IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
 
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19 Aralık 2007, 14:09   #11
Noyan
Guest
Noyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Vay be
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Herkes burda ajan olmuş
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Sanki birebir operasyonlara katılanlar buraya üye olmuş
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Abicim bilmeyen bilirkişi gibi konuşuyor birçoğunuz hala. Vuruyoruz be kardeşim, vuruyoruz..

 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 19 Aralık 2007, 15:00   #12
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Vuruyorsunda, nereyi vuruyorsun? Ağacı, taşı, toprağı? Bir kere yılın bu zamanlarında dağda terörist olmayacağını bilmek için Kandil'de olmak yahut uzman bir asker olmak gerekmez. Karda kışta onların dağda hayatta kalma gibi bir şansları yok, bu yüzdendir ki terör faaliyetleri dağlarda yazın artar. Kışın şehirlere, köylere sığınır, işlerini terörün meclisteki ayağı DTP'ye bırakırlar. Bir kere sen kendi istihbaratınla iş yapmıyorsun ki, elin Amerikasının verdiği istihbarata göre uçak kaldırıp uçak indiriyosun, hemde belki kuş vururuz diye. Bu bir başarı değildir arkadaşlar, AKP hükümetinin uyguladığı başarısız diplomasinin ört-bas edilmeye çalışılmasıdır. Elinde fırsat varken gitti oraya buraya sordu operasyon yapalım mı diye, şimdi kış gelmiş operasyonda operasyon. Bu karda kışta sınır ötesi operasyon falan da olmaz, en azından geniş çaplı, terörizme indirici bir darbe olacak operasyon olmaz, kimse boşuna beklemesin. Komanda timleri çoktan kaldırıldı bile sınırdan. Neyse, bunada vatan sağolsun!


Konu Srehto tarafından (19 Aralık 2007 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.
 

Alt 19 Aralık 2007, 15:57   #13
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Vurursun Niye Vurdun.Vurmazsın Niye Vurmadın (; . Eğer Bi Yerde Muhalefet Varsa Demekki Orda Başarı Vardır.Hele ki Türkiyede.

 

Alt 19 Aralık 2007, 16:14   #14
Noyan
Guest
Noyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Abicim Kuzey Irak sınırlarını bile geçtik, hala boş dağı taşı vurduğumuzu söylüyorsunuz. Bravo yani
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Resimlerde, binaların enkazları var kör müsünüz abi siz? Nasıl yaşamak zor? Adamlar ameliyat hane bile çıkartmıştı o dağlara, elektirik bağlamışlardı. Neden bahsediyorsunuz siz? Sağdan soldan ``Boş dağları vurdular`` gibi duyduğunuz kelimeleri gelip buraya yazıyorsunuz. Yapmayın etmeyin Allah aşkına. Medyada Amerikan servisleriyle iş birliği yapılıyor diye duyurulmasına inanan bir insan, eminim ki hiçbirşeyden haberi yoktur. Yani siz bütün bunları düşünüyorsunuz da, koskoca Türkiyenin yönetenleri düşünemiyor öyle mi? Cehaletinizden ya vazgeçip bişeyler öğrenin, yada cehaletinizi saklayın. Bir forumda devletine, milletine, askerine güvenmeyen bu kadar çok insan olur mu be abi. Güvenmeyenler çıkıp yönetsin o zaman bu devleti, yada gidip güvendiği devletin vatandaşı olsunlar. Çok gördük biz onca saçma sapan mantıksız eleştiri yapıp, 5 dakika sonra elini yönü olan o organa götüren insanlardan..

 

Alt 19 Aralık 2007, 16:48   #15
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Arkadaşım inan senle uzun uzun tartışmak isterdim ama bütün olan bitene tek taraflı baktığından ve bakacağından şüphem olmadığı için bir kaç cümleyle yetin. 1. si benim söylediklerim ordan burdan duyduklarım değil; asla olamazda. Zaten beni tanısaydın bu kadar basit bir insan olmadığımı anlardın ki anlamadan yorum yapmanda ne kadar doğru o da senin zihniyetin. O Türkiyeyi yönetenler dediğin insanlar biz Irak'a girelim diye bas bas bağırırken bize kulaklarını tıkayanlar, TSK sınır ötesi operasyon yapılsın dediğinde (yani tüm koşullar uygunken) bir Bush'a sorup geleyim diyenler, sonrada sordum gerek yokmuş diyenler, türban sorununu istese 10 dk. da çözebilecekken hâlâ onun üzerinden demogoji yapıp göz boyayanlar..(ki ilerde ne kadar ciddi bir sorun teşkil edeceği ortadadır.) Yani din üzerinden, mehmetçik üzerinden siyaset yapanlar.. Evet, Türkiyeyi yönetenler düşünüyor, ama kendilerini, iktidarlarını düşünüyor. Askerine güvenmeyen diye bir tabir kullanmışsın, yine boş atıp dolu tutturmaya çalışmana veriyorum, askerime hepinizden çok güveniyorum.(O bir önceki mesajımda yazdıklarımdan bir kısmı emekli bir tüm general ile konuşmamızda geçmişti, kendisiyle konuştukça askerimize olan hayranlığım kat kat arttı.)
Son olarak; cahil vs. demişsin, bilmiyorsanız cahilliğinizi saklayın demişsin, oturup düzgünce tartışıyoruz, bana böyle atıflarda bulunmaki karşımda bir ezik olduğunu düşünmeyeyim, yani yazdıklarına cevap verebilmem için en azından bir sebebim olsun. Aksini düşünürsem, kendime yedirip sana cevap yazmam.
-
Alıntı:
Vurursun Niye Vurdun.Vurmazsın Niye Vurmadın (; . Eğer Bi Yerde Muhalefet Varsa Demekki Orda Başarı Vardır.Hele ki Türkiyede.

Bazen zamansız bir vuruş bir çok şeye neden olabilir. Kaldı ki ben hiç bir zaman vurulmasın demedim, sadece zamanın yanlışlığından ve bu zamanın tercih edilmesinin sebeplerinden bahsettim.

 

Alt 19 Aralık 2007, 17:17   #16
Noyan
Guest
Noyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Halk diliyle konuşuyorsun. Basit bir insan değilim diyenleri çok gördük biz. Yuvarlak örnekler verip, beni alt etmeyi dert edinmişsin. Medyadan duyup gördüklerini işitiyorsun ve burda ifade ediyorsun. Daha ince ayrıntısını bilmiyorsun. Bilsen ona göre konuşurdun. Kendini lafla ispat etmeye çalışan her insanın yeri bellidir. Ya savaşırsın yada çeker gidersin. Silahlı Kuvvetler içinde doğup büyüdüm, aklınızın alamayacağı örnekleri yazabilecek bilgi ve tecrübem var. Büyüklerimin yanında bir su damlasının binde biri kadar olmasam bile, normal bir vatandaşın yaşı kadar bu işlerin içinde tırnak söktük. Hiçbir zaman çıkıp, onu yaptık, bunu yaptık, biliyoruz, yapıyoruz demedik. Yaptığımızı da anlatmadık. Türk Silahlı Kuvvet'leri sizin dilinize 100-150 kat büyük bir cümle olarak ağır gelir. Hakkında konuşurken biraz dikkatli olun. Arı su içer bal akıtır, yılan su içer zehir akıtır arkadaşım. Aynı amaç için muhabbet etmemiz gerekirken, konuyu basit yerlere çekip irdeliyorsunuz. Askere güveniyorum deyip, zamansız iş yaptığını söyleyemezsin. Söylersen seni kimse umursamaz. Buna sen mi karar veriyorsun? O zaman neden mensup değilsin? Halkımızın büyük çoğunluğu TSK dan yakınıyor, sadece sen değil. Ama çok büyük yanılgı içindeler. TSK hepsine cevap vermek zorunda değil. Verirse tam verir. Daha önce örneklerini herkes gördü. Askerine veya devletine güvenmeyen bir insan, kendisine güvenmiyor demektir..

 

Alt 20 Aralık 2007, 00:35   #17
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Neden sürekli beni kendi açından değerlendirmekte ısrar ediyorsun anlamıyorum. Ben senin düşüncelerin hususunda bir yargıda bulunmazken, sen benim düşüncelerimin sadece gazete ve tv lerdeki haberlerden ibaret olduğunu söylüyorsun. Kuzey Irak neresidir, coğrafyası nasıldır, kısacası oraya dair birçok şeyi senelerce orda devlet adına gizli görevde bulunmuş emekli bir ordu görevlisinden dinledim. Ve çok uzun zamandır orduya dair yüzlerce kitap, dergi vs. okuyorum. Sende ordu içerisinde doğup büyümüş ve bazı şeyleri görmüş birisin fakat ben senin söylediklerine boş demiyorum. Tavsiyem seninde bana aynı şekilde davranmandır.
Olayı basite indirgeyelim, ben TSK'nın değil, hükümetin yanlış yaptığını söylüyorum, ve askerimize sandığından çok çok daha fazla güveniyorum. Eğer hükümet askerimizle düzgün bir mütareke yolunu izleseydi, şimdiye TSK'nın adı tüm Dünyada çok daha fazla yankılanıyor olacaktı.
Ayrıca halkımızın çoğu TSK'dan yakınıyor demişsin, hangi halktan bahsediyorsun? Türk milletinin askerinden yakındığı tarihte görülmüş şey değildir, neden bahsettiğini tam anlayamadım ama sende sanırım halkın hükümetten yakındığını anlayamamışsın. Cevap yazacaksan bana hakaret etmeden yazacağını umuyorum.

 

Alt 20 Aralık 2007, 01:10   #18
Noyan
Guest
Noyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Halk hükümetten yakınsaydı, hükümet mevcudiyetini ikiye katlayamazdı. Hükemetten yakından kürtlerin içerisindedir. TSK dan yakınanlar bilgisiz olanlardır. Benim postlarımda kendi düşüncemden çok, TSK kanunları göze çarpar. Sen gizli görevlerde bulunmuş insanlarla muhattap olduysan, benim ne demek istediğimi anlayıp, ona göre yazılar yazıyor olmalısın. Ama dediğin gibi eski bir görevli, şuanda nelerin olup bittiğine dair net bir bilgisi yok. O sadece kendi zamanının şartlarına göre yorum yapar ancak. Hergün aynı anda onlarca devlet ile savaşıyoruz ve hergün yeni yeni oyunlarla karşımıza çıkıyorlar. Yeni oyunlardan haberi olmayan bir insanın yaptığı yorumlar hiçbir şeyi değiştirmez. Ateşin gücünü bilmek için yoklamak lazım, uzaktan gördüğün parlaklığa inanırsan yanılırsın. Bizde dinliyoruz emekli üstadları, sadece sen değil. Saygımız tabiki sonsuz..
Ama bir gerçek varki, Türkiye oyunlar içerisinde dünya ile savaşan bir ülke. Ufak tefek ülkeleri saymıyorum, büyük ülkelerden bahsedersek en az 15 civarında ülke ile savaşıyoruz. Dünya ülkeleri bize karşı birleşmiş durumda. Bunu bir başka ülkeye yapsalardı, o ülkenin en fazla 4-5 yıl ömrü olurdu. Türkiyenin, askerin, devletin, milletin, hükümetin gücüne burada farkına varın. Hiçbir yöneteni, yönetilenden ayrı tutamayız. Türkiye bir bütündür. Bütün dünya, bu halkı yönetimine isyan ettirip, kendi seçeceği liderleri bu halkın başına getirmek istiyor zaten. Sizin kurum ve kuruluşlara güvenmemeniz demek, onların başarısına başarı kattığınız anlamına gelir. Bu ülke sahipsiz değil, hainin kafasını kesebilecek vatanseverler her zaman vardır..

 

Alt 20 Aralık 2007, 02:01   #19
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Hükümetten yakınan kürtlerin içerisindedir diye bir cümle kurmuşsun sanırım. Evet hükümetten yakınıyorum ama sen her hükümetten yakınan kürtlerin içerisindedir diye bir yorum yaparsan Türkiyenin %50'sine itham etmiş olursun bu lâfını, ki ne ben ne de bir başka asla dediğin gibi değil. Sanırım yanlış yazdın.
Hükümet, yaptığı bazı siyasi çalışmalar sayesinde oyunu ikiye katladı. Kaldı ki ben seçim öncesi yapılanlardan çok, seçim sonrası yaptıklarından bahsediyorum. Asıl operasyon gerekliyken yapılmasına müsade edilmemesi, operasyon tezkeresini çıkarıp bir sonraki gün 'yapılmasa daha iyi olur' denilmesi, koskaca Türkiyenin geleceğinin ve güvenliğinin bir başka devlete, yani A.B.D ye bırakılması vs. Evet, Türkiyenin üzerinden birçok oyun oynanıyor, bizim görebileceğimiz yahut göremeyeceğimiz, ama Tayyip beyin bu oyunlardan rahatsızlık duyduğunu henüz görmedim. Aksine ülkemizin başına yeni oyunlarda onlar çıkarıyor gibi geliyor. Bakınız: Türban sorunu. Şu an için çok fazla bir sorun teşkil etmiyor belki ama böyle giderse ilerde başımızı ağrıtacağa benziyor. 80 öncesi türban diye bir şeyin varlığı bile söz konusu değilken, günümüzde %64'ü başı örtülü olan Türk kadınının %17'si şu an türbanlı. Evet, belki aşılamayacak sorunlar asla değil ama, yıpratacağı da aşikâr. Üzerimizde oyunlar oynanıyor olabilir, ama biz birlik olduğumuz sürece ellerine bir şey geçiremeyeceklerinden şüphem yok. Tek sorun bizi bölmeye çalışanlar. Halledemeyeceğimiz sorun yok, yeterki biraz okumayı, görmeyi ve dinlemeyi bilelim.
-
Ayrıca bu hükümetin başındakilere güvenmediğim demek, Türk devletine ve diğer kurum ve kuruluşlarına güvünmediğim anlamına kesinlikle gelmez. Galiba öyle bir anlam çıkıyor yazdıklarımdan, bilinsin istedim.

 

Alt 20 Aralık 2007, 12:11   #20
Noyan
Guest
Noyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Arkadaşım seçimden önce çalışma yaptı dediğin yönetim, yine iktidardaydı. Mezopotamya bölgesinde kaç tane okul açıldı haberin varmı senin? Tayyip Erdoğan hakkında böyle konuşabiliyorsa bir insan, medyayı takip etmiş anlamına gelmektedir. Çünkü gerek Tayyip Erdoğan, gerekse birçok vatansever hakkında bu tip yorumların yapılmasına sebep olan şey medyadır. Birçok Allah'ın Aslanı hain, mafya gibi sıfatlarla büründürüldü. Devlet, idare sistemidir bir nevi. Öyle her söylenene kulak asıp, istediği kararı vermez. Sana birçok yem attım ve gerekli cevabı alamadım. Türkiye Cumhuriyetinin geleceğinin bir başka devlete emanet edilmesi söz konusu değildir. Bunun gerçekliğini kimseye anlatacak değilim bu saatten sonra. Ben olayların içinde olan biriyim, halkın içinde değilim. Ayrıca bütün kürtleri kastetmedim. Kürtlerin içindedir dedim.
Sana diyorum ki oyunlar içerisindeyiz ve bunu kabul ediyorsun. Ama örnek verirken, üzerimizde oynanan oyunlardan birinden bahsediyorsun yine
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Bu devletin yönetiminden yakınan, bir şekilde eleştiren herkes, eski zamanların yönetim biçimlerinde kalmış, şimdiki zamanların şartlarını, olgularını bilmeyen, ona göre konuşanlardır. Onun için bu forumda kimseye, Türkiye Cumhuriyeti hakkında traja dair birşeyler sarfetmeyeceğim. Bu ülkede neler olep bittiğini anlamak için, insanlarla sohbet etmek yetmez. Ben bile kendi güvenliğim için Rize'ye gönderildim ve hala atanmayı bekliyorum. Uzun zaman oldu koltuk başında oturalı. Neden Rize'deyim? Şehre PKK giremiyor. Sizin eleştirileriniz böyle uzun uzadıya gidecektir ve hiç bitmeyecektir. Kendinizce haklı olacaksınızdır ve gayet doğrudur. Ama emin olun ki bu ülke için hakikatten hizmet veren insanlar, sizin bu yazılarınızı görünce çok üzülüyorlar. Hatayı yine de kendilerinde buluyorlar, ``gençlerimizi eğitemedik, Allah'ım sen bizi affet, affetmen için ölümlerin en beterine hazırız`` diye.. Ama Allah insanlara akıl vermiş. Bir yaştan sonra eğitimden çıkıp, insanın bazı şeyleri kendi araştırması gerekir. Milyonlarca kişi eleştirdi bütün hükümetleri. Hangi vatandaş yönetimini sevmediği devletin başına geçti?


Konu Noyan tarafından (20 Aralık 2007 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.
 

 

Etiketler
goruntuler, görüntüler, kandilden, operasyon, sonrasi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
AŞkmi? Ya sonrasi? by_C3zA Aşk ve Sevgi Köşesi 0 30 Ocak 2010 23:52