IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  Mobil Sohbet, Sohbet ve Sohbet Odaları
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15 Ağustos 2018, 14:02   #1
Çevrimdışı
Bir Moda Profesyonelinden Türkiye'de Erkek Giyim Kuşamına Dair Altın Değerinde 31 Tavsiye


aşk sohbet odaları


1. En başında bir stiliniz olsun. Mesela bir kadın size hediye alacağı zaman gittiği mağazalarda kıvransın böyle.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Gördüğü her şeyde siz aklına gelin ve ''O bunu giymez'' diyebilsin. Tarzınızı bilse de gözü onu almaya yemesin. On tane mağaza gezsin ve sonunda gitsin kitap-tıraş seti falan almakta bulsun çareyi. Bir mağazada gördüğü ilk dandik tişörtü ''Aman giyer işte'' diye almasın. Bu annen olur, sevgilin olur, normal arkadaşın olur hiç fark etmez. Tarzını yansıt etrafına.

2. Favori bir renginiz olsun. O rengi gıyabında görenin aklına gelmelisin. Bunun tüyosunu da vereyim sana; mavi tonları erkeğin kurtarıcısıdır.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Sax mavisi, çivit mavisi, havacı mavisi, ecevit mavisi, bebe mavisi vs. 50 bin tane mavi tonu var. Seç işte bunlardan birisini ve gerek klasik, gerek spor bu seçtiğin renkten birkaç bir şey edin kendine. (Ama anneye dikkat! Sağ olsun bugün çok sevdiğim çivit mavisi gömleğimi çamaşır suyu manyağı yapmış. Daha doğrusu, çamaşır suyunu gömleklemiş)

3. Renk dedim ya; renklerle ilgili bir fikrin olsun. Siklamen nedir, yavruağzı nedir, lila hangi rengin açığıdır, inci grisi ile duman grisi arasındaki farkı bil.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.İlk buluştuğun bir kızın üzerindeki mercan rengi blüze ithafen ''Sana kırmızı çok yakışıyor'' deme. Şunu unutma ki kadınlarla renk konuşman, onlarla astroloji felsefe konuşmandan daha çok etkilidir. Öğrenmesi çok kolay, Facebook’ta kız gönderisi beğenmeye harcadığın zamanın birazını boya firması sitelerine harca ve oradaki kartelalara bak, renkleri öğren.

4. Kareli gömleğin içine baskılı tişört giyip önünü açma!


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


5. Sıcak renklerden korkma. 13 yaşından beri bi saplandın siyaha antrasite hala öyle gidiyorsun.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Her gittiğin mağazada atlama gördüğün her siyah şeye. Ulan hayatımda siyah-füme pantolon giymedim ama her gittiğim siparişte binlerce bu renkten veriyorum sizin yüzünüzden. E diyorsun ki ''Tarzım böyle'' e bi tarzın yok ki ben de o yüzden bunu yazıyorum kardeşim. Gri ile pembenin, açık mavi bir jean ile leylak renginin muhteşem uyumuna bırak kendini. Sonra içinizde uktesi kalıp da 50'nizden sonra hıncal gibi takılmayın. Fıstık yeşili güzeldir mesela. Hele ki açık tenliysen...

6. Kombinli/uyumlu giyinmeye dikkat et. Ne neyin üstüne olur, hangi renk hangi renk ile uyumlu olur bir fikrin olsun.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ve hatta kendine yakıştığını düşündüğün alternatif kombinler yarat. Mesela mor ile hakiyi bir dene. Siyah siyah siyah nereye kadar?

7. Mesela camel rengi bir chino pantolon kurtarıcıdır. Her şeyle olur namussuz.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Yine gidip üstüne mal mal tişört giyme tabi. Mesela mavi gömlekle ve hatta basic bir jean gömlekle dene.

8. Sokaklarda fitness hocası gibi gri kapuşonlu sweat ile gezme. Hele ki o yabancı antrenör gocuğu ile hiç gezme!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Zaten önü kapalı/fermuarsız sweat giyene hiç anlam veremiyorum. Ortam sıcaklığı 22 derece olan yerde nasıl yanmıyorsun sen arkadaş? Ben olsam kurdeşen dökerim yeminle.

9. Son zamanlarda bir de yelek modası başladı sizde. Etek altı sivri deri yelek giymediğiniz sürece eyvallah diyorum ama yelek denen şey sadece gömleğin üzerine giyilir benim güzel kardeşim.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Kazağın tişörtün üstüne giyilmez o. Kapuşonlu sweatın üzerine anorak yelek giyenleri ise Allah'a havale ediyorum. (Takım elbisenin içine giyilen yelekten bahsetmiyorum burada. O pek bi' şık olur)

10. Deri ceket şu yeryüzünde sadece Behzat Ç.'ye yakışıyor. Siz kasmayın!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ceket dedim bak dikkat ettiysen, mont değil. Deri mont fit adamda güzel durur. Benim gibi göbekli bir herifsen uzaktan gören taksici zanneder seni. Haa deri mont giyen fit arkadaşlar; kumaş pantolonun üstüne giymeyin onu.

11. Belini yanını bir şey tutsun, cırcır olmayım diyorsan düz bir merserize hırka giy, süveter giyme!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Hatta süveter denen bir giyim nesnesini hayatından çıkar. ''E takımın içine ne giycez? Üşüyoruz reyiz!'' e dedik işte yukarıda, o takıma göre yelek giy. Ama smart casual veya spor giyimde unut o anlamsız nesneyi.


12. Aynı şeyi iki gün üst üste giymeyin.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


13. Sade ama kaliteli şeyler edinmeye bak ve sade iddiasız şeyleri aksesuarlarla tamamla. Hani güzel ince bir fular olabilir.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Abartıp Sinan Engin'in 200 kiloluk atkısı gibi şeyler takma. Bir de allasen çıkar o deri bilekliği artık!


14. Çorap boyu önemlidir. ''Et görünmeyecek!'' bacak bacak üstüne atınca paça ile çorap arasındaki rezalet manzaradan bahsediyorum tabi. Onu şeyapmayın işte.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


15. Bütçesel bir durum bu ama gardrobunuzun olmazsa olmazlarına para harcarken gözünüz arkada kalmasın.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Lacivert blazer bir cekete, beyaz düz ve mavi gömleklere, siyah kumaş bir pantolona mesela. Bunlar senin her zaman elinin altında bulunması gereken şeyler ve en kalitelisinin olmasına gayret et. Gidip gidip yeniden alma yani bunları. Bir tane olsun, sağlam olsun. Kalite üzerinde kendini belli eder merak etme.
Allah aşkına şu ''Eheh niye bir tişörte o kadar para verecem yaaa... Ona vereceğim paraya gider üç tane alır değiş değiş giyerim'' mantığından bi kurtulun! Bir tek sen zekisin, kalanımız da malın önde gideniyiz ya; sen çözdün işi değil mi? Az alın ama öz alın.

16. Hava iki derece yükselse adanmış gibi çekiyorsun kapriyi/bermudayı ayağına! Giy demiyorum bak; tatilde, akşamları arkadaşlarla mahallede veya evde laflarken giy tabi.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ama sevgilinle buluşurken/ortama girerken değil lan!

17. Şu ''Tekirdağ: nüfus 350.000 rakım: buzsuz olsun'' veya sırtında ''Ne bakıyon salak'' tarzında espri tişörtleri var ya; işte onu sadece yatarken giy.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ve sorgula kendini: ''Ben beğenmediğim bir filme verdiğim 7 lira için bütün sosyal medya mecralarında paragraf paragraf ağladım ama şu an üstümdeki garabete hangi kafa ile 30 lira verdim.'' diye.

18. Eğer türkü barda solist değilsen gömleği gırtlağına kadar ilikleme arkadaş!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Hani iman tahtası denen yerimiz var ya; işte onun üstüne tekabül eden düğme de açık olsun. Ve gömleğin kollarını da dibine kadar ilikleme, eğreti durur. İki kat ve hatta dirseğin altına kadar kıvır ki bir tarzın olsun.

19. Mecbur kalmadıkça kısa kollu gömlek giyme ve mümkünse mecbur da kalma!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ha şık/tarz/vücuduna göre slim bir kısa kollu gömlek olabilir ama cami müezzini gibi kolunu kaldırınca memenin görüneceği bir model (kareli) olmasın o.

20. Kareli gömleği seviyor olabilirsin. Eyvallah. Güzeldir de ama bütün markalar bu modelleri çalıştığı için bir çoğu birbirine benzer bunların.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Öyle bir desen seç ki akılda kalsın. Ama kesinlikle beyaz veya siyah zeminli olmasın. Karelide esas renk kırmızı ve mavinin içine yedirilmiş yeşil tonlarıdır.

21. Bir milletvekili tanıdığımdan rica ettim ve ''20 yaşını geçmiş kişilerin gündelik hayatta metal grubu tişörtü giymesinin yasaklanması'' konulu yasa önerisi şu an mecliste tartışılıyor.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.22. Şu atlet huyundan da bi' vazgeçin. Uzun yol otobüs şoförleri sakız beyaz gömleğin içine giyer onu, güzel de durur ama sen sıfır yaka V yaka tişört giyiyorsun bir de içine atlet giyiyorsun arkadaş!

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Takım içine eyvallah tabi. Ve hatta üşenme ve git komodinindeki 'askılı atletleri' toz bezi olarak istihdam etmesi için annene teslim et.

23. Polo yakayı baba olduktan, çizgilisini de 50'den sonra giyin. V yakayı ise hiç giymeyin. V yaka kadın içindir bilader! Senin dekolten mi var?Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


24. Basic candır. Düz siyah veya beyaz bir tişörtün altına iddialı bir şey giysen seni çok şık gösterir mesela. Yırtıklı bir jean üstüne dene bence.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bu arada, göz yorma! Üstündeki iddialıysa, altındaki düz olsun. Altındaki iddialıysa da üstündeki... Güllü dallı hindistandaki pakistandaki otobüsler gibi gezme yani.

25. Düğmeli yaka gömlekten her şeraitte kaçın. Ben 18 yıllık mağazacıyım, o düğmelerin ne işe yaradığını çözemedim.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bizi çocukluktan beri geniş kesim gömleklere alıştırdıkları için maşallah hala sünnetlik giyer gibi geziyoruz. O yüzden de yerli firmalar eşşek gibi geniş kalıp çalışır. Yanlış! Gömlek biraz vücuda oturmalı. Öyle kol evi 30 santim manşeti kapattıktan sonra bolluktan üstüne düşen gömleklerden vazgeçin. Ölçüler hakkında bir fikrin olsun! Lise kıyafeti alışverişinde annen ''Seneye de giysin'' diye kolu parmaklarının ucunda ceketler/gömlekler almıştı sana ama sen büyüdün kardeş, gelişimini tamamladın. Belediye ne kadar az çalışsa da sokakları süpürüyor, sen kendi pantolonunla yapma bunu istersen. ''Çocuğun yediği helal, giydiği haram!'' felsefesini unut! Çocuk değilsin artık.
Ve Allah kahretsin o gömleğin ön cebine bir şey koyma! O, emeklilikten sonraki iş. Sonra sigara mı koyarsın? Doğalgaz kartı mı koyarsın, yanına kalem mi çatarsın; o senin bileceğin iş. Ama şu an yapma bunu il defterdarı gibi.

26. Boynun çok kısa veya çok uzunsa ve balıkçılık ile uğraşmıyorsan balıkçı yaka giyme. Yarım balıkçı denen şeyi zaten unut. O ne lan? Part-time balıkçı!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Sıfır yaka düz renk kazak giyerek nasıl bir mesaj vermeye çalıştığını düşün. Kazak eskilerde kaldı arkadaşım; klimasız mekanlarda, klimasız araçlarda, sobalı evlerde bir gereksinimdi o ve artık emin olun hiçbir mağazada satılmamaya başlandı ve firmalar koleksiyonlarını adamakıllı daralttı. Dediğim gibi; basic bir merserize hırka candır ve kurtarıcıdır. Ince çizgili kontrast renkli trikolar güzeldir ama abartıp Freddy Krueger gibi gezme.

27. Giyim terimleri ile ilgili bilgin oduncu gömleğinden biraz gayrı olsun.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Reglan kol nedir, brit nedir, batik nedir bil en azından. Her gördüğün dar kesime ''İtalyan kesim'' diye atlama mesela. O dar kesimleri İtalyanlardan önce bizim tüccar terzilerimiz dikiyordu. İnanmıyorsan git bak dedenin gençlik fotoğraflarına. Yukarıda da dedim ya; kadınlarla giyim kuşam konuşmak, renk konuşmak her zaman ilgi çekicidir. (Yine söylüyorum; benim gibi bokunu çıkarmayın tabi)
Ceplerini otla bokla doldurma. Dışarıdan bakan sağında solunda kabarıklık görmesin. Ve takım elbisenin içine olmadığı sürece çizgili gömlek giyme.

28. Kıyafeti mevsiminde giyin. Nisan ayında kaşe ceketle, Temmuz ayında flanel pantolonla, Ekim ayında keten gömlekle gezmeyin.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ketenden yapılma hiçbir mamülle hiçbir zaman gezmeyin zaten. Hele ki keten pantolon! Boynu altında kalsın onun. Dikimden içe katlanan parçaları arkadan orkid gibi görünür, ne kadar ütülersen ütüle üzerinde ağlar pantolon. O değil, hayvan gibi de iç gösterir. Herifler utanmasalar sırf şunu giymek için brasilian string giyecek içine. Mecbur musunuz lan?

29. Ne kadar iyi bir kombin yaparsan yap ve ne kadar şık bir tercihte bulunursan bulun o kemersiz bir hiçtir.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Kemer görüntüyü o kadar değiştirir ki... Ama öyle şerif taytıs gibi amerikan kartallı bengal kaplanlı at nalı gibi tokalı olmasın tabi. Daha zarif, birçok şeyle kullanılabilir bir renkte olsun. Bedenine göre seç tabi ki. Seni iki kere dolanıp ucu brit aralığından sarkmasın.

30. Şu fare görünümlü ayakkabılardan bi kurtulun arkadaş. Şu dünyada sadece siyah ve kahverengi ayakkabılar yok.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Biraz renklendirin ayaklarınızı. Ne bileyim bir mor, bir lacivert renklerine de açılın. Beyaz ayakkabının her türlüsünden kaçın (spor yapmadığın sürece). Bildiğin apaçi styla netekim. Her bir şeyin altına giyme o espadrilden hallice şeyleri. Öyle tank gibi tabanları dağa çıkıyorsan al. Şehirde ciple ile gezene kıro dersin ama ayağında tank paleti gibi ayakkabıyla gezersin.
 • Ceket kolu bilek hizasında olmalı ve gömlek manşeti altından iki santim görünmeli
 • İdeal paça darlığı 21-22 santimdir. Vazgeçin artık şu haldır huldur bootcut pantolonlardan. Kısa adam giyince zaten garabet ama uzunu bile biçimsiz gösteriyor.
 • Gömlek yakası boynundan en fazla bir santim geniş olmalıdır
 • Pantolon boyu, topuk boyun hizasında olmalıdır. Akordeon gibi paça bırakma. Topuklu mu giyiyorsun sen Sarkozy?
 • Üstüne giydiğin şey omzuzundan düşmesin. ''Abinin mi'' diye sorarlar yoksa.
 • Annenle alışverişe çıkma. Zira o her şeye 'dar' der.

31. Şimdi ben böyle yazdım ya; hemen atlayacak iki tane çok bilmiş ''Kendi kafasına göre yazmış ama bizim durumumuzu bilmiyor'' diye.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.İyi de kardeş ben hiç marka ismi zikrettim mi? Tepeden bakar bir tavır mı sergiledim? Şu bahsettiğim konu genel bir sıkıntı ve her bütçe için yapılabilirliği var. Ve konudan bağımsız bir serzeniş, bir rica: Allah aşkına biraz temiz olun arkadaş. Biraz bakın kendinize lütfen. Herif yanımdaki masada hatuna determinizmden giriyor parapsikolojiden çıkıyor ama aynı herifin pisuvardaki on santimlik kılını tüyünü görmek ise bana düşüyor. Ne bileyim bi burnunuzdaki, kulağınızdaki kılları görün abi. Suyu sevin! Ha bohemsindir, vintage bir tarzın vardır ama bu demek leş olmak demek değildir ki.


alıntı
1. En başında bir stiliniz olsun. Mesela bir kadın size hediye alacağı zaman gittiği mağazalarda kıvransın böyle.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Gördüğü her şeyde siz aklına gelin ve ''O bunu giymez'' diyebilsin. Tarzınızı bilse de gözü onu almaya yemesin. On tane mağaza gezsin ve sonunda gitsin kitap-tıraş seti falan almakta bulsun çareyi. Bir mağazada gördüğü ilk dandik tişörtü ''Aman giyer işte'' diye almasın. Bu annen olur, sevgilin olur, normal arkadaşın olur hiç fark etmez. Tarzını yansıt etrafına.

2. Favori bir renginiz olsun. O rengi gıyabında görenin aklına gelmelisin. Bunun tüyosunu da vereyim sana; mavi tonları erkeğin kurtarıcısıdır.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Sax mavisi, çivit mavisi, havacı mavisi, ecevit mavisi, bebe mavisi vs. 50 bin tane mavi tonu var. Seç işte bunlardan birisini ve gerek klasik, gerek spor bu seçtiğin renkten birkaç bir şey edin kendine. (Ama anneye dikkat! Sağ olsun bugün çok sevdiğim çivit mavisi gömleğimi çamaşır suyu manyağı yapmış. Daha doğrusu, çamaşır suyunu gömleklemiş)

3. Renk dedim ya; renklerle ilgili bir fikrin olsun. Siklamen nedir, yavruağzı nedir, lila hangi rengin açığıdır, inci grisi ile duman grisi arasındaki farkı bil.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.İlk buluştuğun bir kızın üzerindeki mercan rengi blüze ithafen ''Sana kırmızı çok yakışıyor'' deme. Şunu unutma ki kadınlarla renk konuşman, onlarla astroloji felsefe konuşmandan daha çok etkilidir. Öğrenmesi çok kolay, Facebook’ta kız gönderisi beğenmeye harcadığın zamanın birazını boya firması sitelerine harca ve oradaki kartelalara bak, renkleri öğren.

4. Kareli gömleğin içine baskılı tişört giyip önünü açma!


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


5. Sıcak renklerden korkma. 13 yaşından beri bi saplandın siyaha antrasite hala öyle gidiyorsun.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Her gittiğin mağazada atlama gördüğün her siyah şeye. Ulan hayatımda siyah-füme pantolon giymedim ama her gittiğim siparişte binlerce bu renkten veriyorum sizin yüzünüzden. E diyorsun ki ''Tarzım böyle'' e bi tarzın yok ki ben de o yüzden bunu yazıyorum kardeşim. Gri ile pembenin, açık mavi bir jean ile leylak renginin muhteşem uyumuna bırak kendini. Sonra içinizde uktesi kalıp da 50'nizden sonra hıncal gibi takılmayın. Fıstık yeşili güzeldir mesela. Hele ki açık tenliysen...

6. Kombinli/uyumlu giyinmeye dikkat et. Ne neyin üstüne olur, hangi renk hangi renk ile uyumlu olur bir fikrin olsun.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ve hatta kendine yakıştığını düşündüğün alternatif kombinler yarat. Mesela mor ile hakiyi bir dene. Siyah siyah siyah nereye kadar?

7. Mesela camel rengi bir chino pantolon kurtarıcıdır. Her şeyle olur namussuz.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Yine gidip üstüne mal mal tişört giyme tabi. Mesela mavi gömlekle ve hatta basic bir jean gömlekle dene.

8. Sokaklarda fitness hocası gibi gri kapuşonlu sweat ile gezme. Hele ki o yabancı antrenör gocuğu ile hiç gezme!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Zaten önü kapalı/fermuarsız sweat giyene hiç anlam veremiyorum. Ortam sıcaklığı 22 derece olan yerde nasıl yanmıyorsun sen arkadaş? Ben olsam kurdeşen dökerim yeminle.

9. Son zamanlarda bir de yelek modası başladı sizde. Etek altı sivri deri yelek giymediğiniz sürece eyvallah diyorum ama yelek denen şey sadece gömleğin üzerine giyilir benim güzel kardeşim.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Kazağın tişörtün üstüne giyilmez o. Kapuşonlu sweatın üzerine anorak yelek giyenleri ise Allah'a havale ediyorum. (Takım elbisenin içine giyilen yelekten bahsetmiyorum burada. O pek bi' şık olur)

10. Deri ceket şu yeryüzünde sadece Behzat Ç.'ye yakışıyor. Siz kasmayın!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ceket dedim bak dikkat ettiysen, mont değil. Deri mont fit adamda güzel durur. Benim gibi göbekli bir herifsen uzaktan gören taksici zanneder seni. Haa deri mont giyen fit arkadaşlar; kumaş pantolonun üstüne giymeyin onu.

11. Belini yanını bir şey tutsun, cırcır olmayım diyorsan düz bir merserize hırka giy, süveter giyme!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Hatta süveter denen bir giyim nesnesini hayatından çıkar. ''E takımın içine ne giycez? Üşüyoruz reyiz!'' e dedik işte yukarıda, o takıma göre yelek giy. Ama smart casual veya spor giyimde unut o anlamsız nesneyi.


12. Aynı şeyi iki gün üst üste giymeyin.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


13. Sade ama kaliteli şeyler edinmeye bak ve sade iddiasız şeyleri aksesuarlarla tamamla. Hani güzel ince bir fular olabilir.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Abartıp Sinan Engin'in 200 kiloluk atkısı gibi şeyler takma. Bir de allasen çıkar o deri bilekliği artık!


14. Çorap boyu önemlidir. ''Et görünmeyecek!'' bacak bacak üstüne atınca paça ile çorap arasındaki rezalet manzaradan bahsediyorum tabi. Onu şeyapmayın işte.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


15. Bütçesel bir durum bu ama gardrobunuzun olmazsa olmazlarına para harcarken gözünüz arkada kalmasın.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Lacivert blazer bir cekete, beyaz düz ve mavi gömleklere, siyah kumaş bir pantolona mesela. Bunlar senin her zaman elinin altında bulunması gereken şeyler ve en kalitelisinin olmasına gayret et. Gidip gidip yeniden alma yani bunları. Bir tane olsun, sağlam olsun. Kalite üzerinde kendini belli eder merak etme.
Allah aşkına şu ''Eheh niye bir tişörte o kadar para verecem yaaa... Ona vereceğim paraya gider üç tane alır değiş değiş giyerim'' mantığından bi kurtulun! Bir tek sen zekisin, kalanımız da malın önde gideniyiz ya; sen çözdün işi değil mi? Az alın ama öz alın.

16. Hava iki derece yükselse adanmış gibi çekiyorsun kapriyi/bermudayı ayağına! Giy demiyorum bak; tatilde, akşamları arkadaşlarla mahallede veya evde laflarken giy tabi.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ama sevgilinle buluşurken/ortama girerken değil lan!

17. Şu ''Tekirdağ: nüfus 350.000 rakım: buzsuz olsun'' veya sırtında ''Ne bakıyon salak'' tarzında espri tişörtleri var ya; işte onu sadece yatarken giy.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ve sorgula kendini: ''Ben beğenmediğim bir filme verdiğim 7 lira için bütün sosyal medya mecralarında paragraf paragraf ağladım ama şu an üstümdeki garabete hangi kafa ile 30 lira verdim.'' diye.

18. Eğer türkü barda solist değilsen gömleği gırtlağına kadar ilikleme arkadaş!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Hani iman tahtası denen yerimiz var ya; işte onun üstüne tekabül eden düğme de açık olsun. Ve gömleğin kollarını da dibine kadar ilikleme, eğreti durur. İki kat ve hatta dirseğin altına kadar kıvır ki bir tarzın olsun.

19. Mecbur kalmadıkça kısa kollu gömlek giyme ve mümkünse mecbur da kalma!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ha şık/tarz/vücuduna göre slim bir kısa kollu gömlek olabilir ama cami müezzini gibi kolunu kaldırınca memenin görüneceği bir model (kareli) olmasın o.

20. Kareli gömleği seviyor olabilirsin. Eyvallah. Güzeldir de ama bütün markalar bu modelleri çalıştığı için bir çoğu birbirine benzer bunların.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Öyle bir desen seç ki akılda kalsın. Ama kesinlikle beyaz veya siyah zeminli olmasın. Karelide esas renk kırmızı ve mavinin içine yedirilmiş yeşil tonlarıdır.

21. Bir milletvekili tanıdığımdan rica ettim ve ''20 yaşını geçmiş kişilerin gündelik hayatta metal grubu tişörtü giymesinin yasaklanması'' konulu yasa önerisi şu an mecliste tartışılıyor.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.22. Şu atlet huyundan da bi' vazgeçin. Uzun yol otobüs şoförleri sakız beyaz gömleğin içine giyer onu, güzel de durur ama sen sıfır yaka V yaka tişört giyiyorsun bir de içine atlet giyiyorsun arkadaş!

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Takım içine eyvallah tabi. Ve hatta üşenme ve git komodinindeki 'askılı atletleri' toz bezi olarak istihdam etmesi için annene teslim et.

23. Polo yakayı baba olduktan, çizgilisini de 50'den sonra giyin. V yakayı ise hiç giymeyin. V yaka kadın içindir bilader! Senin dekolten mi var?Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


24. Basic candır. Düz siyah veya beyaz bir tişörtün altına iddialı bir şey giysen seni çok şık gösterir mesela. Yırtıklı bir jean üstüne dene bence.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bu arada, göz yorma! Üstündeki iddialıysa, altındaki düz olsun. Altındaki iddialıysa da üstündeki... Güllü dallı hindistandaki pakistandaki otobüsler gibi gezme yani.

25. Düğmeli yaka gömlekten her şeraitte kaçın. Ben 18 yıllık mağazacıyım, o düğmelerin ne işe yaradığını çözemedim.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Bizi çocukluktan beri geniş kesim gömleklere alıştırdıkları için maşallah hala sünnetlik giyer gibi geziyoruz. O yüzden de yerli firmalar eşşek gibi geniş kalıp çalışır. Yanlış! Gömlek biraz vücuda oturmalı. Öyle kol evi 30 santim manşeti kapattıktan sonra bolluktan üstüne düşen gömleklerden vazgeçin. Ölçüler hakkında bir fikrin olsun! Lise kıyafeti alışverişinde annen ''Seneye de giysin'' diye kolu parmaklarının ucunda ceketler/gömlekler almıştı sana ama sen büyüdün kardeş, gelişimini tamamladın. Belediye ne kadar az çalışsa da sokakları süpürüyor, sen kendi pantolonunla yapma bunu istersen. ''Çocuğun yediği helal, giydiği haram!'' felsefesini unut! Çocuk değilsin artık.
Ve Allah kahretsin o gömleğin ön cebine bir şey koyma! O, emeklilikten sonraki iş. Sonra sigara mı koyarsın? Doğalgaz kartı mı koyarsın, yanına kalem mi çatarsın; o senin bileceğin iş. Ama şu an yapma bunu il defterdarı gibi.

26. Boynun çok kısa veya çok uzunsa ve balıkçılık ile uğraşmıyorsan balıkçı yaka giyme. Yarım balıkçı denen şeyi zaten unut. O ne lan? Part-time balıkçı!Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Sıfır yaka düz renk kazak giyerek nasıl bir mesaj vermeye çalıştığını düşün. Kazak eskilerde kaldı arkadaşım; klimasız mekanlarda, klimasız araçlarda, sobalı evlerde bir gereksinimdi o ve artık emin olun hiçbir mağazada satılmamaya başlandı ve firmalar koleksiyonlarını adamakıllı daralttı. Dediğim gibi; basic bir merserize hırka candır ve kurtarıcıdır. Ince çizgili kontrast renkli trikolar güzeldir ama abartıp Freddy Krueger gibi gezme.

27. Giyim terimleri ile ilgili bilgin oduncu gömleğinden biraz gayrı olsun.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Reglan kol nedir, brit nedir, batik nedir bil en azından. Her gördüğün dar kesime ''İtalyan kesim'' diye atlama mesela. O dar kesimleri İtalyanlardan önce bizim tüccar terzilerimiz dikiyordu. İnanmıyorsan git bak dedenin gençlik fotoğraflarına. Yukarıda da dedim ya; kadınlarla giyim kuşam konuşmak, renk konuşmak her zaman ilgi çekicidir. (Yine söylüyorum; benim gibi bokunu çıkarmayın tabi)
Ceplerini otla bokla doldurma. Dışarıdan bakan sağında solunda kabarıklık görmesin. Ve takım elbisenin içine olmadığı sürece çizgili gömlek giyme.

28. Kıyafeti mevsiminde giyin. Nisan ayında kaşe ceketle, Temmuz ayında flanel pantolonla, Ekim ayında keten gömlekle gezmeyin.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Ketenden yapılma hiçbir mamülle hiçbir zaman gezmeyin zaten. Hele ki keten pantolon! Boynu altında kalsın onun. Dikimden içe katlanan parçaları arkadan orkid gibi görünür, ne kadar ütülersen ütüle üzerinde ağlar pantolon. O değil, hayvan gibi de iç gösterir. Herifler utanmasalar sırf şunu giymek için brasilian string giyecek içine. Mecbur musunuz lan?

29. Ne kadar iyi bir kombin yaparsan yap ve ne kadar şık bir tercihte bulunursan bulun o kemersiz bir hiçtir.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Kemer görüntüyü o kadar değiştirir ki... Ama öyle şerif taytıs gibi amerikan kartallı bengal kaplanlı at nalı gibi tokalı olmasın tabi. Daha zarif, birçok şeyle kullanılabilir bir renkte olsun. Bedenine göre seç tabi ki. Seni iki kere dolanıp ucu brit aralığından sarkmasın.

30. Şu fare görünümlü ayakkabılardan bi kurtulun arkadaş. Şu dünyada sadece siyah ve kahverengi ayakkabılar yok.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Biraz renklendirin ayaklarınızı. Ne bileyim bir mor, bir lacivert renklerine de açılın. Beyaz ayakkabının her türlüsünden kaçın (spor yapmadığın sürece). Bildiğin apaçi styla netekim. Her bir şeyin altına giyme o espadrilden hallice şeyleri. Öyle tank gibi tabanları dağa çıkıyorsan al. Şehirde ciple ile gezene kıro dersin ama ayağında tank paleti gibi ayakkabıyla gezersin.
 • Ceket kolu bilek hizasında olmalı ve gömlek manşeti altından iki santim görünmeli
 • İdeal paça darlığı 21-22 santimdir. Vazgeçin artık şu haldır huldur bootcut pantolonlardan. Kısa adam giyince zaten garabet ama uzunu bile biçimsiz gösteriyor.
 • Gömlek yakası boynundan en fazla bir santim geniş olmalıdır
 • Pantolon boyu, topuk boyun hizasında olmalıdır. Akordeon gibi paça bırakma. Topuklu mu giyiyorsun sen Sarkozy?
 • Üstüne giydiğin şey omzuzundan düşmesin. ''Abinin mi'' diye sorarlar yoksa.
 • Annenle alışverişe çıkma. Zira o her şeye 'dar' der.

31. Şimdi ben böyle yazdım ya; hemen atlayacak iki tane çok bilmiş ''Kendi kafasına göre yazmış ama bizim durumumuzu bilmiyor'' diye.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.İyi de kardeş ben hiç marka ismi zikrettim mi? Tepeden bakar bir tavır mı sergiledim? Şu bahsettiğim konu genel bir sıkıntı ve her bütçe için yapılabilirliği var. Ve konudan bağımsız bir serzeniş, bir rica: Allah aşkına biraz temiz olun arkadaş. Biraz bakın kendinize lütfen. Herif yanımdaki masada hatuna determinizmden giriyor parapsikolojiden çıkıyor ama aynı herifin pisuvardaki on santimlik kılını tüyünü görmek ise bana düşüyor. Ne bileyim bi burnunuzdaki, kulağınızdaki kılları görün abi. Suyu sevin! Ha bohemsindir, vintage bir tarzın vardır ama bu demek leş olmak demek değildir ki.


alıntı

Konu vioLeta tarafından (05 Kasım 2018 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 15 Ağustos 2018, 19:55   #2
Çevrimiçi
Cevap: Bir Moda Profesyonelinden Türkiye'de Erkek Giyim Kuşamına Dair Altın Değerinde 31 Tavsiye
Ben genelde metal müzikle ilgili tişörtlere karşı ilgiliyim (Örneğin; Iron Maiden Tişörtleri vs.) tişörtlerin üzerine de kareli veyahut karesiz gömlekler, hem erkek hem de kız arkadaşım tarafından seviliyorlar, yazarımız ise kareli gömleğin altına baskılı tişörtler giyme demiş.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

__________________

English Preparatory Department
School of Foreign Languages
Assistant English Teacher
Ankara Baskent University
2017-18

“Benim, senden öncem ve senden sonram yok, yalnızca sen varsın...”
C.A - 31.12.2010 - ∞

English Language and Literature
Faculty of Humanities and Letters
Ankara Bilkent University
2010-15
  Alıntı ile Cevapla

Alt 15 Ağustos 2018, 20:26   #3
Çevrimdışı
Run
Run - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Bir Moda Profesyonelinden Türkiye'de Erkek Giyim Kuşamına Dair Altın Değerinde 31 Tavsiye
Güzel tespitler var, faydalı bir konu olmuş teşekkürler.

__________________
Hiçbir şey istediğim yok senden felek!
Ama yine de ucuz olsun ekmek
Ve pahalı olsun insan hayatı...
‘R.Hamzatov’
  Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
erkek giyim, erkek modası, stil

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
2013, Marka Erkek Giyim, Tarz Kış Erkek Giyim Stilleri, Erkek En Son Moda Kıyafetler Zen Ah Erkekler 0 31 Ocak 2013 13:09
2012 Erkek Modası, Erkek Giyim Modelleri - Tween Erkek Giyim Modası 2012 PauL Ah Erkekler 0 06 Şubat 2012 17:16
Kanalizasyonlar altın değerinde! KarakıZ İnternet Dünyasından Haberler 0 21 Kasım 2011 18:41
Kanalizasyonlar altın değerinde! dreamy Bilim Dünyasından Son Haberler 0 21 Kasım 2011 16:53
2011 Sarar Erkek Giyim -Sarar Erkek Giyim Koleksiyonunda İlkbahar - Yaz(Erkek Modası) Sevda Ah Erkekler 1 02 Nisan 2011 09:05