IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
55Beğeni(ler)

 
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Nisan 2017, 11:18   #11
Çevrimdışı
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Yine dayanamayıp foruma uzun zaman sonra bir uzun post yazacağım sanırım.-uzun adama ithafen olunca tabii ahah-
(Tam şey bu da, ya bu kız senelerdir böyle konuşuyor konuşuyor, yazık günah bir seçimde de gülemedi, heheh bir de oturup anlatıyor, kıyamam diyorsunuz dimi? En azından anlatacak bir şey buluyorum, önemli bir detay)
Şimdi öncelikle bu referandumu bir futbol müsabakası, bir at yarışı, bir çocuk oyunu zannedenler var sanırım ki dünden beri sürekli ''hehe nolduu yendik, heheh noldu ağlıyorsunuz yine, ağlayacaksanız oynamayalım ehehe'' tarzı yorumlar görüyorum. Kendi sinirimi bozmamak için ve hayıra olan inancımdan ötürü bir süre yorumlara bakmama kararı almıştım ama yapılan usulsüzlükleri gördükçe ister istemez kendimi sosyal medyanın içinde buldum. Neyin kazanıldığını anlatabilir misiniz bana? Hani dün ne oldu? Anlatamazsınız çünkü sizde bilmiyorsunuz, size göre sadece uzun bir adam %51 civarı oy aldı, uzun bir adam başımıza geçecek. Güzel tabii, uzun olması önemli, kısa olsa kurtarmayabilirdi. Dün bu ülkede o sandıktan hayır çıktı, bunu suratı asık asık, gözlerinde beklediği %60'ı bulamayan ve endişeli şekilde konuşmasını yapan Tayyip bey de biliyor, kısmen ona göre daha az endişeli çünkü ne olacağını kendisinin de bilmediği Binali bey de biliyor. İşte burada zaten her şey kopuyor. Çünkü sevgili YSK dün tam bir fiyaskoydu. Bana bir açıklasınlar, yani hatta bütün ülkeye.
-Referandum sürecine kadar ''mühürsüz oylar geçersizdir'' diyen YSK, dün ne hikmetse ''mühürsüz oylar da geçerlidir'' diye bir açıklama yapıyor. Türkiye tarihinde bir ilke imza atıyor. Sosyal medyadan da takip ettiyseniz, seri şekilde evete basılan pusulalar, mühürlenen zarflar görmüşsünüzdür. Nereden geliyor bunlar, belli mi? De-ğil.
-1,5 milyon mühürsüz oydan bahsediliyor, 1,5 milyonun içinde evet-hayır oranını tartışmıyoruz, hayırlar da vardır onun içinde ama YSK'nın ''AKP'li bir yetkilinin başvurusu üzerine bu kararı aldık.'' demesi haliyle şaibeli hale getiriyor. Üstüne üstlük bir de ''kanunsuz'' olduğunu kabul ediyorlar, tam kepazelik.
-YSK'nın ve CHP'nin sisteminde henüz %65 civarı sandık açılmışken, sandık açmakla saymak da aynı şey değil, televizyonlarda AA nasıl oluyor da %99'unu açmış, saymış, oranlara dağıtmış olarak bize 1,5-2 saat içinde sonuç veriyor?
-Daha seçim kurullarına oy giderken, insanlar kuyruklarda oy çuvallarıyla beklerken nasıl oluyor da birileri çıkıp balkon konuşması yapıyor?
-Milletin iradesi, demokrasi şöleni diye kendilerini parçalayan adamlar daha oyların sayımı bitmemişken, yani milletin iradesi sonuçlanmamışken neyin kutlamasını yapıyor?
-Bazı bölgelerde mühürsüz zarf skandalının yanı sıra ''TERCİH'' yazılı mühür yerine ''EVET'' yazılı mühür neden dağıtılıyor, YSK aylarca bunun çalışmasını yapıyor ise, bu sorumsuzluğu nasıl açıklayacak, neyle açıklayacak?
Böyle uzar gider sorular ama cevap bulamazsınız çünkü cevabı kendileri de bilmiyor çünkü ortada buna verebilecekleri ''mantıklı'' bir cevap yok. Üzücü.
Ülkede bir seçim yapacağız diyorsunuz, halkın %85'i buna katılıyor ve cidden büyük bir oran ama verdiği oyun güvenliğinden emin olamadığı için gece boyunca oyunun başında duruyor. Demek ki ortada bir adaletsizlik, bir şaibe var ki, her seçimde biz oyumuzu korumak için ekstra çaba harcıyoruz. Bu çabayı veriyor olmak bile, bir seçimi düzgün yapamadıklarının kanıtıdır. Seçim sonucu kendi lehine çıkana kadar çal, sonrasını boş ver.
Bir de düne kadar %50'lik kesimi terörist ilan edip, ezberledikleri 3-5 örgüte mensup sayarken, dün balkona çıkıp, kuyruklarını kıstırarak ''hepimiz biriz'' mesajı vermelerindeki samimiyetsizlik geleceğin ne derece sağlıksız olacağına işarettir. Zaten sağlıklı yönetilen bir ülke değiliz, zaten her şey yine bunların elinde iken bir de buna hırsları uğruna başkanlığı ekledi ama beklediği olmadı. Şu an şaibeli de olsa Evet çıktı ama bu sandık sonucu onun hayallerinin sonucu değil, bu uğradığı bir hezimettir. Sen bu halkın %50'sini kucaklarken diğer %50'yi işte böyle ''diğerleri'' şeklinde ayırdığın için, sen bir ülkenin başkanı olamazsın. Bu zaten büyük bir saçmalık. 25 milyon seni istiyor, 24 milyon seni istemiyor. Aradaki 1 milyonluk fark zaten Suriyelidir, hatta daha fazlası, 1 milyon da çaldın çırptın desen, istenmediği yerde durmayan One Minute'sin sen. Daha nasıl belli edelim ki istenmediğini bilemedim.
Devletin bütün imkanlarını hat safhada kullanarak bir referandum süreci geçirdiler, sadece yedirmeye içirmeye harcadıkları paralarla küçük bir ülke kalkınır da bizim önümüze geçer. O derece paralardan bahsediyorum, öyle birkaç bin değil, milyonlar falan. Kalkınma demişken, dün yine şey diyorlar ''ekonomimiz gelişecek, ülkemiz kalkınacak'' ee? Ekonomimiz bizim büyüdü zaten, doğal olarak büyüyen bir ekonomiye sahibiz ama gelişmek? Öyle bir şey olmadı, kalkınmak? Hiç olmadı. Bu kadar büyüyen ekonominin kalkınamaması demek, o paraların sizin gemiciklerinize, yatlarınıza, katlarınıza, eşinize, dostunuza, yandaşınıza yedirdiğiniz anlamına gelir. Yoksa Türkiye'deki ekonominin büyümesi tam sıralamasını hatırlayamasam da ilk 5'te ama kalkınması sondan 5'lerde. 15 yıldır iktidarsınız madem, niye hala kalkındıramadınız. Tek argümanları hastane yaptık, okul yaptık, yol yaptık, köprü yaptık. Hastane yaptın ama sağlık sistemin yerlerde, hala insanlar mağdur; okul yaptın ama eğitim sistemi denen bir şey yok. Köprü yapıyor, sanırsın kendi yapıyor, yap-işlet şeklinde olan köprüler için o Japonlara az mı para yediriyoruz be. Sonrada kalkıp ''yabancı ülkeler bize karışamayacak artık'' diyor. Ee bugüne kadar niye karışıyordu, bundan sonra ne değişecek, hiçbir şey işte. Öyle millete 2-3 cümle söyleyelim nasılsa sorgulamazlar diyor. Sen ülkenin tamamını kucakladın da, kendi içinde güçlü durdun da yabancı ülkeler mi gelip bozdu. Zaten o ülkelerin en büyük kuklası senken, milleti bu şekilde kandırmak, ne bileyim şov biraz. Kendi de hep kandırıldığı için sanırım, milleti de buna alıştırıyor. Bu karanlık günlerin de sonu gelecek, hiçbir hırs o insanı yakıp kavurmadan bedenini terk etmemiştir. Yine öyle olacak. Hırslarıyla kutuplaştırdığı bir ülkeyiz ama o hırsı bir gün canını da alacak, her insanın olduğu gibi, işte o gün aklı başında, ülkesini gerçekten seven bir lider çıktığında, halkın birliği nasıl oluyor sana anlatacağız. Şimdiye kadar böyle adamlar hiç kazanmadı, yine kazanamayacak. Umarım güzel günler göreceğimiz zamanlarda şimdiki partiler işin içinde de olmaz, olmasın ki kafamız rahat etsin.
Bir de sanılanın aksine ben CHP için hayır demedim, ülkemin geleceği ve kendim için hayır dedim. Ana muhalefet partisi olarak itirazlarda bulunması çok normal, zaten bunu yapamıyorsa neden ana muhalefet olsun adı ama bu hayır verenlerin çoğu öyle salladığınız gibi cehape zihniyeti de değil. CHP'deki birkaç güzel adamın dünkü mücadelesini tebrik ediyor, bir an önce Kılıçdaroğlu gibi bir liderden kurtulmalarını diliyor, kendilerine acilen basketbol takımlarından bir lider tedarik ederek, uzun öyle olmaz böyle olur demelerini tavsiye ediyor ve son olarak yeni sistemde toplumsal olarak bir şey değişmeyeceğini, yine aç, susuz dolanacağımızı, yine iş imkanlarının kısıtlı, olan imkanın da torpilli olacağını biliyor, yaşamımıza kaldığımız yerden devam edeceğimizin garantisini veremesem de, çok yabancılık çekmeyeceğimizin garantisini veriyorum. Herkese iyi günler.
3-4 yıl sonra forum açık olursa, şuraya ''Kandırıldım.'' yazanları görüp, +rep vermek dileğiyle, hoşça kalın.

__________________
If you can't measure it, it doesn't exist.
 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 17 Nisan 2017, 12:22   #12
Çevrimdışı
No1
No1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Gerekeni Yazmış Daha Yorum Yapmaya Gerek Yok

__________________
Dayan Rüsva Etme Beni
 

Alt 17 Nisan 2017, 12:40   #13
Çevrimiçi
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Jag Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Gerekeni Yazmış Daha Yorum Yapmaya Gerek Yok


Aynen baska soze gerek yok..

__________________
#HerSeyCokGuzeℒoℒacak..ღ ❦
 

Alt 17 Nisan 2017, 15:40   #14
Çevrimiçi
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Melodram Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Yine dayanamayıp foruma uzun zaman sonra bir uzun post yazacağım sanırım.-uzun adama ithafen olunca tabii ahah-
(Tam şey bu da, ya bu kız senelerdir böyle konuşuyor konuşuyor, yazık günah bir seçimde de gülemedi, heheh bir de oturup anlatıyor, kıyamam diyorsunuz dimi? En azından anlatacak bir şey buluyorum, önemli bir detay)
Şimdi öncelikle bu referandumu bir futbol müsabakası, bir at yarışı, bir çocuk oyunu zannedenler var sanırım ki dünden beri sürekli ''hehe nolduu yendik, heheh noldu ağlıyorsunuz yine, ağlayacaksanız oynamayalım ehehe'' tarzı yorumlar görüyorum. Kendi sinirimi bozmamak için ve hayıra olan inancımdan ötürü bir süre yorumlara bakmama kararı almıştım ama yapılan usulsüzlükleri gördükçe ister istemez kendimi sosyal medyanın içinde buldum. Neyin kazanıldığını anlatabilir misiniz bana? Hani dün ne oldu? Anlatamazsınız çünkü sizde bilmiyorsunuz, size göre sadece uzun bir adam %51 civarı oy aldı, uzun bir adam başımıza geçecek. Güzel tabii, uzun olması önemli, kısa olsa kurtarmayabilirdi. Dün bu ülkede o sandıktan hayır çıktı, bunu suratı asık asık, gözlerinde beklediği %60'ı bulamayan ve endişeli şekilde konuşmasını yapan Tayyip bey de biliyor, kısmen ona göre daha az endişeli çünkü ne olacağını kendisinin de bilmediği Binali bey de biliyor. İşte burada zaten her şey kopuyor. Çünkü sevgili YSK dün tam bir fiyaskoydu. Bana bir açıklasınlar, yani hatta bütün ülkeye.
-Referandum sürecine kadar ''mühürsüz oylar geçersizdir'' diyen YSK, dün ne hikmetse ''mühürsüz oylar da geçerlidir'' diye bir açıklama yapıyor. Türkiye tarihinde bir ilke imza atıyor. Sosyal medyadan da takip ettiyseniz, seri şekilde evete basılan pusulalar, mühürlenen zarflar görmüşsünüzdür. Nereden geliyor bunlar, belli mi? De-ğil.
-1,5 milyon mühürsüz oydan bahsediliyor, 1,5 milyonun içinde evet-hayır oranını tartışmıyoruz, hayırlar da vardır onun içinde ama YSK'nın ''AKP'li bir yetkilinin başvurusu üzerine bu kararı aldık.'' demesi haliyle şaibeli hale getiriyor. Üstüne üstlük bir de ''kanunsuz'' olduğunu kabul ediyorlar, tam kepazelik.
-YSK'nın ve CHP'nin sisteminde henüz %65 civarı sandık açılmışken, sandık açmakla saymak da aynı şey değil, televizyonlarda AA nasıl oluyor da %99'unu açmış, saymış, oranlara dağıtmış olarak bize 1,5-2 saat içinde sonuç veriyor?
-Daha seçim kurullarına oy giderken, insanlar kuyruklarda oy çuvallarıyla beklerken nasıl oluyor da birileri çıkıp balkon konuşması yapıyor?
-Milletin iradesi, demokrasi şöleni diye kendilerini parçalayan adamlar daha oyların sayımı bitmemişken, yani milletin iradesi sonuçlanmamışken neyin kutlamasını yapıyor?
-Bazı bölgelerde mühürsüz zarf skandalının yanı sıra ''TERCİH'' yazılı mühür yerine ''EVET'' yazılı mühür neden dağıtılıyor, YSK aylarca bunun çalışmasını yapıyor ise, bu sorumsuzluğu nasıl açıklayacak, neyle açıklayacak?
Böyle uzar gider sorular ama cevap bulamazsınız çünkü cevabı kendileri de bilmiyor çünkü ortada buna verebilecekleri ''mantıklı'' bir cevap yok. Üzücü.
Ülkede bir seçim yapacağız diyorsunuz, halkın %85'i buna katılıyor ve cidden büyük bir oran ama verdiği oyun güvenliğinden emin olamadığı için gece boyunca oyunun başında duruyor. Demek ki ortada bir adaletsizlik, bir şaibe var ki, her seçimde biz oyumuzu korumak için ekstra çaba harcıyoruz. Bu çabayı veriyor olmak bile, bir seçimi düzgün yapamadıklarının kanıtıdır. Seçim sonucu kendi lehine çıkana kadar çal, sonrasını boş ver.
Bir de düne kadar %50'lik kesimi terörist ilan edip, ezberledikleri 3-5 örgüte mensup sayarken, dün balkona çıkıp, kuyruklarını kıstırarak ''hepimiz biriz'' mesajı vermelerindeki samimiyetsizlik geleceğin ne derece sağlıksız olacağına işarettir. Zaten sağlıklı yönetilen bir ülke değiliz, zaten her şey yine bunların elinde iken bir de buna hırsları uğruna başkanlığı ekledi ama beklediği olmadı. Şu an şaibeli de olsa Evet çıktı ama bu sandık sonucu onun hayallerinin sonucu değil, bu uğradığı bir hezimettir. Sen bu halkın %50'sini kucaklarken diğer %50'yi işte böyle ''diğerleri'' şeklinde ayırdığın için, sen bir ülkenin başkanı olamazsın. Bu zaten büyük bir saçmalık. 25 milyon seni istiyor, 24 milyon seni istemiyor. Aradaki 1 milyonluk fark zaten Suriyelidir, hatta daha fazlası, 1 milyon da çaldın çırptın desen, istenmediği yerde durmayan One Minute'sin sen. Daha nasıl belli edelim ki istenmediğini bilemedim.
Devletin bütün imkanlarını hat safhada kullanarak bir referandum süreci geçirdiler, sadece yedirmeye içirmeye harcadıkları paralarla küçük bir ülke kalkınır da bizim önümüze geçer. O derece paralardan bahsediyorum, öyle birkaç bin değil, milyonlar falan. Kalkınma demişken, dün yine şey diyorlar ''ekonomimiz gelişecek, ülkemiz kalkınacak'' ee? Ekonomimiz bizim büyüdü zaten, doğal olarak büyüyen bir ekonomiye sahibiz ama gelişmek? Öyle bir şey olmadı, kalkınmak? Hiç olmadı. Bu kadar büyüyen ekonominin kalkınamaması demek, o paraların sizin gemiciklerinize, yatlarınıza, katlarınıza, eşinize, dostunuza, yandaşınıza yedirdiğiniz anlamına gelir. Yoksa Türkiye'deki ekonominin büyümesi tam sıralamasını hatırlayamasam da ilk 5'te ama kalkınması sondan 5'lerde. 15 yıldır iktidarsınız madem, niye hala kalkındıramadınız. Tek argümanları hastane yaptık, okul yaptık, yol yaptık, köprü yaptık. Hastane yaptın ama sağlık sistemin yerlerde, hala insanlar mağdur; okul yaptın ama eğitim sistemi denen bir şey yok. Köprü yapıyor, sanırsın kendi yapıyor, yap-işlet şeklinde olan köprüler için o Japonlara az mı para yediriyoruz be. Sonrada kalkıp ''yabancı ülkeler bize karışamayacak artık'' diyor. Ee bugüne kadar niye karışıyordu, bundan sonra ne değişecek, hiçbir şey işte. Öyle millete 2-3 cümle söyleyelim nasılsa sorgulamazlar diyor. Sen ülkenin tamamını kucakladın da, kendi içinde güçlü durdun da yabancı ülkeler mi gelip bozdu. Zaten o ülkelerin en büyük kuklası senken, milleti bu şekilde kandırmak, ne bileyim şov biraz. Kendi de hep kandırıldığı için sanırım, milleti de buna alıştırıyor. Bu karanlık günlerin de sonu gelecek, hiçbir hırs o insanı yakıp kavurmadan bedenini terk etmemiştir. Yine öyle olacak. Hırslarıyla kutuplaştırdığı bir ülkeyiz ama o hırsı bir gün canını da alacak, her insanın olduğu gibi, işte o gün aklı başında, ülkesini gerçekten seven bir lider çıktığında, halkın birliği nasıl oluyor sana anlatacağız. Şimdiye kadar böyle adamlar hiç kazanmadı, yine kazanamayacak. Umarım güzel günler göreceğimiz zamanlarda şimdiki partiler işin içinde de olmaz, olmasın ki kafamız rahat etsin.
Bir de sanılanın aksine ben CHP için hayır demedim, ülkemin geleceği ve kendim için hayır dedim. Ana muhalefet partisi olarak itirazlarda bulunması çok normal, zaten bunu yapamıyorsa neden ana muhalefet olsun adı ama bu hayır verenlerin çoğu öyle salladığınız gibi cehape zihniyeti de değil. CHP'deki birkaç güzel adamın dünkü mücadelesini tebrik ediyor, bir an önce Kılıçdaroğlu gibi bir liderden kurtulmalarını diliyor, kendilerine acilen basketbol takımlarından bir lider tedarik ederek, uzun öyle olmaz böyle olur demelerini tavsiye ediyor ve son olarak yeni sistemde toplumsal olarak bir şey değişmeyeceğini, yine aç, susuz dolanacağımızı, yine iş imkanlarının kısıtlı, olan imkanın da torpilli olacağını biliyor, yaşamımıza kaldığımız yerden devam edeceğimizin garantisini veremesem de, çok yabancılık çekmeyeceğimizin garantisini veriyorum. Herkese iyi günler.
3-4 yıl sonra forum açık olursa, şuraya ''Kandırıldım.'' yazanları görüp, +rep vermek dileğiyle, hoşça kalın.

2019 da secim var madem kendinize güveniyorsunuz chp yi iktidar edin bizde sagı gösterelim ayrıca milletin yarısı erdoganı istemiyor diye bişey yok anayasa degişikliğine hayır dediler ankara ve istanbulda ak parti kendi oyunu aldı doğuda oyunu attırdı malasef mhp den pek oy gelmedi ak parti mhp le beraber hareket etmesine ragmen doğuda oyu arttı suan secim olsa chp nin oyu yuzde 25 veya 27 lerde olur sizin sevindiğiniz nokta nedir onu anlamadım 14 yıldır dunkü secimde dahil bütün secimleri kazanan kişidir RECEP TAYYİP ERDOĞAN bu gerceği kabul etmemiz lazım bu refarandum seçimini milletvekili secimleriyle kıyaslamak asla doğru değildir hayır a oy veren bütün partilerden vardır bu oylar artık chp nindir diye birşey söz konusu olamaz yanlış hatırlamıyorsam 1940 yılında secim oluyor oylar açık kullanılıyor sayım ise gizli yapılıyor ve bu seçim sonucunu chp kazanıyor ismet ününi basbakan oluyor size tafsiyem ırkçı söylemlerinizden vazgecin bu size bişey kazandırmaz sadece kaybettirir. hayır diyende evet diyende bu ülkenin vatandaşı ama şu bir gercek bütün terör örgütleride hayırı destekliyordu bu şu demek değildir sizde hayır dediniz terörüstsiniz demek değildir.

__________________
SeN BeNi aLlLaHtAn iStEmEsInI BiL bEn dUa oLuP YüReGiNe aMiN OlUp dIlInE DüSmEsInI BiLiRiM...
 

Alt 17 Nisan 2017, 15:51   #15
Çevrimdışı
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Sevgili @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] çabanı takdir ediyorum, her seferinde üşenmeden cevap vermeye çalışıyorsun ama yazdığımı doğru anlamadığın o kadar belli ki bana hala CHP'yi iktidar yapın diyorsun. Ben yazdığım şeyleri forumdaki yorumlara binaen yazmıyorum-yani birinize cevap vermeye çalışarak yazmıyorum-, genel olarak yazıyorum, bir değerlendirme yapıyorum, her seferinde bir cevap verme kaygısıyla bana ya da sana zıt görüşlere tavsiye vermeye çalışıyorsun. Emin ol ihtiyacım yok, çok naziksin. Diğer yazdıklarına cevap bile vermiyorum dikkat ettiysen, o derece alakasız yazmışsın. Teşekkürler.

__________________
If you can't measure it, it doesn't exist.
 

Alt 17 Nisan 2017, 16:02   #16
Çevrimiçi
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Melodram Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Sevgili @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] çabanı takdir ediyorum, her seferinde üşenmeden cevap vermeye çalışıyorsun ama yazdığımı doğru anlamadığın o kadar belli ki bana hala CHP'yi iktidar yapın diyorsun. Ben yazdığım şeyleri forumdaki yorumlara binaen yazmıyorum-yani birinize cevap vermeye çalışarak yazmıyorum-, genel olarak yazıyorum, bir değerlendirme yapıyorum, her seferinde bir cevap verme kaygısıyla bana ya da sana zıt görüşlere tavsiye vermeye çalışıyorsun. Emin ol ihtiyacım yok, çok naziksin. Diğer yazdıklarına cevap bile vermiyorum dikkat ettiysen, o derece alakasız yazmışsın. Teşekkürler.

sevgili cansu yazdıklarınızı okumadım bile sadece ilk cümlelerine baktım teşşekürler

__________________
SeN BeNi aLlLaHtAn iStEmEsInI BiL bEn dUa oLuP YüReGiNe aMiN OlUp dIlInE DüSmEsInI BiLiRiM...
 

Alt 17 Nisan 2017, 18:11   #17
Çevrimdışı
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Ooo gene bir tartışma. Evet diyen arkadaşlarımızın birçoğu bunun bir maç olmadığını, halkın takdiri olduğunu beyan edip ardından ''o zaman siz de cehapeyi getirin iktidara'' minvalinde sözler sarfetmiş. Şaşılası. Yapılan referandum sadece anayasa değişikliğini içeriyordu. Yapılması gereken maddeleri okuduktan sonra benim için doğrudur ya da yanlıştır demektir olmalıydı. Ancak ne yazık ki her zaman gerçekleşen söylemlerle reiseee reislik yetmez başkan yaptıracağız oldu.( Bu arada reis kadar beğenmediğim bir lakap mı denir ne denirse ondan olamaz. Diktatörlüğü çağrıştırmaktadır. ) Eşit şartlar altında, eşit tanınan imkanlarla yapılamayan bir referandum zaten hukuki değildir. ''Bazı'' (acaba hangisiii?) partiler daha fazla maddi imkana sahipti. Bunun yanı sıra ''hayır broşürü dağıtamazsınız kardeşim'' diye polis müdahalesi yapılırken, karşı caddede evet broşürleri havalarda uçuşuyordu. Hangi hukuktan, doğru karardan, milli iradeden bahsediyorsunuz. Başından beri yoktu ki sonuçları iradeyi yansıtsın. Herkes bahsetmiş, şaibelerden, mühürlü oylardan vs. Tekrar tekrar yazmanın bir manası yok. Evet diyen arkadaşlar da buna çıkıp hiçbir açıklama getirememişler. Getirebileceklerini bile zannetmiyorum ki dün ysk bile açıklayamadı. Hukuka uygun bir referandum değildi. Şaşırdık mı? Asla. İşimize gelmedi değiştirelim. Şaşırmayın. ''Hayırcıların karıları ve kızları evetçilere helaldir'', ''evet ak, hayır kahverengi siz ne anlama geldiğini biliyorsunuz'' gibi seviyenin görülemediği sözler sarfeden insanlar, aşkımsu melömün de değindiği gibi dün hayırcılara terörist diyenler neyden çekindiler ki bugün evetçiler de hayırcılar da birdir gibi bir dönüşüm yaşadılar anlayamadım. Eğer gerçekten hukuk kuralları çerçevesinde gerçekleşen bir referandum olsaydı ve evet çıksaydı seve seve saygı duyardık. Bundan sonra neler olacağını hep beraber göreceğiz. Terör bitecek, ekonomi büyümeye devam edecek, kalkınma hızı ışık hızına ulaşacak mı? Ya da bundan bir süre sonra durumlar değişicince- aynı Kenan Evren'i zamanında yere göğe koyamayanlar bugün nasıl verip veriştiriyorsa- bugünün şakşakçıları da ama biz kandırıldık dediklerini görecek miyiz? Evet diyen arkadaşlarımızın tek adam sevdası devam edebilir. Bizim ya da en azından benim için tek adam var, o da eminim ki yukarıdan bizlere acıyan ve utanan gözlerle bakıyordur.

 

Alt 17 Nisan 2017, 19:00   #18
Çevrimdışı
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Yapılan oylamanın gelecekte gençlere nasıl etki edeceğinden bihaber, şuursuzca peşkeş çekip, sadece evlilik programlarıyla zihnini sulandıran insanların sürü psikolojisiyle hareket edip oy kullanmaları kadar acı bir durum yok. Bilinçli olmak lazım,sorgulayıcı olmak lazım. Ben buna oy verirsem ileride milletime,gençlerime nasıl etki eder diye insan oturur düşünür. Yarın öbür gün pişman olmak hiçbir işe yaramayacak. Saltanat sevdalısı biatçı olmaya benzemez. Neyse, umarım Ülkemiz için hayırlısı olur da, bende yanılırım.

 

Alt 17 Nisan 2017, 19:36   #19
Çevrimdışı
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Hayır verenin Evet verene, Evet verenin Hayır verene saygı duyduğu gün. İşte o gün, gerçekten çok güzel bir gün olacak..

 

Alt 17 Nisan 2017, 21:30   #20
Çevrimdışı
Cevap: CHP'den 'mühürsüz zarf' tepkisi: YSK eliyle sahteciliğe izin
Benim için şahsen burda herkesin görüşünü özgürce ifade ediyor olması dır.

Artık bir birimizi kırmayı bırakalım, küfür hakaret etmeyi aşalamayı hor görmeyi bırakalım ülkemiz için hayırlısı neyse o olsun..

Evet verende hayır vereninde bi sebebi var kimse sebepsiz yere ne evet der nede hayır..

Allah tek bayrak altında bize yaşamayı nasip etsin...

__________________
twitter.com/idocum özellikle , Sohbet sitelerin de yüzünü görmediğiniz insanlara İTİBAR etmeyin..
Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.
 

 

Etiketler
bülent tezcan, chp, kabul, mühürsüz, mühürsüz zarf, oy pusulası, referandum 2017, tepki, ysk

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
1994 Eliyle Samanyolu'na - Cemal Süreya Elysian Şairler ve Şiirleri 0 07 Mayıs 2014 21:21
Fırca niyetine ölü eliyle boyama yapıyor :S Nur Esrarengiz Olaylar 0 22 Ocak 2011 15:54
Şok Şok Şok eliyle saz çalıyor :)))) Ruhadam Komik Loglar 3 16 Ocak 2011 15:12
Belini iki eliyle böyle kavradı Lucifer Haber Arşivi 1 14 Ağustos 2010 18:35