IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası

IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası (https://www.ircforumlari.net/)
-   Haber Arşivi (https://www.ircforumlari.net/haber-arsivi/)
-   -   Yine korucu infazı..Çarşının ortasında öldürdüler! (https://www.ircforumlari.net/haber-arsivi/693557-yine-korucu-infazicarsinin-ortasinda-oldurduler.html)

Lucifer 26 Mayıs 2015 11:19

Yine korucu infazı..Çarşının ortasında öldürdüler!
 
Van’ın Erciş ilçesinde geçici köy korucusu Abdulbari Gül, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldü.


Konuyla ilgili Van Valiliği yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, ”Ağrı ili diyadin İlçesi Atadamar Köyü nüfusuna kayıtlı olup geçici köy koruculuğu yapan Gül'ün Erciş İlçe merkezinde 25.05.2015 Pazartesi günü saat 10.40 sıralarında kasaplar çarşısında silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.

FAİL PKK'LI ÇIKTI
Valilik daha sonra zanlıyla ilgili bir açıklama yaptı, "MOBESE görüntüleri ve iş yerlerine ait kamera incelemelerinde saldırının S.C. isimli bölücü örgüt mensubu tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiştir" denildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Ağrı'nın Diyadin ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Gül'ün katil zanlısının bulunması için güvenlik güçlerince geniş çaplı çalışma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"MOBESE görüntüleri ve iş yerlerine ait kamera incelemelerinde saldırının S.C. isimli bölücü örgüt mensubu tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. Adı geçen örgüt mensubunun, 6-7 Ekim 2014'te Erciş ilçesinde Kobani bahanesiyle yapılan eylemlerde aktif yer aldığı ve bu suçlarından dolayı 5 Kasım 2014'te çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı, 6 Ocak 2015'te tahliye edildiği ve hakkında adli kontrol kararı bulunduğu kayıtların tetkikinden anlaşılmıştır.

Şüpheli örgüt mensubunun yakalanmasına yönelik çalışmalara ve adli tahkikata devam edilmektedir."


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 3   Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO
2004-2018 IRCForumlari.Net | Tüm Hakları Saklıdır...