IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası

IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası (https://www.ircforumlari.net/)
-   Forum Yöneticileri İle Yapılan Röportajlar (https://www.ircforumlari.net/forum-yoneticileri-ile-yapilan-roportajlar/)
-   -   IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj (https://www.ircforumlari.net/forum-yoneticileri-ile-yapilan-roportajlar/872296-ircforumlarinet-genel-sorumlu-yardimcisi-dishy-ile-roportaj.html)

KartaL 08 Haziran 2020 08:59

IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
KartaL: Merhaba Dishy Hoşgeldiniz.
Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiginiz için tüm IRCForumlari.NET kullanicilari adina tesekkürlerimizi sunariz. Nasılsınız ?

diShy : Merhabalar Şahinim Hoşbuldum , öncelikle röportaj teklifin için ben teşekkür ederim :melek:İyi valla oğlanı uyuttum , çay keyfine başlıyacağız eşim bey ile en güzel saatlerdeyim , Sen nasılsın ?

KartaL : Maşallah gözlerinde öperim Bulut’un Teşekkür ederim iyim bende çok şükür.
dishy sizi taniyarak başlamak istiyoruz, Dishy kimdir?

diShy : Imy tam tamına dolu dolu 30 yıllık Esra :melek: Sakarya da ikamet ediyorum, 3 buçuk yıllık evliyim eşim Ziraat Mühendisi kendi işimizi yapıyoruz 2 şubemiz var çok şükür 😇 Bulut’m Annesiyim 🧿
( Sanırım şu hayatta aldığım en en en güzel Sıfat bu ) :melek:

KartaL : Allah mutluluğunuzu daim etsin,Rabbim uzun ömür versin..
Peki Esra IRC/d ile nasıl tanıştın biraz bahseder misin ?

diShy : Amin Canım benim , Allah sana daha güzellerini yaşatsın inşAllah :melek:

Ah ah keşke hiç bulaşmasaydım ama tamamen eve pc alınması vasıtasıyla gelişen dersler dışında hangi amaçlarla kullanıldığını keşfetmem üzerine Ablam ilk bulaşmıştı , onun nicki Jelibon du hatta tüm ergenlik ruhumla Jelibon_Sister dı ilk nickim !
:gulucuk: mIRCTurk te istanbul kanalıyla başlamıştı ilk tanışıklığım,
Canım Güray ' cığım selam olsun burdan abLası Sakarya’ ya evlendi cemiyetlerine felan gittim çokoş insanlardı..

KartaL : Nick bayağı iyiymiş ama ya sonrası :)

diShy : Hiç Sorma bomba bir nick ! :hahah: Tabi Irc o zamanlar daha ciddi bi platform kanalda @(aop) olmak için 2 hafta %(halfop) da bekliyorsun felan velhasıl aop olmamlaaa çettür çütttür zaten çene var klavyede gelişince okuldan arta kalan vakitlerde bulaştık bu işlere (; Opluk,sopluk,founderlik derken @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] illetine düşüp heLp e bile bulaştım bir dönem sıkı helperdim 😇 kesmedi @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] in kurduğu eğitim(Ciodesk) olaylarına girdim , tek Bayan ciodesk dim tabi @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] yönetimindeydik o zaman hepiciğine selam olsun burdan 3 üde çok kıymet verdiğim dostlardandır ..

Derken derken ; helpte sarmadı forum işlerine bulaştım uzun dönem Sohbet.Net Forumu MegaForum ‘u yönettim , Akabinde ZurnaForum canım @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ciğim zamanında Ersan cığıma da selam olsun.
Tabi ismini dahi unuttuğum bir çok forumda üst yöneticilik yaptım😇

Ve Son durak buradayım burdan da jübile yapar kaybolurum gibi geliyor 🤣😂

KartaL : Hay maşallah @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] her biri birbirinden değerli selam olsun burdan. Help senin için neyi ifade ediyor diShy ?

diShy : valla heLp gerçekten o dönem Irc benim için mantıklı kılan tek şeydi ,helpe bulaştığım dönem tabi sonrası için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim :gulucuk: Ve tabi o zaman ki ortam ve kişiler kesinlikle şuan aynı kadroyla help kuracağız deseler koşa koşa giderim ama çok zor Irc değişti en sarsılmaz help bile asimile oldu ..

Onca komutu neden ezberlemiştim ayın helperi olmak için helpte (+) verecek user kovalamışım vs şimdi sorma cidden manasız geliyor ama o zamanlar için Şeref meselesiydi ! :melek:


KartaL : Eskiden her şey güzeldi aynen katılıyorum.
Yavaş yavaş konumuza geçelim , Esra IRCForumlari.NET ile nasıl tanıştınız ?

diShy : Imy Esra , MirCTurKhelp deyken sürekli kanalda foruma atılan loglar vs yazılıyor if e atalım konu anlatımlarını vs , bende sordum nedir bu if öyle adresi alıp kayıt oldum Kate nickiyle tabi zaman aşımında Lost dizisinin etkisine kapılıp Kate nickini almıştım :melek: 2010 yanılmıyorsam üyelik tarihim 10 sene olmuş huhhh ! :melek:

o zamanlar IF sadece help forumu diye biliyorum ve 3-5 sene arayla giriş çıkış yapıyordum :puff: ..

KartaL : IRCForumlari.NET , O dönemler Senin için neyi ifade ediyordu ?

diShy : valla o dönemler birşey ifade etmiyor çünkü dediğim gibi çok uzun arkalıklarla giriş çıkış yapıyordum ta ki Soyle.Net de takılmaya başlayana kadar , Soyle.Net de takılmaya başlayınca help dışında @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] in Sakarya lı oluşu ile tanışıklığımız başladı o dönem , ve hemşeri forumu diye daha sık girip çıkmaya başladım ..

Sonrasında evlilik sebebiyle uzun dönem ara verip irc zaten bıraktım ama forumlara giriş çıkış yaparken Class zorlamasıyla tekrar görevli oldum ve yine her zamanki sıcak ortamda buldum , ki İf bana hep evimmiş gibi hissettiriyor , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] döneminde yönetime tekrar katıldım selam olsun burdan da kendisine akabinde @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] forumu devraldı ve Furkanla bu ortamlarda takılıp nasıl denk gelmediğimize halen ikimizde çok şaşkınız ama gerçekten yıldızımız çekti yani öz erkek kardeşim olsa ancak bu kadar sever ve sayardım heralde diyorum ,
Sağolsun oda her zaman aklı başında evli barklı özü sözü bir olan biri lazım yanıma dedi öyle yoldaşlık etmeye çalışıyorum elimden geldiğince 1buçuk 2 sene olucak heralde nerdeyse :melek:

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] e de senin üstünden tekrar duydukları güven için teşekkür edeyim..

KartaL : Biz de onlara teşekkür ederiz senle bizleri buluşturduğu için (: Daha önce defalarca yönetim değişti, Değişen yönetimler arasında beğendiğiniz taktir ettiğiniz yönetim var mı ?

diShy : Bu yönetimi tenzih ediyorum tabiki en güzel yönetim şuan ki yönetim ! :kips: çünkü ben varım :gulucuk::hahah: biz varız !
şaka bir yana evet bir çok yönetim değişti ama sanırım uzun soluklu olan ve herkesce taktir kazananlar içinde yine bir diğer hemşerim @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Sinan ‘ ın yönetimi derim ..

Diğer tüm yönetimlere de saygım sonsuz herkes eminim ki kendince elinden gelenin en en iyisini yapmıştır ..

KartaL : Evet katılıyorum selam olsun Sinan üstadıma gelmiş geçmiş en güzel ekip @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve senin ekibindir diye bilirim.

Peki Esra bir mod ekleneceği zaman nasıl bir strateji izliyorsunuz nelere dikkat ediyorsunuz ?

diShy : Valla Şahinim artık forumlar da Irc ler de eskisi gibi değil önceden bu işlere hevesli insan çoktu ve bilinmezlik heves uyandırıyordu , ve önceden Forum anlamında IF tekeldi , fakat artık heryer forum ve her yer Irc elini kolunu sallayan Sunucu açıp forum kuruyor..

Böyle bir dönemde benim önceliğim yeni başlayan hevesli ve öğrenmeye açık kişiler bilinen modlara yada forum forum gezen tiplere cok sıcak bakmıyorum açıkcası , merak eden ve soran kişiler her zaman için daha fazla randıman sağlıyor bu tecrübeyle edindiğim net bilgidir ,
Bilgiye aç kişi candır 😇
Önceliğimiz bu sebepten yeni kişiler her forumda görülen nicklerin aksine yeni yüzler ve tabi İF de mod olma ağırlığını taşıyacak kişiler..
Tüm modlarıma sevgiler bugün eklenen @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve Mod asistanımız @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] da hayırlı olsun diyelim😇

Kartal : Bende kendilerine hayırlı olsun dileklerimi ileteyim bu vesile ile.Güzel bir konuya değindin.

Yıllardır IF’e sayısca mod,vs eklendi ve eklenenler forum vs öğretildi bir şeyler kapan forum açtı başarı beklerken kaybolup gittiler sizce İRCForumlari.NET bir okul mu bu konuda düşünceleriniz nedir ?

diShy : Yine yineleyeceğim ve bunu her daim her yerde dile getiririm , İF Global bir forum ve hiç bir kişi yada kişilere endekslenemeyecek bir portföye sahip yani bugün ben yada bir başkası gitse @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dahi gitse İF sarsılmayacak bir alt yapıya sahip bunu bi kabullenelim herkesçe ve evet iF herkes için bir öğrenme aracı ki çoğu forumda olmayan Moderatör Okulu alanı bu forumda aktif ve gerçekten hiçbirşey bilmeyen biri bile Moderatör eklendikten sonra o konulara bakarak herşeyi kavrayabilir ..

Hepsinin dışında İF de yetişip kendi yolunu çizmiş bir çok arkadaş oldu olacaktır da ; kimisi kayboldu kimisi çabalıyor halen herkes için hayırlısı olsun diyelim ve şimdiki Moderatör ve diğer yetkili arkadaşlara tavsiyem bu işi ilerletmek isteyen herkes İF ‘n nimetlerinden faydalansın , sömürün tüm bilgiyi :hahah::gulucuk:

KartaL : Katılıyorum söylediklerine , Forum üst yönetimi olarak her han gibi bir projeniz var mı yakın zamanda veya gelecek dönemlerde ?

diShy : Forumlarda projeler bitmez bizde de bitecek gibi değil , öncelikli hedefimiz tema değişikliği ve tabi istediğimiz bazı özellikler var gelişen teknolojiye ayak uydurmamız lazım vbuLLettin benim isteklerimi karşılamakta biraz yetersiz kalıyor :seytani: bu sebepten @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] gereken alt yapıyı kurma yolunda , bir çok forumda olmayan aktif resim yükleme olayı gibi farklı ama çok çabuk adapte olunacak bir çok düşünce var kafamızda gereken alt yapı sağlandığında hepsinin duyurusunu zevkle yapacağız:tatli:


KartaL : Hay maşallah , Sizin yönetimi devraldığınız dönemden beri taktir ettiğiniz lakin gittiğine üzüldüğünüz yönetici, mod arkadaşlar var mı ?

diShy : ßir çok arkadaşla yolumuz ayrıldı hepsine üzülürüm tabiki ama şahsi olarak bir meselem kimseyle olmayacağı için kendi yolunu çizmiş arkadaşları her zaman taktir ederim , kendi kaprislerinde boğulanları da öperim :seytani::tatli:


KartaL : Mevcut yönetimindeki arkadaşlar hakkındaki düşünceleriniz alabilirmiyiz ?

diShy : Hepsi benim ßeßeklerim ! :tatli:
yani IF ömründe görmediği kadar bayan yetkiliye sahip şuan , IF artık bir erkek forumu değil , IF artık bir help forumuda değil bir çok bayanın görev aldığı bir yaşam forumu ve bunda başta bayan arkadaşlarım olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımın sayesinde hepinize tek tek teşekkür ederim iyi ki varsınız , birlikte güzeliz :optum:

KartaL : Yavaş yavaş röportajımızın sonuna doğru geliyoruz. IRCForumlari.NET kullanıcılarına neler söylemek istesiniz ?


diShy : Röportajı okuyan herkese öncelikle sonsuz teşekkürler , seven sevmeyen destekleyen desteklemeyen herkese .. Elimizden geldiğince sizlere huzurlu ve kaostan uzak bir ortam kurmaya çalışıyoruz , ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum İF şuan eski halinden cok farklı bir yerde ve bir nebze de olsa bunda katkım olduğu için mesudum..:melek: Şu sıralar Ülkece geçirdiğimiz zor günlerde bence forum ve diğer tüm sosyal mecralar hepimiz için nefes alma alanı oldu bu sebepten birlikte keyif alarak bu ortamı paylaşmaya ve bundan keyif almaya devam edelim.. :tatli:


KartaL : Şahsim ve IRCForumları.NET adına bizlerde teşekkür ederiz.Güzel Röportaj için teşekkür ederim Allaha emanet ol.

diShy : Sende Şahinim şimdiden sanada dünya evinde mutluluk ve huzur diliyorum .. hayat evlilikten sonra başlıyor ! seviliyorsun , seviliyorsunuz .. İyi Forumlar Herkeslere :tatli::optum:


Halsey 08 Haziran 2020 09:10

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu : diShy ile Röportaj
 
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Çok güzel bir röportaj olmuş :tatli: ellerinize sağlık.
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ben de aranızda olmaktan mutluyum teşekkür ederim :tatli:
Forumda yetkili tüm kadın arkadaslara ayrıca sevgiler :tatli:

Che 08 Haziran 2020 09:39

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Emeğine sağlık harika bir söyleyiş olmuş.
@diSy ablam öz ablam gibi seviyorum kendisini çok güzel temiz kalbi var iyiki tanımışım seni forumda başarılar sivil hayatında huzur, mutluluk sağlık diliyorum.:melek:

NorthernLights 08 Haziran 2020 10:41

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Güzel bir röportaj olmuş emeğine sağlık.


@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 30 Yıllık ama 18 yıllık gösteren Esra :D Yalnız şimdi anladım ki burası resmen Sakarya toprakları olmuş :D IRC hayatında farklı kulvarlarda koştuğumuzdan denk gelmemişiz ama burada seni tanıdığım için mutluyum :) Eşinle ve çocuğunla, mutlu, huzurlu, sağlıklı bir ömrünüz olsun. Bu başarılı profil zor emekli olur :)

Kaan 08 Haziran 2020 10:54

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
Keyfili Bir Röportaj Olmus..

Tanıyorduk simdi daha fazla tanıdık.... way be Kaç sene olmus.

AftieL 08 Haziran 2020 12:04

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
Güzel röportaj emeği geçen herkese teşekkürler


@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]'e başarılar diliyorum


IF bir ayrıcalıktır, markadır herkese real hayatında artı birşeyler katmıştır

Syst3m 08 Haziran 2020 15:12

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] canımsın güzel düşüncelerinden ötürü teşekkürler :optum: Arkamda sağa sağlam hemşerim olması beni mutlu ediyor. @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] eline sağlık güzel bir röportaj olmuş. Biz bir aileyiz. Nice güzel günlere hep birlikte inşaallah.

ySmnciceqi 08 Haziran 2020 15:29

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
Canım @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

En güzel, en anlamlı, en kayda değer olarak :
( Sanırım şu hayatta aldığım en en en güzel Sıfat bu : "Bulut’m Annesiyim" )

Allah evladını Sana bağışlasın, mutluluğunuz daim olsun...

Gayet akıcı, açık ve net, samimi bir röportaj olmuş, başarılarının devamını dilerim...

Seyra 08 Haziran 2020 15:30

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
Güzel bir ropörtaj olmuş

Emeğine Sağlık @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Rabbim ailen ve evladınla Güzel günler Göstersin @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Risque 08 Haziran 2020 15:31

Cevap: IRCForumları.Net Genel Sorumlu Yardımcısı : diShy ile Röportaj
 
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dadaşım emeğine sağlık @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] abla harika olmuş emeğine yüreğine sağlık


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 3   Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO
2004-2018 IRCForumlari.Net | Tüm Hakları Saklıdır...