IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Bulut

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29 Mart 2012, 16:36   #1
Çevrimdışı
Cengiz Han 2 Online Resmi Oyun Kuralları


sohbet


1. Hesap Satışı:

Cengiz Han 2’de hesap satışı kesinlikle yasaktır! Hesap satışı konusu ucu açık bir durum. Oyuncularımız hesaplarını satmıyor, arkadaşına veriyor ya da takas yaptım diyor. Bu da Cengiz Han 2 için yasaktır. Her hesap, ilk sahibine geri döndürülür! Lütfen hesap takası, satışı ve arkadaştan devir alma gibi yöntemlere girmeyiniz. Yatırdığınız JoyPara’ları kaybetmemek için kendi orijinal hesabınıza yatırım yapınız. Bu şekilde el değiştirmiş hesaplar, kayıtlardan kontrol edilerek ilk sahibine geri döndürülmektedir. Buradan hareketle kullanıcının kendi sahip olduğu karakterleri, hesabı direk satış, açık artırma ya da herhangi bir şekilde başka kullanıcıya satması, takas etmesi, bunu duyurması, alıcı araması, pazarlık yapması kesinlikle yasaktır.

Ceza:
Satış yapıldığının farklı platformlar ile oyunda telaffuzu, kayıtlarda fark edildiğinde, hesapla ilgili 7 günlük kapatma işlemi gerçekleştirilecektir.

Eğer hesabın satışıyla ilgili itiraf kaydı, dekont, alışveriş ile ilgili kanıt sayılabilecek ekran görüntüleri yakalanırsa içerisindeki karakterler kaç seviye olursa olsun, hesap SÜRESİZ KAPATILACAKTIR! (karakteri sattım, satın aldım vb.)

Ayrıca Nakit Eşya Dükkânında satılan oyun içi eşyaların gerçek parayla satımı yasaktır. Tespiti yapıldığı anda, ilgili hesap kapatılacaktır. Bu eşyalara sadece JP ve CH2 Pazar Parası sistemiyle sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde oyun içi eşya satımı da yasaktır. Tespit edildiği ve kanıtlarla ispatlandığı anda eşya satım ya da alışverişi yapan hesaplar ilk seferinde 15 gün, ikinci seferinde SÜRESİZ KAPATILACAKTIR.


2. Hesap Güvenliği:

Cengiz Han 2 Online sunucularındaki hesapların güvenliği, tamamen oyuncuların sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal ve korunamamadan kaynaklanan herhangi bir hak kaybına uğranması durumunda, sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemekle birlikte, oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır.

Ayrıca hesaplar içindeki her karaktere özel koruma şifresi kişiye özeldir ve paylaşılmaması gerekir. Bu durumdan kaynaklanan hesap ya da eşya çalınmalarında da herhangi bir iade yapılmayacaktır.

3. Hesap Hırsızlığı:

A- Hesap hırsızlığı başvurusunda ilgili hesap inceleme altına alınır. İnceleme altına alınan hesaba ait eşyalar, ip kayıtları tek tek kontrol edilir. Hesabın hırsızlığını yapan kişi tespit edildiğinde Cengiz Han 2 sunucularındaki bütün hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır.

Ceza:
1. Ceza: 15 gün Hesap Kapatma + Hesap üstündeki tüm eşyalar, Moğol Parası ve Moğol Sikkeleri silinir.
2. Ceza: Süresiz Hesap Kapatma

B- Çalınan hesapta yer alan eşyaların satıldığı, takas yoluyla değiştirildiği tüm hesaplar inceleme altına alınmak için süreli/süresiz kapatılabilir.

4. Oyunun Teknik Hataları Ve Hataların Kullanılması Sonucu Haksız Kazanç:

Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz. Bu kesinlikle yasaktır! Her kullanıcı bulduğu hataları OG’lere (Oyun Görevlisi) mümkün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan faydalanarak oyun içinde avantaj sağlayan ve diğer oyuncuların düzenini bozan kişilerin ilgili hesabı/hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır. Aynı ceza uygulaması, oyuncunun bulduğu veya bildiği hatayı oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da geçerli olacaktır.

Ceza:
1. Ceza: 7 gün Hesap Kapatma
2. Ceza: 15 gün Hesap Kapatma + 7 Seviye Düşürme
3. Ceza: Süresiz Hesap kapatma

5. Oyun Teknolojisine Müdahale:

Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yarı otomatik veya tam otomatik yazılım/donanımlar, oyun veri tabanına müdahale etmeye çalışmak, dahili komutları ile işlem yapabilecek harici veya entegre her materyal, ip değiştirici programlar ve siteleri, Proxy programları ve siteleri kullanımı tamamen yasaktır! Tespiti halinde ilgili hesap kapatılır.

Ceza:
Süresiz Cengiz Han 2 kapatma

6. Tehdit/Şantaj, illegal ve Reklam İçerikli Metin ve Özel Durumlar:

"Sanal Hayat" (Siber) ile "Gerçek Hayat" (Fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır.
Bu bakımdan oyunla ilgili her şekil ve biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gerçek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj, illegal ve reklam içerikli metin/mesaj, toplumda infial yaratan güncel olaylar ve tartışmalar, yargıya intikal etmiş ve hala yargı sureci devam eden davalar, uygunsuz karakter ismi, uygunsuz anlam taşıyan kısaltmalardan oluşan karakter isimleri, uygunsuz lonca isimleri (Kurucu/yöneticisi cezalandırılır.), mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç gereç, genel ahlaka aykırı bicimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi takdirde ilgili hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır. Ayrıca karakter ismini kendisinden başkasının kullanma hakkı olmayan insan (Atatürk gibi), olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/unvanlarının yazı/mesaj/karakter ismi(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve ilgili hesap kapatma yaptırımına maruz kalır. Örn: Herr Fuhrer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya teror orgutu isimleri vb.


Ceza:
1. Ceza: Uyarı Gönderilir, 3 Gün Hesap kapatma
2. Ceza: 7 gün Hesap kapatma
3. Ceza: 15 gün Hesap kapatma
4. Ceza: Joygame Oyunlarından Tamamen Uzaklaştırılır.

**Uygunsuz isimli ittifaklar dağıtılır. Ceza kurucu/yöneticiye verilir.
**Çirkin/hakaret, reklam içeren kullanıcı isimleri süresiz kapatılır.
***Kullanıcı kontrolünde bulunan alanlardaki uygunsuz metin vb. düzenlenir.


7. Oyun Dışı Platformlarda İşlenen Cezalar:

Cengiz Han 2 Online sunucularında hesabi bulunan tüm oyuncular; aynı zamanda forum, Joygame projesi kapsamında kullanıcılara açık bulunan bütün platformlarda, mevcut kuralları bilmek ve uygulamakla yükümlüdür. Bir oyuncu, söz konusu platformlarda herhangi bir nedenden dolayı cezalı duruma düşerse, oyun görevlileri tarafından gerekli görüldüğü takdirde Cengiz Han 2 Online sunucularında oyuncuya ait bütün hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır.

8. Oyun Görevlilerine Tehdit/Şantaj, Küfür ve Hakaret:

Oyun Görevlilerinin şahsına, Joygame ve SHR kurumlarına, oyuncu tarafından herhangi bir iletişim aracı ile tehdit/şantaj, kanıtsız suçlama ve iftira, küfür ve hakaret edilmesi durumunda oyuncu Cengiz Han 2 ve Joygame platformlarından uzaklaştırılacaktır.

Ceza:
1. Ceza: 7 gün Hesap Kapatma
2. Ceza: 15 gün Hesap Kapatma
3. Ceza: Süresiz Hesap Kapatma

Ayrıca oyun içerisinde oluşturduğu karaktere OG adı vererek, diğer kullanıcıları yanıltıcı hareket ve davranışlarda bulunan kişiler, her ne konuda olursa olsun oyundan SINIRSIZ uzaklaştırılacaktır.
Oyun içerisinde, düzeni bozan, Oyun Görevlileri’nin uyarılarını dinlemeyen oyuncular, uzaklaştırma verilmeden anlık olarak görevliler tarafından konuşma yasağı alabilirler.


9. Genel İşletme Şartları:

Oyuncu, genel işletme şartlarını; milliyeti, ülkesi (Örn: Kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir yasal olmayan yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikâyette bulunursa, mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

Ceza: OG’lerimize gelen bildirimler doğrultusunda cezalandırma işlemi tamamen görevlilerimizin kararları doğrultusunda uygulanacaktır.

10. Oyun İçi Diğer Site Ve Adreslerin Paylaşımı

Oyun içerisinde reklam içerikli yazı ve linklerin yazılıp paylaşılması, hack ve hile programlarının paylaşımının yapıldığı kanuna aykırı sitelerin söylenmesi yasaktır. Kural ihlali halinde uyarı ve uzaklaştırma gibi cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz.

11. Oyun Görevlilerinin Kararları (Kararın Kaldırılması/Geri Alınması):

Cengiz Han 2 sunucusunda yetkili Oyun Görevlisinin vermiş olduğu bir karardan ancak kendisi ve/veya kendisinden sorumlu olan üstleri (OG Takım Lideri, Yapımcı, Joygame Yöneticisi) geri dönebilir/kararı geri alabilir veya yürürlükten kaldırabilir.

12.Farklı Kimliğe Bürünme:

Oyuncuların kendilerini herhangi bir Joygame çalışanı gibi tanıtması veya diğer oyuncuların kimliğine bürünerek diğer oyuncuları kandırmaya yönelik davranışta bulunması yasaktır. “OG benim arkadaşım, şu an OG yanımda, Seni yasaklatacağım” ve benzeri içerikteki konuşmalar da yasaktır.

Ceza :
1. Ceza : 15 gün Hesap Kapatma
2. Ceza : Süresiz Hesap Kapatma

13. Küfürlü Konuşma

Oyuncular oyun içerisinde arkadaşlarına ve diğer oyunculara hitap şekline dikkat etmelidir. Kendisi ve arkadaşı için rahatsız edici olmayan söz ve davranışlar, o an oyundaki bir başka oyuncu için rahatsızlık verici olabilir. Ekran görüntüleriyle yapılan küfür şikâyetlerinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde, küfrün derecesine bakılmaksızın uygulanacak cezalar ile galiz küfürlere uygulanacak cezalar farklılık gösterecektir. Buna göre;

Ağır küfürler:

İlk seferde ağır küfürler, aile ile alakalı küçük düşürücü ve aşağılayıcı sözler söyleyen kişi 1 gün uzaklaştırma.
İkinci seferde 3 gün uzaklaştırma.
Üçüncü seferde 7 gün uzaklaştırma.
Dördüncü sefer 15 gün uzaklaştırma.
Beşinci sefer 30 gün uzaklaştırma.
Altıncı seferde oyuncunun hesabı Cengiz Han 2 Online’dan SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.


Hafif Küfürler & Argo:

Bir başkasına rahatsızlık verici davranışlar, alaycı konuşmalar, aslı olmayan dedikodular, argo konuşmalar ekran görüntüleriyle şikayet edildiğinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde ilk seferde uyarı verilecektir.
İkinci seferde 1 gün uzaklaştırma.
Üçüncü seferde 3 gün uzaklaştırma.
Dördüncü seferde 7 gün uzaklaştırma.
Beşinci seferde 15 gün uzaklaştırma.
Altıncı küfür edilmesi durumunda 30 gün uzaklaştırma.
Yedinci seferde oyuncunun hesabı Cengiz Han 2 Online’dan SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.


Oyuncuları tetiklercesine küfür ettirtmek ve bunun sonucunda ekran görüntüsünü alıp kişi hakkında ceza işlem talep eden azmettirici kişilere OG’lerimizi kandırmaya yönelik hareketten dolayı aynı cezai işlemlere tabi tutulacaktır. Ayrıca Oyun Görevlilerini kandırarak gerçek olmayan olaylar hakkında Oyun Görevlilerinin iş yapmasını engelleme durumlarında, suçlu hesap yukarıdaki cezai işlemlere tabii tutulacaktır. Tüm bu cezaların şiddeti, Oyun Görevlileri'nin inisiyatifindedir.

Oyun içerisinde karakter isimleri ya da söylemler küfür içeriyor, siyasi, etnik, din, dil, ırk propagandasına giriyor ise oyuncunun hesabı 7 gün süreyle kapatılır. Kullandığı isim için değişim gerektiğine dair forumdan da kendisine mesaj atılarak yeni bir isim seçmesi istenir.
Oyuncunun mesaja vereceği karşılığı takiben cezanın bitmesi beklenmeden hesap tekrar oynanmak üzere açılabilir. Bu tür bir durumun tekrarı olması halinde ise sırasıyla; 15 gün hesap kapatılır ve son olarak da Joygame platformlarından hesap süresiz uzaklaştırılır.

14.Oyun içi eşya ve parayı gerçek para karşılığı satma:

Cengiz Han 2 oyunu içerisinde elde edilen her eşya Joygame'e aittir. Bu eşyaları gerçek para karşılığı satmak, satışa çıkartmak, satıldığını duyurmak, bu amaçla reklam yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tip eylemleri, anlık olarak Oyun Görevlilerimiz tespit ettiğinde ya da şikayet halinde hesaplar Joygame Forumları ve Cengiz Han 2 platformundan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

Not:
Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir. Fakat oyunun gelişimi ve ileride oluşabilecek durumlar için kurallarda, durumlara müdahale amacıyla değişiklikler yapılabilir. Cengiz Han 2 Online takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar. Bu nedenle herhangi bir değişiklik olması ihtimaline karşın oyun kurallarının düzenli olarak takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

** Oyun Görevlileri ve Joygame Yöneticileri, inisiyatif dahilinde, tüm bu kuralların haricinde oyuna müdahale ve uygulama hakkını saklı tutar. Cengiz Han 2 oyuncuları oyuna girişte bu başlıkta geçen kuralları kabul etmiş sayılır, bu kurallara göre oynar, ceza aldığında bu kurallara uyacağını beyan eder.

Özel Durum: Joygame ve Cengiz Han 2 hakkında yapılacak suçlamalarda, kanıtların ve belgelerin gösterilmesi zorunludur. Suçlama iddiasında bulunan şahıslar bu iddialarını kanıtlamakla yükümlüdür. Aksi takdirde ilgili şahsın hesabı, Joygame Forumları ve Cengiz Han 2 Oyunu’ndan SÜRESİZ OLARAK UZAKLAŞTIRILACAKTIR!

Ceza Sistemine Ek: Ekran Görüntüleriyle küfür şikâyeti başvurularında 3 gün sınırlaması vardır. Bu konudaki ekran görüntülerinin en geç 3 gün içerisinde JOYGAME DESTEK Sistemi’ne bildirilmesi, aksi takdirde zaman aşımı uygulanarak dikkate alınmayacağı oyuncularımıza duyurulur.
1. Hesap Satışı:

Cengiz Han 2’de hesap satışı kesinlikle yasaktır! Hesap satışı konusu ucu açık bir durum. Oyuncularımız hesaplarını satmıyor, arkadaşına veriyor ya da takas yaptım diyor. Bu da Cengiz Han 2 için yasaktır. Her hesap, ilk sahibine geri döndürülür! Lütfen hesap takası, satışı ve arkadaştan devir alma gibi yöntemlere girmeyiniz. Yatırdığınız JoyPara’ları kaybetmemek için kendi orijinal hesabınıza yatırım yapınız. Bu şekilde el değiştirmiş hesaplar, kayıtlardan kontrol edilerek ilk sahibine geri döndürülmektedir. Buradan hareketle kullanıcının kendi sahip olduğu karakterleri, hesabı direk satış, açık artırma ya da herhangi bir şekilde başka kullanıcıya satması, takas etmesi, bunu duyurması, alıcı araması, pazarlık yapması kesinlikle yasaktır.

Ceza:
Satış yapıldığının farklı platformlar ile oyunda telaffuzu, kayıtlarda fark edildiğinde, hesapla ilgili 7 günlük kapatma işlemi gerçekleştirilecektir.

Eğer hesabın satışıyla ilgili itiraf kaydı, dekont, alışveriş ile ilgili kanıt sayılabilecek ekran görüntüleri yakalanırsa içerisindeki karakterler kaç seviye olursa olsun, hesap SÜRESİZ KAPATILACAKTIR! (karakteri sattım, satın aldım vb.)

Ayrıca Nakit Eşya Dükkânında satılan oyun içi eşyaların gerçek parayla satımı yasaktır. Tespiti yapıldığı anda, ilgili hesap kapatılacaktır. Bu eşyalara sadece JP ve CH2 Pazar Parası sistemiyle sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde oyun içi eşya satımı da yasaktır. Tespit edildiği ve kanıtlarla ispatlandığı anda eşya satım ya da alışverişi yapan hesaplar ilk seferinde 15 gün, ikinci seferinde SÜRESİZ KAPATILACAKTIR.


2. Hesap Güvenliği:

Cengiz Han 2 Online sunucularındaki hesapların güvenliği, tamamen oyuncuların sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal ve korunamamadan kaynaklanan herhangi bir hak kaybına uğranması durumunda, sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemekle birlikte, oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır.

Ayrıca hesaplar içindeki her karaktere özel koruma şifresi kişiye özeldir ve paylaşılmaması gerekir. Bu durumdan kaynaklanan hesap ya da eşya çalınmalarında da herhangi bir iade yapılmayacaktır.

3. Hesap Hırsızlığı:

A- Hesap hırsızlığı başvurusunda ilgili hesap inceleme altına alınır. İnceleme altına alınan hesaba ait eşyalar, ip kayıtları tek tek kontrol edilir. Hesabın hırsızlığını yapan kişi tespit edildiğinde Cengiz Han 2 sunucularındaki bütün hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır.

Ceza:
1. Ceza: 15 gün Hesap Kapatma + Hesap üstündeki tüm eşyalar, Moğol Parası ve Moğol Sikkeleri silinir.
2. Ceza: Süresiz Hesap Kapatma

B- Çalınan hesapta yer alan eşyaların satıldığı, takas yoluyla değiştirildiği tüm hesaplar inceleme altına alınmak için süreli/süresiz kapatılabilir.

4. Oyunun Teknik Hataları Ve Hataların Kullanılması Sonucu Haksız Kazanç:

Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz. Bu kesinlikle yasaktır! Her kullanıcı bulduğu hataları OG’lere (Oyun Görevlisi) mümkün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan faydalanarak oyun içinde avantaj sağlayan ve diğer oyuncuların düzenini bozan kişilerin ilgili hesabı/hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır. Aynı ceza uygulaması, oyuncunun bulduğu veya bildiği hatayı oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da geçerli olacaktır.

Ceza:
1. Ceza: 7 gün Hesap Kapatma
2. Ceza: 15 gün Hesap Kapatma + 7 Seviye Düşürme
3. Ceza: Süresiz Hesap kapatma

5. Oyun Teknolojisine Müdahale:

Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yarı otomatik veya tam otomatik yazılım/donanımlar, oyun veri tabanına müdahale etmeye çalışmak, dahili komutları ile işlem yapabilecek harici veya entegre her materyal, ip değiştirici programlar ve siteleri, Proxy programları ve siteleri kullanımı tamamen yasaktır! Tespiti halinde ilgili hesap kapatılır.

Ceza:
Süresiz Cengiz Han 2 kapatma

6. Tehdit/Şantaj, illegal ve Reklam İçerikli Metin ve Özel Durumlar:

"Sanal Hayat" (Siber) ile "Gerçek Hayat" (Fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır.
Bu bakımdan oyunla ilgili her şekil ve biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gerçek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj, illegal ve reklam içerikli metin/mesaj, toplumda infial yaratan güncel olaylar ve tartışmalar, yargıya intikal etmiş ve hala yargı sureci devam eden davalar, uygunsuz karakter ismi, uygunsuz anlam taşıyan kısaltmalardan oluşan karakter isimleri, uygunsuz lonca isimleri (Kurucu/yöneticisi cezalandırılır.), mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç gereç, genel ahlaka aykırı bicimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi takdirde ilgili hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır. Ayrıca karakter ismini kendisinden başkasının kullanma hakkı olmayan insan (Atatürk gibi), olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/unvanlarının yazı/mesaj/karakter ismi(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve ilgili hesap kapatma yaptırımına maruz kalır. Örn: Herr Fuhrer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya teror orgutu isimleri vb.


Ceza:
1. Ceza: Uyarı Gönderilir, 3 Gün Hesap kapatma
2. Ceza: 7 gün Hesap kapatma
3. Ceza: 15 gün Hesap kapatma
4. Ceza: Joygame Oyunlarından Tamamen Uzaklaştırılır.

**Uygunsuz isimli ittifaklar dağıtılır. Ceza kurucu/yöneticiye verilir.
**Çirkin/hakaret, reklam içeren kullanıcı isimleri süresiz kapatılır.
***Kullanıcı kontrolünde bulunan alanlardaki uygunsuz metin vb. düzenlenir.


7. Oyun Dışı Platformlarda İşlenen Cezalar:

Cengiz Han 2 Online sunucularında hesabi bulunan tüm oyuncular; aynı zamanda forum, Joygame projesi kapsamında kullanıcılara açık bulunan bütün platformlarda, mevcut kuralları bilmek ve uygulamakla yükümlüdür. Bir oyuncu, söz konusu platformlarda herhangi bir nedenden dolayı cezalı duruma düşerse, oyun görevlileri tarafından gerekli görüldüğü takdirde Cengiz Han 2 Online sunucularında oyuncuya ait bütün hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır.

8. Oyun Görevlilerine Tehdit/Şantaj, Küfür ve Hakaret:

Oyun Görevlilerinin şahsına, Joygame ve SHR kurumlarına, oyuncu tarafından herhangi bir iletişim aracı ile tehdit/şantaj, kanıtsız suçlama ve iftira, küfür ve hakaret edilmesi durumunda oyuncu Cengiz Han 2 ve Joygame platformlarından uzaklaştırılacaktır.

Ceza:
1. Ceza: 7 gün Hesap Kapatma
2. Ceza: 15 gün Hesap Kapatma
3. Ceza: Süresiz Hesap Kapatma

Ayrıca oyun içerisinde oluşturduğu karaktere OG adı vererek, diğer kullanıcıları yanıltıcı hareket ve davranışlarda bulunan kişiler, her ne konuda olursa olsun oyundan SINIRSIZ uzaklaştırılacaktır.
Oyun içerisinde, düzeni bozan, Oyun Görevlileri’nin uyarılarını dinlemeyen oyuncular, uzaklaştırma verilmeden anlık olarak görevliler tarafından konuşma yasağı alabilirler.


9. Genel İşletme Şartları:

Oyuncu, genel işletme şartlarını; milliyeti, ülkesi (Örn: Kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir yasal olmayan yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikâyette bulunursa, mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

Ceza: OG’lerimize gelen bildirimler doğrultusunda cezalandırma işlemi tamamen görevlilerimizin kararları doğrultusunda uygulanacaktır.

10. Oyun İçi Diğer Site Ve Adreslerin Paylaşımı

Oyun içerisinde reklam içerikli yazı ve linklerin yazılıp paylaşılması, hack ve hile programlarının paylaşımının yapıldığı kanuna aykırı sitelerin söylenmesi yasaktır. Kural ihlali halinde uyarı ve uzaklaştırma gibi cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz.

11. Oyun Görevlilerinin Kararları (Kararın Kaldırılması/Geri Alınması):

Cengiz Han 2 sunucusunda yetkili Oyun Görevlisinin vermiş olduğu bir karardan ancak kendisi ve/veya kendisinden sorumlu olan üstleri (OG Takım Lideri, Yapımcı, Joygame Yöneticisi) geri dönebilir/kararı geri alabilir veya yürürlükten kaldırabilir.

12.Farklı Kimliğe Bürünme:

Oyuncuların kendilerini herhangi bir Joygame çalışanı gibi tanıtması veya diğer oyuncuların kimliğine bürünerek diğer oyuncuları kandırmaya yönelik davranışta bulunması yasaktır. “OG benim arkadaşım, şu an OG yanımda, Seni yasaklatacağım” ve benzeri içerikteki konuşmalar da yasaktır.

Ceza :
1. Ceza : 15 gün Hesap Kapatma
2. Ceza : Süresiz Hesap Kapatma

13. Küfürlü Konuşma

Oyuncular oyun içerisinde arkadaşlarına ve diğer oyunculara hitap şekline dikkat etmelidir. Kendisi ve arkadaşı için rahatsız edici olmayan söz ve davranışlar, o an oyundaki bir başka oyuncu için rahatsızlık verici olabilir. Ekran görüntüleriyle yapılan küfür şikâyetlerinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde, küfrün derecesine bakılmaksızın uygulanacak cezalar ile galiz küfürlere uygulanacak cezalar farklılık gösterecektir. Buna göre;

Ağır küfürler:

İlk seferde ağır küfürler, aile ile alakalı küçük düşürücü ve aşağılayıcı sözler söyleyen kişi 1 gün uzaklaştırma.
İkinci seferde 3 gün uzaklaştırma.
Üçüncü seferde 7 gün uzaklaştırma.
Dördüncü sefer 15 gün uzaklaştırma.
Beşinci sefer 30 gün uzaklaştırma.
Altıncı seferde oyuncunun hesabı Cengiz Han 2 Online’dan SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.


Hafif Küfürler & Argo:

Bir başkasına rahatsızlık verici davranışlar, alaycı konuşmalar, aslı olmayan dedikodular, argo konuşmalar ekran görüntüleriyle şikayet edildiğinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde ilk seferde uyarı verilecektir.
İkinci seferde 1 gün uzaklaştırma.
Üçüncü seferde 3 gün uzaklaştırma.
Dördüncü seferde 7 gün uzaklaştırma.
Beşinci seferde 15 gün uzaklaştırma.
Altıncı küfür edilmesi durumunda 30 gün uzaklaştırma.
Yedinci seferde oyuncunun hesabı Cengiz Han 2 Online’dan SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.


Oyuncuları tetiklercesine küfür ettirtmek ve bunun sonucunda ekran görüntüsünü alıp kişi hakkında ceza işlem talep eden azmettirici kişilere OG’lerimizi kandırmaya yönelik hareketten dolayı aynı cezai işlemlere tabi tutulacaktır. Ayrıca Oyun Görevlilerini kandırarak gerçek olmayan olaylar hakkında Oyun Görevlilerinin iş yapmasını engelleme durumlarında, suçlu hesap yukarıdaki cezai işlemlere tabii tutulacaktır. Tüm bu cezaların şiddeti, Oyun Görevlileri'nin inisiyatifindedir.

Oyun içerisinde karakter isimleri ya da söylemler küfür içeriyor, siyasi, etnik, din, dil, ırk propagandasına giriyor ise oyuncunun hesabı 7 gün süreyle kapatılır. Kullandığı isim için değişim gerektiğine dair forumdan da kendisine mesaj atılarak yeni bir isim seçmesi istenir.
Oyuncunun mesaja vereceği karşılığı takiben cezanın bitmesi beklenmeden hesap tekrar oynanmak üzere açılabilir. Bu tür bir durumun tekrarı olması halinde ise sırasıyla; 15 gün hesap kapatılır ve son olarak da Joygame platformlarından hesap süresiz uzaklaştırılır.

14.Oyun içi eşya ve parayı gerçek para karşılığı satma:

Cengiz Han 2 oyunu içerisinde elde edilen her eşya Joygame'e aittir. Bu eşyaları gerçek para karşılığı satmak, satışa çıkartmak, satıldığını duyurmak, bu amaçla reklam yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tip eylemleri, anlık olarak Oyun Görevlilerimiz tespit ettiğinde ya da şikayet halinde hesaplar Joygame Forumları ve Cengiz Han 2 platformundan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

Not:
Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir. Fakat oyunun gelişimi ve ileride oluşabilecek durumlar için kurallarda, durumlara müdahale amacıyla değişiklikler yapılabilir. Cengiz Han 2 Online takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar. Bu nedenle herhangi bir değişiklik olması ihtimaline karşın oyun kurallarının düzenli olarak takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

** Oyun Görevlileri ve Joygame Yöneticileri, inisiyatif dahilinde, tüm bu kuralların haricinde oyuna müdahale ve uygulama hakkını saklı tutar. Cengiz Han 2 oyuncuları oyuna girişte bu başlıkta geçen kuralları kabul etmiş sayılır, bu kurallara göre oynar, ceza aldığında bu kurallara uyacağını beyan eder.

Özel Durum: Joygame ve Cengiz Han 2 hakkında yapılacak suçlamalarda, kanıtların ve belgelerin gösterilmesi zorunludur. Suçlama iddiasında bulunan şahıslar bu iddialarını kanıtlamakla yükümlüdür. Aksi takdirde ilgili şahsın hesabı, Joygame Forumları ve Cengiz Han 2 Oyunu’ndan SÜRESİZ OLARAK UZAKLAŞTIRILACAKTIR!

Ceza Sistemine Ek: Ekran Görüntüleriyle küfür şikâyeti başvurularında 3 gün sınırlaması vardır. Bu konudaki ekran görüntülerinin en geç 3 gün içerisinde JOYGAME DESTEK Sistemi’ne bildirilmesi, aksi takdirde zaman aşımı uygulanarak dikkate alınmayacağı oyuncularımıza duyurulur.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
2, cengiz, han, kuralları, online, oyun, resmi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Allods Online 3.0: Game of Gods Resmi KarakıZ Oyun Dünyasından Son Haberler 0 05 Şubat 2012 18:57
CS Online oyun ip'leri - Ve tüm online oyunlar. SuNSeT Counter Strike Online 0 28 Ağustos 2008 23:16
Futbol Oyun Kuralları MooNBeaM Spor Haberleri 0 11 Ocak 2008 10:40