova'dan çekilmeye başlayana kadar operasyonun da sürdürüleceği bildirildi.

5 Haziran
NATO ve Yugoslav askeri yetkililerinin, Sırp güvenlik güçlerinin Kosova'dan geri çekilmesi ve NATO bombardımanının sona erdirilmesi konularını görüşmek üzere Makedonya-Kosova arasındaki Blaçe sınır kapısı yakınlarında bir araya geldikleri, ancak görüşmelerden bir sonuç alınamadığı belirtilirken, görüşmelerin devam edeceği bildirildi.

7 Haziran
NATO ve Yugoslav askeri heyetleri arasında Sırp askerlerinin Kosova'dan çekilmesiyle ilgili yapılan görüşmelerin dün kesilmesinin ardından ittifak güçlerinin Yugoslavya'ya yönelik harekatı yoğunlaştırarak sürdürecekleri bildirildi.

9 Haziran
NATO ve Yugoslavya askeri yetkilileri Sırplar'ın Kosova'dan çekilmelerine ilişkin yapılan görüşmelerde anlaştılar. Anlaşmanın NATO ve Yugoslavya yetkilileri tarafından imzalandığı açıklandı.

10 Haziran
NATO Genel Sekreteri Javier Solana düzenlediği basın toplantısında, NATO Avrupa Kuvvetleri Komutanı General Wesley Clark'a, NATO'nun Yugoslavya'ya karşı hava operasyonunu askıya alması yolunda talimat verdiğini söyledi.
BM Güvenlik Konseyi, Kosova'ya uluslararası askeri ve sivil birimlerin yerleştirilmesini onayladı.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
NATO kuvvetleri Yugoslavya'ya karşı hava harekatı başlattı.

25 Mart
Yugoslavya Başbakan Yardımcısı Vuk Draşkoviç düzenlediği basın toplantısında, hava harekatı sonucunda 10 kişinin öldüğü 38 kişinin de yaralandığını belirterek, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Hollanda ile diplomatik ilişkilerin kesildiğini açıkladı.
Romanya ve Bulgaristan'dan yapılan resmi açıklamalarda da NATO harekatı desteklenirken, operasyonda fiili olarak yer alınmayacağı belirtildi.

27 Mart
NATO'nun dördüncü dalga saldırısında Belgrad ve Priştine yakınlarında çok sayıda askeri hedef vurulduğu açıklandı.
F-117 uçaklardan biri Budjanovci yakınlarında Sırp kuvvetleri tarafından omuzdan atılan çok basit sisteme sahip SA-3 tipi füzeyle vurularak düşürüldü.

31 Mart
1 Nisan
Kosovalı Arnavutların lideri İbrahim Rugova'nın Belgrad'da Miloşeviç ile bir görüşme yaptığı ve NATO operasyonunun bir an önce durdurularak soruna görüşmeler yoluyla çözüm bulunmasını istediği bildirildi.

3 Nisan
NATO uçaklarının Sırbistan'ın kuzeyindeki Novi Sad'daki Tuna nehri üzerinden geçen ikinci köprüyü de imha ettikleri kaydedildi.

5 Nisan
Aleksinaç kentinde 250 kiloluk bir NATO bombasının vurması sonucunda 17 kişi öldü.

6 Nisan
NATO operasyonları devam ederken, Yugoslavya yönetimi Paskalya nedeniyle Kosova'da tek taraflı ateşkes ilan ettiğini açıkladı. ABD, İngiltere, İtalya, Almanya ve Fransa ateşkes ilanını, NATO'nun isteklerini karşılamadığı gerekçesiyle reddetti.

9 Nisan
Priştine'de NATO'nun telefon santralını hedefleyen bombası yerleşim bölgesine düştü, ancak ölü kaybı açıklanmadı

12 Nisan
NATO pilotları Grdelica'da bir köprüyü geçmekte olan trene iki füze attı. Sırp kaynaklara göre 14 kişi öldü, 16'nin yaralandı.

13 Nisan
13 Nisan bombalanan Bačište
NATO Bačište otelini vurdu.

14 Nisan
NATO uçakları, Sırp askeri araçları diye Djacovica bölgesinde Arnavut bir göçmen konvoyunu vurdu. 73 ölü, 33 kişinin de yaralandı.

21 Nisan
NATO Ušće televizyon merkezini vurdu. NATO uçaklarının, Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'in liderliğindeki Sırbistan Sosyalist Partisi'nin Belgrad'daki merkezini vurduğu bildirildi.

22 Nisan
23 Nisan
NATO Sırbistan Radyo Televizyonunu bombaladı. 16 gazetecinin yaşamını yitirdi.

27 Nisan
Sırp kasabası Surdulica'ya isabet eden füze en az 20 kişinin ölümüne yol açtı. NATO, askeri barakaları vurmayı amaçlayan füzelerinden birinin hedefini şaşırdığını ve yerleşim bölgesine düştüğünü açıkladı.

28 Nisan
Belgrad'ın güneyindeki ordu barakalırını vurduğunu sanan NATO uçakları bir yerleleşi merkezini vurdu. Saldırıda en az 20 sivil öldü.

29 Nisan
1 Mayıs
NATO uçakları Priştine yakınlarındaki Lužane Köprüsü'nü vurduğu, köprü vurulurken üzerinden geçmekte olan otobüsteki yolcuların 47'ının öldüğü, 16'sının da yaralandığı bildirildi.

2 Mayıs
Yugoslavların elinde 32 günden bu yana esir olan üç Amerikan askerinin serbest bırakıldığı bildirildi.
Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç, 3 ABD'li askerin serbest bırakılması için arabuluculuk yapan insan hakları lideri Jesse Jackson aracılığıyla ABD Başkanı Bill Clinton'a bir mesaj gönderdi.
Miloşeviç'in mesajında, Clinton'a ikili görüşme yapmayı teklif ettiği ve NATO'ya da ayrıntıları basına açıklamayan dört öneri sunduğu belirtildi.

3 Mayıs
Kosova'ya düzenlediği hava saldırısında bir yolcu otobüsünün vurulması sonucunda 20 kişinin yaşamını yitirdi, 47'nin de yaralandı.

5 Mayıs
Sırp basın merkezinin verdiği habere göre, "Fransız Sınır Tanımayan Doktorlar" yardım kuruluşuna bağlı bir konvoy, Kosova'nın başkenti Priştine'de bombalandı.
Arnavutluk'ta bir Amerikan AH-64 Apaçi saldırı helikopterinin eğitim uçuşu sırasında düştüğü, kazada 2 pilotun öldüğü bildirildi.

6 Mayıs
Almanya'nın Bonn kentinde düzenlenen Gelişmiş Ülkeler (G-8) Zirvesi'nde, NATO'nun Yugoslavya'ya karşı düzenlediği operasyonların görüşüldüğü bildirildi.

7 Mayıs
Niş'te pazar yerini ve bir hastanenin avlusunu vuran NATO uçakları 15 kişinin ölümüne yol açtılar.

8 Mayıs
NATO'nun Yugoslavya'ya yönelik operasyonunda dün Belgrad'daki İtalyan ve Çin büyükelçilikleri vuruldu. Patlama sonucu hasara ugrayan İtalyan Büyükelçiliği çalışanlarına zarar gelmezken; 3 füzenin isabet ettiği ve yerle bir olan Çin Büyükelçiliği'nde 4 kişi öldü. Patlama sonucunda yangın çıkan binada 5'i ağır olmak üzere 20'den fazla kişinin de yaralandığı bildirildi.

10 Mayıs
Yugoslav ordusunun, bazı birliklerini Kosova'dan çekmeye başladığı bildirildi. Yugoslav haber ajansı Tanyug, Yugoslavya Genelkurmay Başkanlığı'na dayanarak yaptığı açıklamada, bazı asker ve polis birliklerinin çekilme işleminin dün başladığını bildirdi.
ABD Başkanı Bill Clinton, NATO füzelerinin Belgrad'daki Çin Büyükelçiliği'ni vurmasıyla ilgili olarak Çin Devlet Başkanı Ciang Zemin'e bir mesaj göndererek, büyükelçiliğin vurulmasının istemeden, yanlışlıkla yapıldığını ifade ettiğini belirtti.

12 Mayıs
Niş vuruldu. 14 sivil yaralandı.

13 Mayıs
Novi Sad Radyo Televizyonu vuruldu.

14 Mayıs
Daha çok bilgi için: NATO’nun Korişa'daki Arnavutları bombalaması
NATO, dün en az 87 Kosovalının ölümü, 78'inin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının sorumluluğunu üstlendi, ancak Korişa köyünün askeri bir hedef olduğunu bildirdi.

15 Mayıs
Bor, Avrupa'nın en büyük bakır madenlerini vuruldu.

17 Mayıs
Bor vuruldu. 1 ölü.

18 Mayıs
Kosovalı lider İbrahim Rugova, NATO Genel Sekreteri Javier Solana ve Avrupa Müttefikleri Komutanı Wesley Clark ile Brüksel'de ki NATO Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Rugova, Sırp hedefleri "etkisiz" duruma getirilene kadar NATO'nun hava akınının sürdürülmesini isteyerek, "Kosova'da artık tek çözüm bağımsızlık olarak ortaya çıktı" dedi.

19 Mayıs
Kosova'daki Gnjilane vuruldu. 4 ölü, 16 yaralı.

20 Mayıs
NATO'nun hava operasyonları sürerken, Belgrag'daki bir hastanenin isabet alması sonucu 3 hasta ve 1 koruma görevlisinin öldüğü bildirildi.

21 Mayıs
NATO uçaklarının Yugoslavya'nın başkenti Belgrad'daki bir termik santrali bombalaması sonucunda 10 işçinin yaralandığı ve birçok kentin karanlıkta kaldı.

22 Mayıs
Haşim Taçi'nin siyasi muhalifleri olan Kosova Kurtuluş Ordusu militanlarının kontrolü altında bulunan bir askeri kışlayı da "yanlışlıkla" vuruldu.

24 Mayıs
Priştine'deki Sırp Enformasyon Merkezi, yaptığı açıklamada Dragan Milunoviç adlı Sırp milletvekilinin NATO bombardımanında öldüğünü duyurdu. Ayrıca operasyonlarda su ve elektrik tesislerinin vurulduğu, birçok kentin elektiriksiz ve susuz kaldığı bildirildi.

25 Mayıs
NATO'nun Yugoslavya'ya yönelik operasyonunda, Kosova'nın Uroşevaç kentinde bir yerleşim biriminin vurulması sonucu 7 Arnavut'un ağır yaralandığı bildirildi. NATO uçaklarının ayrıca Belgrad'daki Sırbistan İçişleri Bakanlığı binasını da vurduğu bildirildi.

26 Mayıs
30 Mayıs
Sirbistan'ın güneyindeki Varvarin bir köprünün vuruldu. 11 ölü ve 40 yaralı.

1 Haziran
NATO'nun Yugoslavya'ya yönelik sürdürdüğü hava harekatı sırasında, Sancak'taki Yenipazar kentinde 23 sivilin öldüğü bildirildi.

2 Haziran
Rusya'nın Kosova Özel Temsilcisi Viktor Çernomırdin ile AB temsilcisi ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari, Kosova krizine barışçı bir çözüm bulma çabaları çerçevesinde Belgrad'a giderek, Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç ile görüştüler. Rusya ve AB temsilcileri Belgrad yönetimine uluslararası toplumun barış planını ilettiler.

3 Haziran
Yugoslavya Parlamentosu, G-8 ülkeleri tarafından hazırlanan Kosova Barış Planı'nı kabul etti. Karar, Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari ve Rusya Özel Temsilcisi Viktor Çernomırdin'in Belgrad'taki temaslarından sonra alındı.

4 Haziran
Kosova Barış Planı'nın Yugoslavya Parlamentosu tarafından kabul edilmesinin ardından askeri yetkililerden oluşan NATO heyetinin Belgrad'a gideceği ve Sırpların Kosova'dan çekilmeye başlayana kadar operasyonun da sürdürüleceği bildirildi.

5 Haziran
NATO ve Yugoslav askeri yetkililerinin, Sırp güvenlik güçlerinin Kosova'dan geri çekilmesi ve NATO bombardımanının sona erdirilmesi konularını görüşmek üzere Makedonya-Kosova arasındaki Blaçe sınır kapısı yakınlarında bir araya geldikleri, ancak görüşmelerden bir sonuç alınamadığı belirtilirken, görüşmelerin devam edeceği bildirildi.

7 Haziran
NATO ve Yugoslav askeri heyetleri arasında Sırp askerlerinin Kosova'dan çekilmesiyle ilgili yapılan görüşmelerin dün kesilmesinin ardından ittifak güçlerinin Yugoslavya'ya yönelik harekatı yoğunlaştırarak sürdürecekleri bildirildi.

9 Haziran
NATO ve Yugoslavya askeri yetkilileri Sırplar'ın Kosova'dan çekilmelerine ilişkin yapılan görüşmelerde anlaştılar. Anlaşmanın NATO ve Yugoslavya yetkilileri tarafından imzalandığı açıklandı.

10 Haziran
NATO Genel Sekreteri Javier Solana düzenlediği basın toplantısında, NATO Avrupa Kuvvetleri Komutanı General Wesley Clark'a, NATO'nun Yugoslavya'ya karşı hava operasyonunu askıya alması yolunda talimat verdiğini söyledi.
BM Güvenlik Konseyi, Kosova'ya uluslararası askeri ve sivil birimlerin yerleştirilmesini onayladı.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
bombalamasinin, bombalamasının, kronolojisi, natonun, yugoslavyayi, yugoslavyayı

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yugoslavya efLatun Dünya Tarihi 0 29 Mart 2012 21:17
Yugoslavya Sır Dünya Tarihi 0 24 Eylül 2011 23:53
Yugoslavya Kralı Kalemzede Atatürk Köşesi 0 18 Eylül 2011 15:05
Nato Kafa Nato Mermer Ne demektir ki Lady Merak Ettikleriniz 0 15 Ekim 2010 21:21
NATO'nun Yugoslavya'yı Bombalaması YapraK Dünya Tarihi 0 11 Mart 2010 01:36