IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
 
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20 Aralık 2007, 23:59   #21
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Peki arkadaşım, madem Tayyip Allah'ın aslanı, madem yaptıklarını eleştirdiğimizde hain ithaf etmiş oluyoruz, bana yaptıklarının açıklamasını yap. Partisi iktadara gelmeden önce neredeyse her Cuma türban eylemleri yapılırdı. AKP iktidara geldi, ortada eylem meylem kalmadı. 6 senelik bir iktidar geçmişleri var ve türban önemli bir sorun olmak yolunda emin adımlarla ilerliyor hâlâ. İstese yarım saatte çözebileceği bir iş tabiri caizse. Fakat o ne yolunu seçiyor? Orası açıkça görülüyor.

Sonrasında terör yine zirveye çıktı. Onlarca askerimiz şehit.. Sınır ötesi operasyon denildi, herkese dur diyen yine oydu. Gitti A.B.D. başkanına sordu; operasyon yapalım mı, yapmayalım mı diye. Giderkende " istediğimizi alacağız!, ne olursa olsun bu operasyon yapılacak! " şeklinde demeçler verdi. Fakat döndüğünde söylediği neydi? Operasyona gerek yok, gerektiğinde A.B.D. bize istihbarat sağlayacak.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Başka bir devlet size böyle bir konuda istihbarat sağlayacak, sizde o istihbarata göre operasyonlar düzenleyeceksiniz. Bence bu bir ülkenin güvenliğini başka bir ülkenin sırtına yaslamaktır. Ha bir de DTP'nin kapatılması hususu var. Bu hususta kendisinin söylediği şey " ben halkın oyuyla oraya girmiş bir partiyi kapatamam " olmuştu. (dünyanın hiç bir parlementosunda terörü açıkça destekleyen bir partinin varlığından söz edilemez. Eğer bizimki çok gelişmiş bir demokrasi ise, ben böylesine geniş bir demokrasi istemiyorum. Eminim ki bir çok insan da istemiyor!)
Bunlara vereceğin cevap büyük ihtimal sadece kendini tatmin edecek, beni asla değil. Bu yüzden konuyu uzatmayacağım, çünkü gerçekten dönüp dolaşıp aynı şeyleri söylemekten, ama senin benim söylediklerimi es geçip kendi bildiklerini göstermeye çalışmaktan başka yaptığın bir şeyi göremedim açıkçası. Bu yüzden bu son mesajımdır.

 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 21 Aralık 2007, 13:09   #22
Noyan
Guest
Noyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Sen benim söylediklerime hak veriyorsun ve doğruluğunu çok iyi biliyorsun. Ama senin derdin benim şahsımı sözlerinle alt etmek olduğu için uzatıyorsun.
Senin bu söylediklerin doğrudur ve kimse çıkıp itiraz edemez. Sana diyorumki ben kendi düşüncelerimi yazmıyorum buraya. Hep devletin balkonundan birşeyler döküyorum. Ama senin derdin sadece beni alt etmek.
Eğer benim de amacım seni alt etmek olsaydı, devlet mantığından çok halk mantığıyla konuşurdum. Sana diyorumki devlet demeç verirken, idareli cümleler kullanır. Neden? Çünkü halka açıklanmayacak milyonlarca oluşum var. Sen bu yazılarımı o konuştuğun komutana hele bir göster, bakalım sana söyleyeceği laf ne olacak. Mesela birçok örgüt, birçok devlet, birçok kuruluş derki; Biz insanların kardeşliği, mutluluğu, refahı veya demokrasi için çalışıyoruz. Ama onların tek demokrasisi ``köpekliğidir``. Değil mi?
Bizim devletimiz de bir Türklük vasfı olarak bütün bunlara dengeli yaklaşımlarla karşılık veriyor. Köpeklere tasma taksak, kediler miyavlayacak. Kedilere süt versek, kargalar gaklayacak. Kargaya peynir versek, çakallar çakallık yapacak. Tek tek değil, hepsine birden yetecek cevabı verir devlet. Nasıl mı? 3-5 çapulcu teröriste 100 bordo bereli göndersek inanın tozu duman ederler. Gerek yok tanka, topa, onca uçağa. Ama nedir amaç? Tüm dünyaya gözdağı vermek. Emin olun ki fazlasıyla verildi o gözdağı. Dünyadaki en iyi, en profesyonel, en zeki pilotlara sahibiz. Gece uçaklarla operasyon yapabilecek 5 devletten biriyiz. Ve hatta en iyisi. Umarım anlatabilmişimdir..
Sadece türban değil, ben sana devletin hatası gibi görünen, ama gerçekte devletin hatası olmayan birçok örnek verebilirim. Zamansız operasyon yapıldı diyorsun, en basit türban olayını bile zamansız yere eleştiriyorsun. Belki bununda bir zamanı vardır? Ben sana şu yazılarımda kesinlikle kendi düşüncelerimle ilgili birşey yazmadım. Eğer yazsaydım, senin düşündüklerinle aynı şeyleri düşünüyor olurduk.
Yeri geliyor benim bile yanlış düşüncelerim, hatalarım oluyor. Ama bazı şeylerin içinde olduğum için bu yanlışlarımı düzeltiyorlar. Birçok ders çıkarabiliriz, devletin anlamadan bilmeden yargı yapmamamız gerek. Dünya ile savaşıyoruz, haberiniz yok...


Konu Noyan tarafından (21 Aralık 2007 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.
 

Alt 21 Aralık 2007, 16:36   #23
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Alıntı:
türban önemli bir sorun olmak yolunda emin adımlarla ilerliyor hâlâ. İstese yarım saatte çözebileceği bir iş tabiri caizse.

Zaten En Önemli Sorundu.Yarım Saatde Çözülebilicek Demişsin Burdaki Mubalağını Anladım Ama Bu Kadarda Basite İngirgemek Bilinçsiz Bi Bireyin Söylemi Olur.Türkiyede Herkez Başörtüsü Yasağın Kalkmasını İstemiyor.Bu Yasak Sadece Bi Yasayla Olmaz.Toplumsal Mutabakatla Olur.Ve Bu Sorunda İnşallah Çözülecekdir.

Alıntı:
A.B.D. başkanına sordu; operasyon yapalım mı, yapmayalım mı diye.

Farkındaysan Irakda ABD Var Ve Onun Egemenliği Altında.Şimdi Teröristler ABD de Olsa Gidip ABD yimi Vurucaksın ? . Ve Demişsin Ki Tayip Erdoğan ABD ye Giderken İstediğimizi Alıcağız Döndüğündede Operasyona Gerek Yok Dediğini Sölemişsin.Eğer Devlet Konuşulan Herşeyi Medya Önünde Söleseydi Devlet Sırrı Veya Devlet Olurmuydu ? . En Basiti 52 Uçaklı Hava Saldırısını Kimse Beklemiyordu.Şimdi Bunuda Basın Önünde Yarın 52 Uçaklı Hava Saldırısı Yapıcaz Diye Sölesemiydi.Yapmayın Güzel Kardeşim.

Alıntı:
Ha bir de DTP'nin kapatılması hususu var. Bu hususta kendisinin söylediği şey " ben halkın oyuyla oraya girmiş bir partiyi kapatamam " olmuştu. (dünyanın hiç bir parlementosunda terörü açıkça destekleyen bir partinin varlığından söz edilemez. Eğer bizimki çok gelişmiş bir demokrasi ise, ben böylesine geniş bir demokrasi istemiyorum. Eminim ki bir çok insan da istemiyor!)

Diyelim Sen A Partilisin Bende B Parti.A Parti İktidar Oldu B Partiside Azınlıkda Muhalefet Partisi.Şimdi B Partisini Sevmiyorum Diye Yada Onu Meclisdenmi Atalım ? Bu Nasıl Bi Demokrasi Anlaşıyı.DTP Parayla Deil Oyla Geldi.Tabiki Kimse İstemez O Yaratıkların Orda Olmasını , Ama Onlar Bu Ülkenin Vatandaşının Oyuyla Meclise Girdi.Onların Amacı Meclisden Kendilerini Kovdurmak Ülkenin Demokrasisine Büyük Bi Darbe Vurmak.Sizde Bu Oyuna Geliyorsunuz.Herşeyi Bi Yolu Var.Öncelik Onlara Oy Veren Halkı Bilinçlendirmek.

Kimse Ne Tayip Erdoğanı Nede AKP yi Sevmek Zorunda Deil.Ben Burda Ne Parti Propakandası Nede At Gözlülük Yapıyorum.Ama Birazda Duygularla Deil Akıl Ve Mantıkla Hareket Etmek Öle Düşünmenin Bu Ülkeye Çok Katkı Vericeğini Sölüyorum.Sehitoglu Arkadaşım Çok Doğru Bişey Söledi

''Dünya ile savaşıyoruz, haberiniz yok...''

Yinede Yorum Ve Düşünce Sizin Saygım Sonsuz.

 

Alt 21 Aralık 2007, 17:04   #24
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Türkiye Dışardan yıkılmaz kımse dert etmesın.Ancak İçten Yapılanlar sorun olur.Bence boş daglar bombalancagına içimizdeki pkk ( Şrfszler)'leri Halletmek lazım.

 

Alt 23 Aralık 2007, 16:08   #25
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Şu varki Tsk ile Akp sadece terör konusunda tek yürek olmuşlardır.Bazı kesimler Tsk'yı Akpye yardım etmekle suçluyor Tsk'nın işi hükümetin emirlerini yerine getirmek 50 uçakla yapılan ve 20 milyon dolara maal olan bir operasyonu boş yere yapmazlar,demekki bir bildikleri warki yapıyorlar birşey bilmeyen arkadaşlar saçma sapan konuşarak Tsk'yı ve devleti küçül düşürüyolar soruyorum size hangi taraftasınız?

 

Alt 23 Aralık 2007, 16:17   #26
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
daha önce olmalıydı diğer yerlerede aynı şeyi yazdım burayada yazıyorum... kesinlikle haber vermeden ansızın yakalanmalıydı yazık oldu o kadar füze...

 

Alt 23 Aralık 2007, 16:23   #27
Çevrimdışı
Cevap: Operasyon sonrasi Kandilden görüntüler
Allah'ım yarabbim bu millete yaranılmaz bi arkadaşın dediği gibi Vurursun niye vurdun geç oldu,vurmazsın niye vurmuyorsunuz neyi bekliyorsunuz
Aşşa tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık Gerçek şu ki 1. operasyonda pkk operasyon ihtimali bittiğini sandığı zamanda vuruldu herkez operasyondan ümitsizdi derken Gümmm bombalandı hükümetimiz çok güzel bir strateji izledi ilk başlarda zaten beklenıyordu operasyon tezkere çıktı herkez savunmaya geçti barzani ve talabani gibi kabile reisleri bile..barzani askerlerini bile çekti operasyon olmıcak diye ama ne oldu?sonuç pkk büyük bir zahiyat werdi bunu ben demıyorum GenelKurmay açıklıyor hayır yani bana inanmıyorsunuzda GenelKurmayada mı inanmıyorsunuz
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

 

 

Etiketler
goruntuler, görüntüler, kandilden, operasyon, sonrasi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
AŞkmi? Ya sonrasi? by_C3zA Aşk ve Sevgi Köşesi 0 30 Ocak 2010 23:52