IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
 
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07 Şubat 2007, 04:19   #181
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Milli Eğitim Bakanlığı, 10 bin kadroya yapacağı öğretmen ataması için başvuruların 9 Şubat 2007 Cuma gününe kadar uzatıldığını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Personel Genel Müdürü Remzi Kaya tarafından yapılan yazılı açıklamada, daha önce 1-7 Şubat 2007 tarihleri arasında alınacağı duyurulan başvuruların, son günlerde ülke genelinde görülen ağır kış şartları nedeniyle uzatıldığı belirtildi. Açıklamaya göre, öğretmen atamaları için başvurular, 09 Şubat 2007 Cuma günü saat 12.00’ye kadar yapılabilecek.
(ntvmsnbc)

 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 07 Şubat 2007, 04:19   #182
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Diyarbakır’da pazar günü çöken binanın enkazından, 36 saat sonra bir çocuk sağ olarak çıkarıldı. Enkazda 3 kişinin daha cesedi bulundu.

Yıkım kararı verilerek boşaltıldıktan sonra Pazar günü çöken Huzurevleri semtindeki Alkan-1 apartmanının enkazından bu gece saat 02.00 sıralarında Abdullah Köseer adlı bir çocuk sağ çıkarıldı.

Sivil savunma ekipleri tarafından, yaklaşık 36 saat sonra kurtarılan çocuk, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çalışmalar sırasında Ahmet Koçlardan ile Ferhat Dursun’un cesetlerine ulaşıldı. Bu sabah da enkazdan Selahattin Kaymak adlı bir gencin cesedi çıkarıldı. Bununla birlikte enkazdan çıkarılan ceset sayısı 5’e yükseldi. Enkazda ölen Mesut ve Hasan Demir kardeşler ise dün Yeniköy Mezarlığı’nda defnedildi.

Boşaltılan binanın çevresinde, hiçbir önlem alınmadığına dikkat çeken baba Abdülkerim Demir, karar alınmasına rağmen aylardır yıkılmayan binayla ilgili sorumlular hakkında dava açacağını söyledi.
(ntvmsnbc)

 

Alt 07 Şubat 2007, 04:20   #183
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Yargıtay’ın bozma kararının ardından, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in Türklüğü aşağılamak suçundan yargılanmasına yeniden başlandı. Dink’in ölüm kaydı mahkemeye ulaşmadığı için duruşma ertelendi.

Uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in, Türklüğü aşağılamak suçundan yargılandığı dava, Şişli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya katılan Dink’in avukatlarından Fethiye Çetin, Hrant Dink’in yokluğunda bu davaya katılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Çetin, davaya müdahil olup linç ortamı yaratanların, duruşmadan çıkarılmasını talep ettiklerini ve bu talebin kabul edildiğini söyledi.

Duruşma, Nüfus Müdürlüğü’nden istenen Hrant Dink’in ölüm kaydının mahkeme ulaşmadığı için Haziran ayına ertelendi.

Hrant Dink, “Türklüğü aşağılamak” suçundan 6 ay hapse mahkum olmuş ve bu ceza ertelenmişti. Kararın Yargıtay’ca bozulması nedeniyle dosya yeniden Şişli Adliyesi’ne gönderilmişti.
(ntvmsnbc)

 

Alt 07 Şubat 2007, 04:20   #184
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Çin’den satın alınan ekonomik ampullerin ilk bölümünün doğrudan uçuşla Ercan Havaalanı’na getirilmesi, Kıbrıs Rum yönetiminde rahatsızlık yarattı. Rumlar, Çin ve uçağın yakıt ikmali yaptığı Hindistan’dan açıklama istedi.


Çin ve Hindistan, yanıtlarında, Kıbrıs politikalarında değişiklik olmadığını ve Ada’da yasal hükümet olarak Rum kesimini tanıdıklarını belirtti.

Rum hükümet sözcüsü Paşiardis ise, yanlışlığın uçağın yakıt ikmali yaptığı Yeni Delhi’den kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Sözcü, “Eğer uçak doğrudan Ercan’a inmişse ortada bir yasadışılık var” dedi.

Muhalefet ise, ampullerin ikinci partisinin de yine doğrudan uçuşla Ercan’a geleceğini belirterek hükümeti eleştiriyor. Kuzey Kıbrıs Bakanlar Kurulu, elektrik tasarrufu kampanyası çerçevesinde Çin’den 300 bin adet ekonomik ampul sipariş etmiş, 170 bin adetlik ilk parti, Çin üzerinden doğrudan uçuşla Ada’ya ulaştırılmıştı.

(ntvmsnbc)

 

Alt 07 Şubat 2007, 04:20   #185
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Fransa’nın başkenti Paris’te terör örgütü PKK ve ona yakın dernekleri hedef alan operasyonlarda gözaltına alınanlar, PKK güdümlü bir örgüte finansman sağlamakla suçlanıyor.


Paris’te dün gözaltına alınan 12 Türk ve 1 Avustralya vatandaşıyla ilgili soruşturma sürüyor. Soruşturma, diğer Avrupa ülkeleriyle işbirliği içersinde yürütülüyor. Paris bölgesinde yakalanan 13 kişiye ek olarak örgütün Belçika’daki bir diğer sorumlusunun daha ele geçirildiği açıklandı.

Fransız polisinin verdiği bilgilere göre bu kişiler, Türkiye’de son dönemlerde ‘Kürdistan Özgürlük Şahinleri’ adıyla bombalı eylemler gerçekleştiren PKK güdümlü örgüte finansman sağlamakla suçlanıyor.
(ntvmsnbc)

 

Alt 07 Şubat 2007, 04:20   #186
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Belediye Başkanı Metin Tekçe'ye gönderilen zarftan çıkan tozdan 2 kişi zehirlendi. 370 personel hastaneye başvurdu.


Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe adına gönderilen bir mektup zarfının içinden çıkan tozdan 2 personelin zehirlendiği bildirildi.

Konuyla ilgili Tekçe, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.
Ankara'nın Demetevlet semtinden postalandığı belirtilen ve gönderici olarak 'Laz Direnci' olarak yazılan mektupla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat eden Başkan Metin Tekçe, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kendisinin binada olmadığı bir sırada adına bir mektup geldiğini, zarfı açan personelin içinden çıkan tozdan etkilenerek zehirlendiğini anlatan Tekçe, "İçerisinde hakaret içeren bir notla ne olduğunu henüz bilmediğimiz bir toz bulunan zarfı açan koruma görevlisi Mehmet Atak ile Başkan Yardımcısı İsa Bor, rahatsızlandıkları için Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak kan örnekleri alındı ve tedavilerine başlandı.

Zarfı naylon poşete koyup Cumhuriyet Savcılığı'na götürerek suç duyurusunda bulunduk. Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi görevlileri zarfı teslim aldılar. İçinde bulunan toz, Diyarbakır veya başka bir şehire kriminal inceleme için gönderilecektir" dedi.

Bu arada, olayın duyulmasının ardından Hakkari Belediyesi'nde çalışan 370 personelin Devlet Hastanesi acil servisine başvurduğu belirtiliyor. Maske dağıtılan personele, şap hastalığına karşı koruyucu ilaç verildiği kaydedildi.
(haberturk)

 

Alt 07 Şubat 2007, 23:42   #187
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Araçla önlerini kesip kız arkadaşına tecavüz ettiler

DHA

Sivas'ta önceki gece geç saatlerde otomobille gezen Ö.K.Ö.'nün önünü başka bir araçla keserek bıçakla yaralayan ve yanındaki kız arkadaşı E.T.'ye tecavüz ettikleri öne sürülen beş kişi tutuklandı.
Ö.K.Ö. (27), birlikte yaşadığı E.T. (23) ile birlikte Alibaba Mahallesi, Çayboyu Caddesi'nde dolaşmaya çıktı. Bu sırada yanlarına yaklaşan bir başka otomobil önlerini keserek durdurdu. İddiaya göre, araçtan inen sekiz kişi Ö.K.Ö.'yü döverek bıçakla yaraladıktan sonra E.T.'yi başka bir yere götürerek tecavüz etti. Şikayet üzerine yapılan operasyonla sekiz kişi gözaltına alındı.
Hazırlık soruşturmalarının ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan Murat K. (24), Serkan D. (26), Mustafa Ö. (20), Ömer P. (23) ve Adem T. (26) tutuklandı. Zanlılardan üçü de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Alt 07 Şubat 2007, 23:42   #188
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Banka memurundan milyon YTL'lik zimmet


Fahrettin GÖK/VAN, (DHA)


VAN’da bir banka şubesinde memur olarak çalışan M.Ü., 1 yıl içinde kendi hesabına geçirdiği 1 milyon 290 bin 500 YTL ile ortadan kayboldu. Banka Genel Müdürlüğü’nden gelen müfettişin incelemesi sonucu ortaya çıkarılan vurgunun ardından M.Ü., banka müdürüne zimmetine para geçirdiğini yazdığı bir mektup bıraktıktan sonra kayıplara karıştı. Banka Müdürü Erol İmamoğlu Van Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Van, bir banka şubesinde müşteri hesaplarında yapılan vurgunla çalkalanıyor. Bankada memur olarak çalışan M.Ü., 2006 yılı içinde müşteri hesaplarından ve bankanın hesabından 1 milyon 290 bin 500 YTL’yi kendi adına açtığı hesaba aktardı. Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü’nden gelen bir müfettiş yaklaşık 3 gün süreyle bankanın hesaplarını inceledi. Müfettişin yaptığı inceleme sonucunda, banka hesaplarında vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine bankada çalışan tüm memurların hesapları incelemeye alındı. 31 Ocak tarihinde Müdür Erol İmamoğlu’nun odasına giren M.Ü., kimsenin olmadığını bir sırada, masaya yolsuzluk yaptığına ilişkin not ve istifa dilekçesini bırakarak ortadan kayboldu. M.Ü.'nün bıraktığı mektupta, “Ben, bankanızdan 2006 yılında bu kadar yolsuzluk yaptım. Onun için istifamı veriyorum'' dediği belirtildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Mektubu okuyan Banka Müdürü Erol İmamoğlu, büyük bir şok yaşadı. Avukatı ile birlikte bugün Van Cumhuriyet Savcılığı’na giden müdür İmamoğlu, M.Ü.’nün vurgunu yaptığını açıkladığı bir ‘itiraf’ mektubu bırakarak ayrıldığını ve yaptıkları tüm araştırmalara rağmen kendisine ulaşamadıklarını belirterek, suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesiyle harekete geçen Van Cumhuriyet Başsavcılığı, M.Ü. hakkında yakalama müzekkeresi çıkartarak, paranın başka bir bankaya aktarılmış olabileceği ihtimali üzerine inceleme başlattı. Van Cumhuriyet Savcılığı ayrıca, kayıplara karışan M.Ü.’nün mal varlığına tedbir koyarak, şahsın yakalanması için Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Bürosu’na talimat verdi.

MİLLİYET

 

Alt 07 Şubat 2007, 23:43   #189
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Konu Farklı Yerlere Kayıyor Dostlar

Diziyi Sevmiyen Arkadaşlarımız Hoş Olmuyan Yakıştırmalar İle Yüz Yüze Kalıyor

Bu Yüzden Konu Kapatılmıştır


POLAT DTP'yi KORKUTTU

Terörün, ikiyüzlü, işbirlikçi ve kukla rolünü gözler önüne serecek olan Kurtlar Vadisi Terör, PKK'nın güdümünde siyaset yürüttüğü iddia edilen DTP'yi rahatsız etti. Başkan yardımcısı Sırrı Sakık, 'Toplum içindeki gerginliği artıracak' diyerek hükümetin diziyi yasaklamasını bile istedi.
Dizinin yeni yayınlanan fragmanları bile rahatsızlığın nedenini anlatmaya yetiyor. Bir mağarada terörist, 'Sen bana İstanbul'u ver ben sana tüm Ortadoğu'yu vereyim' diyen yabancı aksanlı biriyle pazarlık yapıyor. Cevabı, 'Ben size bu ülkeyi böleyim siz nereyi istiyorsanız alın' oluyor.

Kaynak: Güneş

 

Alt 07 Şubat 2007, 23:43   #190
Çevrimdışı
Yanıt: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Adrese dayalı nüfus kaydı haziranda tamamlanacak

Devlet Bakanı Beşir Atalay, "Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi ile şu ana kadar 7 milyon nüfusun MERNİS kayıtlarıyla eşleştirildiğini" bildirdi.
Atalay, Sheraton Oteli’nde düzenlenen "KÖYDES Köy Altyapısını Destekleme Valiler Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, "adrese dayalı nüfus kayıt sistemi" ve sosyal yardımlar hakkında bilgi verdi.
Türkiye için çok önemli bir proje olarak yürütülen "adrese dayalı nüfus kayıt sisteminin" yaklaşık 6 ay önce kuruluş çalışmalarını başlattıklarını hatırlatan Atalay, çalışmaların aksamadan ve gayet verimli bir şekilde devam ettiğini bildirdi.
Şu ana kadar 61 il merkezi, 765 ilçe merkezi ve tüm köylerde bu projenin ilk ayağı olan "numaralama" çalışmalarının bütün safhalarıyla tamamlandığını belirten Atalay, "Yürüttüğümüz bu proje, büyük bir sistem değişikliğidir. Bu hem yerleşim birimlerimiz hem ülke genelinde nüfusumuzun yapısını daha iyi bilme ve ona göre hizmet planlama açısından çok önemli bir çalışmadır" dedi. Atalay, sistemin tamamlanmasıyla nüfus sayımına gerek kalmayacağını vurguladı.
Çalışmanın safhaları hakkında da bilgi veren Atalay, numaralaması henüz tam olarak bitirilemeyen iller bulunduğunu ifade etti. Atalay, bu illeri İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, İzmir, Denizli, Aydın, Muğla, Manisa, Aydın, Afyon, Uşak, Bursa, Kocaeli, sakarya, Konya, Karaman, Sivas, Samsun, Tokat, Çorum, Amasya ve Erzurum olarak sıraladı.

"81 İLDE NÜFUS TESPİT AŞAMASINA GEÇİLDİ"
Atalay, 81 ilin tamamında nüfusun tespit edileceği 2. aşamaya geçildiğini, tüm köylerde nüfus tespitinde kullanılan bilgi formlarının doldurulduğunu ve bugün itibariyle 74 ilde bunların bilgisayara girişine başlandığını bildirdi.
Atalay, "Şu ana kadar 7 milyon nüfus MERNİS kayıtlarıyla eşleştirildi" diye konuştu.
Bazı illerde hem numaralama hem de nüfus tespiti çalışmalarının tamamlandığını belirten Atalay, "Her iki aşamayı ilk önce tamamlayan ilimiz Nevşehir. Ocak sonu itibariyle Niğde, Aksaray, Çankırı, Sinop, Karabük ve Kastamonu’da tamamlanacak" dedi.
İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerde ise nüfus yoğunluğuna bağlı olarak gecikme yaşandığını anlatan Atalay, ancak bu çalışmanın Haziran ayı sonu itibariyle tamamlanacağını söyledi. Atalay, sayımı biten illerin nüfusunu açıklamayacağını, çalışmanın bitmesinin bekleneceğini kaydetti.
Bakan Atalay, bazı beldelerde, "dışarıdan nüfus veya nüfus cüzdanı getirme ve kaydetme" gibi durumların kendilerine ulaştığını bildirerek, şunları kaydetti:
"Bu beyhude bir çaba. Bu defa mükerrer kayıt diye bir şey söz konusu olmayacak. Mükerrer kayıt varsa, çok çabuk açığa çıkacak ve temizlenecek. Sadece bu vatandaşlarımız zor durumda kalacak. Yanlış beyan ile doğru bir iş yapılmaz.
Burada yanlış beyan söz konusu. Bunlar cezasını görür. Zaten bu, yanlış beyanı, mükerrer kaydı kabul etmeyen bir sistem."

SOSYAL YARDIMLAR
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan aktarılan kaynaklara da değinen Atalay, fonun kaynağının bir miktarının vakıflara gönderildiğini hatırlattı.
Fondan 2006 yılında toplam 1 milyar 358 milyon YTL harcama yapıldığını belirten Atalay, geçen yıl fondan, vakıflara, "periyodik pay" olarak 221 milyon 602 bin YTL gönderildiğini söyledi. Atalay, fondan, sağlık destek programları,
şartlı nakit ve vakıfların sağlıkla ilgili talepleri için 129 milyon YTL kullanıldığını, eğitim için de 609 milyon 176 bin YTL aktarıldığını kaydetti.
Atalay, bu dönemde yoksul kesimin çocuklarının eğitimi ve sağlığının sosyal yardımın önemli hedeflerinden biri haline getirildiğini vurguladı.
Bakan Atalay, bu sene fondan aktarılacak periyodik payın etkili kullanımı için valilerden ilgilenmeleri talebinde bulundu.
Sağlıkta ve eğitimde şartlı nakdin devam edeceğini bildiren Atalay, ancak şartlı nakdin bazı il ve ilçelerde takibinin azaldığına dikkati çekti. Atalay, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Şartlı nakit isabetli bir nüfus kesimini kapsıyor. Ama gerçekten o muhatap, o çocuk okula devam ediyor mu, etmiyor mu, sağlık kontrolüne gidiyor mu, gitmiyor mu? Bazı yerlerde bunun kontrolü ve belgelenmesinde aksamalar, ödemede gecikme var. Bizim hedefimiz o yoksul ailenin çocuğu düzenli sağlık kontrolüne gitsin ve eğitime devam etsin."

MİLLİYET

 

 

Etiketler
2007, dunyadan, haberler, ve

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
HABERLER Türkiye'nin uçuş ağı 203 noktaya ulaştı Chelt Havacılık Haberleri 0 11 Şubat 2011 15:16
Türkiye kardiyolojide dünyadan geri değil Juventus Sağlık Köşesi 0 16 Haziran 2009 11:39
2007 Komik Haberler BLaCK_and_WHiTe Komedi ve Mizah 1 26 Aralık 2007 21:20