IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası

IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası (https://www.ircforumlari.net/)
-   Güncel ve Son Dakika Haberler (https://www.ircforumlari.net/guncel-ve-son-dakika-haberler/)
-   -   ‘Her şey çok güzel olacak’ dedi, her şeye zam geldi! İstanbul'da taksi, minibüs ve servis ücretlerine zam (https://www.ircforumlari.net/guncel-ve-son-dakika-haberler/834429-her-sey-cok-guzel-olacak-dedi-her-seye-zam-geldi-istanbulda-taksi-minibus-ve-servis-ucretlerine-zam.html)

NerqiS 28 Ağustos 2019 20:42

‘Her şey çok güzel olacak’ dedi, her şeye zam geldi! İstanbul'da taksi, minibüs ve servis ücretlerine zam
 
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


‘Her şey çok güzel olacak’ sloganıyla koltuğa oturan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı tatillerin ardından gerçekleştirdiği işçi kıyımı ve zamlarla göreve başladı. Medya AŞ’de ve BELTUR’da yaşanan işçi kıyımlarının ardından İstanbul’da, okul ve personel servisleri, taksi, minibüs, taksi dolmuş ile şehir içi arabalı vapur ücretlerine de zam geldi.

'Her şey çok güzel olacak' sloganıyla göreve başlayan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı tatillerin ardından gerçekleştirdiği işçi kıyımı ve zamlarla göreve başladı.

Medya AŞ'de 50 işçinin görevine son verilmesinin ardından hiçbir gerekçe gösterilmeden BELTUR'da çalışan 175 kişinin de işine son verildi.

EKREM İMAMOĞLU İŞÇİ KIYIMINA DEVAM EDİYOR! İBB MEDYA AŞ'DE 50 GAZETECİ İŞTEN ÇIKARILDI

İŞÇİ KIYIMINDAN SONRA ZAM YAĞMURU BAŞLADI
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, UKOME tarafından bugün gerçekleştirilen toplantıda alınan karar doğrultusunda, okul ve personel servisleri, taksi, minibüs, taksi dolmuş ile şehir içi arabalı vapur ücretlerinde zam yapıldı.

TAKSİYE YÜZDE 25 ZAM
UKOME kararları kapsamında, taksi taşımacılığı ücretlerinde mevcut ücretler üzerinden ortalama yüzde 25 artış yapılarak, açılış ücreti 5 lira, mesafe tarifesi 3,10 lira, yolculuk başına minimum ücret ise 13 lira olarak belirlendi.

EKREM İMAMOĞLU'NUN BİR VAADİ DAHA FOS ÇIKTI

MİNİBÜS ÜCRETLERİ 2 TL'DEN 2 BUÇUK TL OLDU
Minibüs ücretleri yüzde 25 artırılırken, öğrenci 0-6 kilometre 1,5 lira, 6 kilometre sonrası 2 lira, 0-2 kilometre aralığı ücret (indi-bindi) ise 2,5 lira oldu.

Taksi dolmuş ücretlerinde yüzde 24 artış yapılırken, öğrenci servis araçlarında mevcut ücretler üzerinden yüzde 13 artış yapılarak, en kısa mesafe 0-1 kilometre için tarife 243 lira olarak tespit edildi.

CHP'Lİ EKREM İMAMOĞLU'NDAN YENİ İŞÇİ KIYIMI! BELTUR'DA 175 KİŞİ İŞİNDEN OLDU

SERVİSLERE YÜZDE 13 ZAM
Personel servis araçlarında mevcut ücretler üzerinden yüzde 13 artırılırken, 10-17 koltuklu araçlarda ilk kalkış ücreti 124 lira, her kilometre için ücret ise 1,26 lira olarak belirlendi.

Şehir Hatları İstinye-Çubuklu arabalı vapurları araç geçiş ücretlerine yüzde 20, Harem-Sirkeci araç geçiş ücretlerine yüzde 10 artış uygulandı.

Bu arada, UKOME toplantısında, elektrikli araçların arabalı vapurları kullanımında yüzde 50 indirim yapılması kararı alındı.


Alıntı


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 3   Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO
2004-2018 IRCForumlari.Net | Tüm Hakları Saklıdır...