IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
 
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Mart 2007, 23:53   #401
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Başbakan Erdoğan'ın Irak'taki Kürt yönetimine yönelik son demeci Barzani ve Talabani'yi sevindirdi.

Irak'ın kuzeyindeki sözde bölgesel yönetim, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kuzey Irak'taki Kürt yönetimiyle ilişkiler konusundaki açıklamasının memnuniyet verici olduğunu bildirdi.

Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) lideri Mesud Barzani yönetimden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın Türkmenistan gezisi sırasında gazetecilere, ''Kuzey Irak'taki bölgesel Kürt hükümeti ile ilişkileri geliştirecek adımlar atılabilir. Neden olmasın. Yeter ki bu yakınlaşma huzur getirsin, barış getirsin, olumlu gelişmelere yol açsın. Eğer atacağımız her adım bizim için huzur getirecekse, onlar için huzur getirecekse, biz buna her zaman varız'' şeklinde açıklama yaptığı hatırlatıldı.

"Açıklamanın sıcak karşılandığı ve iki taraf için de çok iyi bir adım olduğu" belirtilen açıklamada, ''Bu dostane adımı Türk kardeşlerimizle pekiştireceğiz. Bu dostane açıklamaları sıcak bir şekilde karşılıyoruz. Çok memnun olduk. Bu açıklamanın her iki taraf arasında kardeşliği, dostluğu daha da güçlendireceğine eminiz. Çok iyi ve barışçıl bir açıklama'' denildi.

Bu arada, IKDP Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Dizayi, ''Biz Türkiye'yi dostumuz olarak biliyoruz ve bu dostluk güçlendirilmeli'' dedi. Dizayi, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye ile aralarındaki ilişkilerin gelişip ilerlemesini umut ettiklerini" belirterek, "Diyalog ihtiyacının bulunduğunu, her zaman diyaloğa hazır olduklarını" söyledi.

 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 05 Mart 2007, 23:53   #402
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
İstanbul ve Ankara'da dün gece sağanak yağış etkili oldu. Her iki kentte de bazı binaların bodrum katlarını su bastı.

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran sağanak yağış nedeniyle Bostancı Emin Ali Paşa caddesi üzerindeki mazgallar su tahliyesinde yetersiz kaldı.

Bu nedenle cadde üzerindeki bazı binaların bodrum katlarında su baskınları oluştu. İtfaiye ekiplerinin gece boyunca yürüttüğü çalışmalar sonucu sular tahliye edildi. Ancak, bu binalarda maddi hasar meydana geldi.

Başkent Ankara'da da etkili olan sağanak yağış, birçok ev ve işyerinde su baskınlarına neden oldu.

Akşam saatlerinde etkili olan ve birkaç saat süren sağanak yağışta, kanalizasyon sistemlerinin yetersizliğinden kaynaklanan su baskınları meydana geldi.

Çayyolu, Demirlibahçe ve Şaşmaz semtlerinde, çok sayıda ev ve işyeri yağmur suları ve kanalizasyondan taşan sularla adeta göle döndü.

ASKİ'ye bağlı ekipler, vidanjör ve pompalarla, suları tahliye ederken, ev sahipleri de halılarla su baskınlarına karşı set kurmaya çalıştı. Evleri su altında kalan vatandaşlar, Belediye'ye tepki gösterdi.

 

Alt 05 Mart 2007, 23:54   #403
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
'Katıldığımız noktalar ve katılmadığımız noktalar olabilir. Yabancı hekim çalıştırma konusunda kararlıyız'

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yabancı doktorlara Türkiye'de çalışma imkanı sağlayan kanunun bazı maddelerini bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye geri göndermesini değerlendiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gerekçeleri internetten izleyebildiğini belirterek, "İnternetten bana aksettirilen gerekçelere baktığımız zaman doğrusu sayın Cumhurbaşkanının bu hususta yanlış bilgilendirildiğini düşündüm" dedi.

Bakan Akdağ, Sağlıkta Dönüşüm Programı İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'na katılmak, çeşitli incelemeler ve ziyaretlerde bulunmak için geldiği Isparta'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gerekçeleri internetten inceleyebildiğini, resmi yazıyı bekleyeceklerini kaydeden Bakan Akdağ, şunları söyledi:

"Gerekçeler içinde, Türkiye'de hekim sayısının, dengesiz dağılımdan dolayı yetersiz olduğu gibi ifadeler var. Türk hekimlerinin istihdamının sağlanamadığı gibi ifadeler var ki bunlar Türkiye'nin gerçekleri değil. Belki hekim dağılımı daha önceden biraz bozuktu ama dönemimizde bunu büyük ölçüde düzelttik. Ayrıca Türkiye'de hekim istihdamında hiçbir problem yok. Nerede bir hekim varsa biz ona derhal iş veriyoruz."

Türkiye'deki hekim sayısının Avrupa'yla kıyaslandığında Avrupa ortalamasının yarısından daha düşük olduğunu belirten Akdağ, şöyle devam etti:

"Biz ekmek gibi, su gibi hekim arıyoruz. Onun için (Türkiye'de hekim sayısı yeterlidir, hekim sayısı fazladır, hekimler istihdam edilemiyor) gibi düşünceler kanaatimce yanlış bilgilendirmelerin eseridir."


 

Alt 05 Mart 2007, 23:54   #404
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın, Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti ile yaptığı toplantı sona erdi.

A.A muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sheraton Otelinde yaklaşık 3 saat süren toplantıda, Stand-By düzenlemesinin 6. Gözden Geçirmesi ile olağan 4. Madde Konsültasyon Çalışmasına yönelik genel konular ile üzerinde yoğunlaşılacak olan konular ele alındı.

Toplantıda, 2006 bütçesi gerçekleşmeleri, para politikası, enflasyon ile ilgili gelişmeler, sosyal güvenlik reformu, gelir vergisi reformu, orta ve uzun vadeli yapısal reform gündemi, iş gücü piyasası ve istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalar üzerinde durulduğu öğrenildi.

Babacan'ın başkanlığındaki toplantıya, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı ve Hazine yetkilileri ile IMF'nin Türkiye'nin de içinde bulunduğu Gruptan Sorumlu İcra Direktörü Willy Kiekens, Avrupa Bölümü Direktör yardımcısı Susan Schadler, Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni, IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp ile IMF uzmanları katıldı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

 

Alt 05 Mart 2007, 23:55   #405
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Ermeni Kültür Vakfı'nın internet sitesi olarak bilinen
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
armenianculturalfoundation.org site bu sabaha karşı kendilerine LG Hack Team adını veren internet korsanları tarafından engellendi.

Edinilen bilgilere göre, 2003 yılından beri Ermeniler ile ilgili ve 'Türkiye' karşıtı yayınlar yapan
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
armenianculturalfoundation.org isimli internet sitesi kendilerine LG Hack Team adını veren bir grup Türk Hacker tarafından engellendi. Sitenin link'ine tıklayarak sitede gezmek isteyen ziyaretciler Türk bayrağı ve bir uyarı ile karşılaştılar. Sitede gezen kullanıcılar linke tıkladıktan 10 saniye sonra "Bu bir hack değil, Türk gençlerinden Ermenilere uyarıdır, sanal alemde Türklüğe ve kutsal saydığımız değerlere yapmış olduğunuz ayrıkı faaliyetlerinizden dolayı LG hack ordusu tarafından Ermenilere ilk uyarımızı bırakıyoruz. Kutsal saydığımız değerlere karşı yürütülen yanlış faaliyetleriniz devam etmesi durumunda biz büyük Türk milletinin sınır bekçileri olarak operasyonlarımızı sürdürmeye and içtik. Türk milleti adına Türkiye'nin sınır bekçileri. 1071'den beri. LG hack ordusu " ibaresi ile karşı karşıya kaldılar.Öte yandan, kendilerine LG hack ordusu üyeleri olarak adlandıran grup tarafından yapılan yazılı açıklamada, bir süredir bu site ile ilgili Türkiye karşıtı yayınlar yaptığına dair ihbarlar aldıkları belirtilirken, "Bardağı taşıran son damladan sonra grup üyeleri ile toplanıp karar aldık. Yaklaşık 6 saat süren çalışmanın ardından 2003 yılından beri Türkiye karşıtı yayın yapan Ermeni Kültür Vakfı sitesinin içerisine Türk gençiliği olarak uyarı mayetinde 'LG Genç Osman' ismini verdiğimiz programı yerleştirerek mesajımızı yayınlamayı başardık" denildi.


(İhlas Haber Ajansı)

 

Alt 05 Mart 2007, 23:55   #406
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
ABD senatosunda Başkan George Bush'a en yakın isimlerin başında gelen Cumhuriyetçi senatör Lindsay Graham, Iraklı Kürtlere, Irak içinde kalmalarını tavsiye etti.

NBC televizyonundaki söyleşiye katılan Graham, ABD'nin Irak'tan çekilmesi durumunda güneydeki Şii bölgesinin, "İran'ın bir kuklası haline dönüşeceğini", Sünnilerin katliama uğrayacağını ve kazananın İran olacağını söyledi.Graham, "Türkler de bir kenarda oturup Irak'ın bir kaosa yuvarlanmasını seyretmeyecek, bağımsız bir Kürt devletine izin vermeyecek" dedi.

Iraklı Kürtlere hitaben konuşan senatör Graham, "Kuzeydeki Kürtler için en iyisi ne? Sizin, çocuklarınızın refah içinde olabileceği bir konfederasyon (gevşek federasyon) içinde yaşamanız... Böylece, Türkiye'nin sizi işgal edeceği kaygısını taşımak zorunda kalmazsınız" diye konuştu.

 

Alt 05 Mart 2007, 23:55   #407
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Şarkının Sözlerinde Osmanlı'ya Hakaret Edilirken, Arnavutluk Savunma Bakanlığı da Yunanistan'ı Kınadı. Ama Neden?


Arnavutluk Savunma Bakanlığı, Yunan kışlalarında Arnavutlar aleyhine şarkı söylenmesini kınadı.

Yunanistan'da bir kışlada askerlerin Arnavutlar aleyhine şarkılar söyleyerek talim yaptığı görüntülerinin televizyonda yayımlanması, Arnavutluk Savunma Bakanlığı'ndan tepki gördü.

Arnavutluk Savunma Bakanlığı, Yunan ordusundan kışlalarda söylenen Arnavut karşıtı şarkılar ile temsil ve davranışlara son verilmesini istedi. Kosova Radyo Televizyonu (RTK) haber sitesinde yayımlanan haberde, Arnavutluk Savunma Bakan Yardımcısı Petrit Karabina'nın, "Arnavutlara karşı Yunan aşırı milliyetçiliğinin bir temsili" olarak nitelediği olayları kınadığı da belirtildi.

(İhlas Haber Ajansı)

 

Alt 05 Mart 2007, 23:56   #408
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Manisa'nın Sancaklı ilçesi İğdeci köyü yakınlarında bir gösteri uçağının düştüğü ve pilotun hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, olayla ilgili ihbar aldıklarını ve ekipleri bölgeye sevk ettiklerini söyledi.

 

Alt 05 Mart 2007, 23:56   #409
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Türkiye genelinde hafta sonu etkili olan yağışlı havanın, bugün yurdu terketmesi bekleniyor.

Yağışlı hava bugün kuzey ve doğu bölgelerde, yarın da Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda etkili olduktan sonra etkisini kaybedecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yağışla birlikte yurt genelinde 4-6 derece azalan hava sıcaklığının yarından itibaren yeniden artmaya başlayacağını duyurdu.

Hafta sonu metrekareye düşen yağış miktarı, Kahramanmaraş ve Düzce'de 31, Bursa'da 30, Bolu'da 29, Kocaeli'de 28, Ankara'da 26, Amasya'da 25, Tokat'ta 17, Yozgat'ta 15, Adana ve Afyonkarahisar'da 11 ve Samsun'da 10 kilogram olarak ölçüldü.

 

Alt 05 Mart 2007, 23:56   #410
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Irak'ta görev yapan bir Amerikan askeri, internetten çocuk *****su indirerek dizüstü bilgisayarına depolamak suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ABD ordusundan yapılan açıklamada, Uzman Çavuş Paul Strathmann'ın, Bağdat dışındaki Camp Victory'de çıktığı askeri mahkemede internetten müstehcen çocuk resimleri indirdiğini kabul ettiği belirtildi.

Açıklamada, Strathmann'a verilen 5 yıl hapis cezasının yanı sıra rütbelerinin alınarak ordudan ihraç edileceği ifade edildi.

(İhlas Haber Ajansı)

 

 

Etiketler
2007, dunyadan, haberler, ve

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
HABERLER Türkiye'nin uçuş ağı 203 noktaya ulaştı Chelt Havacılık Haberleri 0 11 Şubat 2011 15:16
Türkiye kardiyolojide dünyadan geri değil Juventus Sağlık Köşesi 0 16 Haziran 2009 11:39
2007 Komik Haberler BLaCK_and_WHiTe Komedi ve Mizah 1 26 Aralık 2007 21:20