IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08 Haziran 2010, 14:40   #1
Çevrimdışı
Osmanlıyla dalga geçenler için...


sohbet


Bu konu, osmanlıyı aşağılayan, küçümseyen, kötüleyen ve kıt akıllarıyla dalga geçen cahillere kapak olsun...

Buyrun dünyanın gözünde osmanlı.............."İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır...

Erkeğin cesur, kadının da namuslu olması.......
Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem de kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır....
İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak...
İşte Osmanlılar bu meziyet ve fazilete sahip kahramanlardır....
Bu sebeble türkler öldürülebilir fakat mağlub edilemezler...."

Napolyon Bonaparte Fransız İmparatoru....Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Artar cihadla şanımız Fahr-i Rasul sultanımız..........

Şer-i bize insan-ı hak uğrunda aksın kanımız........

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
deyu harbederiz.....

Var nusrete imanımız.............Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Osmanlılardan bahsediyorum....Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, coşkun bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen türk,
dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir...
Berrak bir göldür...Gönül açan bu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek, tabiatı da inciten bir gaflet olur......"

Tasso- İtalyan şair....


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir."Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olanlar yalnızca onlardır...Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız, gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz...."

William Martin


"Irk ve millet olarak onlar, bence geniş imparatorluklar içinde yaşayan kavimlerin en başta gelenidir...Dini, sosyal ve örfi faziletleri, tarafsız kimseler için birer takdir ve hayranlık kaynağıdır..."

Lamartine Fransız yazar, şair ve devlet adamı...
"Paltova'da esir oluyordum...Bu benim için bir ölümdü...Kurtuldum...Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi....Önümde su, ardımda düşman, tepemde cehennemler püsküren güneş...

Su beni boğmak, düşman beni parçalamak, güneş beni eritmek istiyordu...Yine kurtuldum........

Fakat bugün esirim...Türklerin esiriyim...Demirin, ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana yaptılar...Esir ettiler...Yalnız ayağımda zincir yok, zindanda da değilim...İstediğimi yapıyorum...Fakat bu defa da şefkatin, asaletin ve nezaketin esiriyim...Osmanlılar işte beni bu elmas bağa sardılar..


Bu kadar alicenap, bu kadar asil, bu kadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak bilseniz ne kadar tatlı..."


Demirbaş Şarl İsveç Kralı( Ruslardan kaçarak osmanlıya sığınmıştır)
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Onlar ölmeyi biliyorlar...Hem de iyi biliyorlar...Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim...Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün...Fakat, meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var...Onların yaşayan hatıraları...


Üç dört yüzyıl önce her milleti ve her kudreti yenen türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar...


Demekki yalnız onları değil, onların tarihini de yenmemiz lazım...Bu durmda ben, osmanlıların düzinelerce ülkeyi idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum....


Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar..."


M.Montecuccoli (Avusturyalı komutan)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Şecaat ve cesaret bakımından osmanlılardan daha üstün, büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan daha dirayetli bir millet yoktur....

Cenab-ı hak onları aslan sıfatında yaratmıştır....."


İbn-i Hassul (Arap bilgini)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir."Osmanlıların yalnız sonsuz bir cesareti değil, iradeleri sersemleştiren bir sihirbaz zekası vardır. İşte onlar, bu zekalarıyla zafer kazanır, uygarlıklar ortaya koyar ve insanlık dünyasında en şerefli hizmeti başarır. Zaten Avrupa'nın yarısını yüzyıllarca boyunduruk altına almak başka türlü mümkün olamazdı..."


Çarnayev(Rus Komutan)Silahlı milletin en canlı örneği Türklerdir. Bu diyar köylüsünün orak, katibinin kalem ve hatta kadınlarının etek tutuşunda silaha sarılmış bir pençe kıvraklığı vardır. Osmanlılar ata biner gibi oturur, keşfe yollanan asker gibi uyanık yürür.


MoltkeBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


Osmanlılar bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır.


La MartineSavaşın zevkini almak isteyen herkes osmanlıyla savaşmalıdır.Towsend (İngiliz Komutan)
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Doğulu imparatorlar, milletlerinin başından ayrılmayarak her hükümetin temeli olan şu iki kanunu hakkıyla yapıyorlar: iyi yola götürmek ve kötülüklerden korumak. Bu asil hareket Ruslardan fazla özellikle osmanlıda göze çarpıyor...


Auguste ComteBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


Osmanlı kadınları süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk
kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır.

Lady Mary Wortley Montagu

(İngiltere Kraliçesi osmanlı kadınları için söylemiştir...)


Onların o güzel yüzünü, kuvvetli endamını, pırıltılı kostümünü, zarif tavırlarını, kibar gülüşünü, aslanca kükreyişini fırçayla göstermek mümkündür. Fakat pek güç olan, onların özünü göstermektir. Bu öz, ayışığı gibi görülür fakat gösterilemez.


Decamps (fransız ressam)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Türkler yaman binicidirler. Onlar hücumunda düşmanı bir yaprak gibi çevirip bozguna uğratırlar...


Câhiz (Arap Bilgini)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Osmanlıların yürekleri temizdir. Onlarda batıl fikirler, basit düşünceler yoktur.


Semame İbn-i Eşreş (Arap Bilgini)Osmanlılar kahramandırlar. Dostlarına zarar vermezler. Fakat kazanç getirirler.


Comenius (Çek Bilgini)Onların biricik sevdikleri şey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğramışlardır.


William Pitt (İngiliz Devlet Adamı)
Osmanlı sadelik içinde görkemi, sükunet içinde ihtişamı, tahakküm kabul etmeyen bir açık yüreklilik, alabildiğine geniş bir fetih aşkı, sonsuz bir teşebbüs kabiliyeti, bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve alışkanlığı Türk milletinin asırlar dolduran tarihinde açıkça görülür.


(Ünlü Tarihçi) HammerOnlar kahramadırlar, dostlarına zarar vermezler. Osmanlılar tuttuğu eli bırakmaz, sözünden dönmez, iyi ve kötü günlerde dostundan ayrılmaz.


Böyle bir ulusla el ele vermek yeryüzünde her zorluğu yenmek için sonsuz bir güç ve yetenek kazanmak demektir.


Comenius (Çek Bilgini)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Osmanlılar muhakkak ki Avrupa tarihinin ve yakın Asya tarihinin bildiği en halis ve en efendi millettir.


Kayzerling (Alman general)Her osmanlı savaşçısının bakışında silahının ruhuna verdiği güveni görmek mümkündür. O hayata ve olaylara güvenle bakmayı öğrenmiştir.


MolkteKılıcı insafsız bir beceriyle kullanan Türk'ün eli, yendiği

insanların yarasını sarmakta da ustadır...

Lord ByronTürk korkmaz, korkutur. Bir şey isterse onu yapmadıkça vazgeçmez. Hangi işe el atarsa başarır.


Semame İbn-i EşreşTürkçeyi öğrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü onları anlamak için kendileriyle mutlaka tercümansız konuşmalıdır. Tercüman, ışığı örten zevksiz bir perde oluyor.


Gelland (Fransız Bilgini)Onlar cesurdur...Vatanını sever ve onun için gerekirse çekinmeden canınlarını feda ederler.


Albert EinsteinArtık Osmanlılarla savaşmam. Onlar çok cesur ve çok iyi insanlar...


Andreas PhitiadesBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Dünyada iki bilinmeyen vardır. Biri kutuplar, diğeri Türkler.


Albert SorelOsmanlılarda kişisel nitelik ve değer dışında hiçbir şeye önem verilmez...


Ba.ron BüsbekOn ulusun, on yiğit adamının gücü tek bir kimsede toplansa yine de bir osmanlı askerine bedel olmaz. Onların en çok konuştuğu şey savaştır, zaferdir. Eğlenceleri ise attır, silahtır. Onların doğrulukları ve namuslulukları ne kadar övülse yeridir.


Charles Mcfarlene
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Dünyanın hangi ordusuna sorarsanız sorun, Türk askerinin karşısında düşünmenin hiç de kolay olmadığını veya olamayacağını size söyler.


DonaldsonOsmanlıyla dost ol ama düşman olma.


Gianni de MichelisDünyada, Türklerden başka hiçbir ordu bu kadar uzun süre ayakta duramaz.Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker yoktur.Çanakkaledeki İngiliz genereli Hamilton

Türkler devlet yıkmakta ve devlet kurmakta birinci sınıf ustadır. Ülkeleri değil kıtaları altüst etmişler ve korkunç saldırışlar arasında sarsılması hiç de kolay olmayan egemenliklerini yaratmışlardır.

Tarih Türklerden çok şey öğrendi. Onların elinden çıkma öyle eserler vardır ki uygarlık için birer süs olmaktadır.

Avrupalı tarihçi HammerÇanakkale'de başarılı olamadık. Nasıl başarılı olurduk ki? Zira Türkler yuvasına girilmiş aslanların hiddetiyle, cüret ve cesaret kahramanlığı ile savaşıyorlardı. Böyle bir millet görmedim..


Sir Julien CorbetBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Onlar kadar ölüme gülerek bakan bir eri başka hiçbir ulusta bulamazsınız.

Yalnız onlara iyi bir komutan gerektir.

MulmanBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Toplumsal düzenin Osmanlılar arasında kurmuş olduğu ilişkilerin hepsinde temiz yüreklilik ve iyi niyet hakimdir.


Vatandaşların birbirlerine karşı borçlu oldukları işlemleri yapma ve yerine getirmeleri için başka ülkelerde olduğu gibi senetleşmeye yani yazılı belgeye ihtiyaçları yoktur.


Çünkü onların övülmeye değer hallerinden biri de verdikleri söze genellikle sadık kalmaları ve karşılarındakini aldatmaktan, güvenini suistimal etmekten çekinmeleridir.


Monradgea D'ohssonKendi ulusuna karşı bu kadar dürüst ve cömert olan Osmanlılar hangi mezhebe bağlı olursa olsun aynı dürüstlüğü yabancılara karşı da yapar ve yerine getirirler.


Bu noktada müslümanla müslüman olmayan arasında hiçbir fark gözetmezler.


Monradgea D'ohssonTürk'ü anlamamak için tarihe göz yummak gerekir. Haksız saldırılar ve adi iftiralar önünde Türk'ün vakur kalışı, kuşku yok ki

körlerin gerçeği, eşyayı anlamadıklarını düşündüklerinden ve körlere acıdıklarındandır. Bu soylu davranış o adi iftiralara ne açık bir cevap oluyor.

Pierre LotiOsmanlıların ahlaki seciyesi çocukluğunda aldığı iyilik telkinleriyle değil..... çevrelerinde fenalık görmemek suretiyle oluşuyor....


Thomas Thorsten"Türklerin ruhu yeniden parlayacak ve silah kullanmak için doğan bu kahraman milletin tarihi eski ışığını bulacaktır."


Feldmareşal von Moltke -Alman Genelkurmay Başkanı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Osmanlılar bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır...Karakterleri pek asil ve yücedir...Asaletleri alınlarında ve amellerinde yazılıdır....Onların yurdu efendiler diyarıdır....


Kahramanlar ve şehitler ülkesidir....Bence insaniyete şeref veren böyle bir milletin düşmanı olmak insanlığın düşmanı olmaktan farksızdır...


Böyle bir lekeden
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
beni korusun..."


Fransız yazar Lamartine


FATİH


Hasretini dokudum aşk tezgahında...
Yalnızlığımı haykırdım dert dergahında....
Musibet karanlıklar yolumu keserken...
Mutluluğu buldum senin güzergahında...

Fatih sultan mehmed...
Bu konu, osmanlıyı aşağılayan, küçümseyen, kötüleyen ve kıt akıllarıyla dalga geçen cahillere kapak olsun...

Buyrun dünyanın gözünde osmanlı.............."İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır...

Erkeğin cesur, kadının da namuslu olması.......
Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem de kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır....
İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak...
İşte Osmanlılar bu meziyet ve fazilete sahip kahramanlardır....
Bu sebeble türkler öldürülebilir fakat mağlub edilemezler...."

Napolyon Bonaparte Fransız İmparatoru....Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Artar cihadla şanımız Fahr-i Rasul sultanımız..........

Şer-i bize insan-ı hak uğrunda aksın kanımız........

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
deyu harbederiz.....

Var nusrete imanımız.............Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Osmanlılardan bahsediyorum....Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, coşkun bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen türk,
dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir...
Berrak bir göldür...Gönül açan bu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek, tabiatı da inciten bir gaflet olur......"

Tasso- İtalyan şair....


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir."Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olanlar yalnızca onlardır...Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız, gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz...."

William Martin


"Irk ve millet olarak onlar, bence geniş imparatorluklar içinde yaşayan kavimlerin en başta gelenidir...Dini, sosyal ve örfi faziletleri, tarafsız kimseler için birer takdir ve hayranlık kaynağıdır..."

Lamartine Fransız yazar, şair ve devlet adamı...
"Paltova'da esir oluyordum...Bu benim için bir ölümdü...Kurtuldum...Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi....Önümde su, ardımda düşman, tepemde cehennemler püsküren güneş...

Su beni boğmak, düşman beni parçalamak, güneş beni eritmek istiyordu...Yine kurtuldum........

Fakat bugün esirim...Türklerin esiriyim...Demirin, ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana yaptılar...Esir ettiler...Yalnız ayağımda zincir yok, zindanda da değilim...İstediğimi yapıyorum...Fakat bu defa da şefkatin, asaletin ve nezaketin esiriyim...Osmanlılar işte beni bu elmas bağa sardılar..


Bu kadar alicenap, bu kadar asil, bu kadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak bilseniz ne kadar tatlı..."


Demirbaş Şarl İsveç Kralı( Ruslardan kaçarak osmanlıya sığınmıştır)
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Onlar ölmeyi biliyorlar...Hem de iyi biliyorlar...Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim...Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün...Fakat, meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var...Onların yaşayan hatıraları...


Üç dört yüzyıl önce her milleti ve her kudreti yenen türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar...


Demekki yalnız onları değil, onların tarihini de yenmemiz lazım...Bu durmda ben, osmanlıların düzinelerce ülkeyi idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum....


Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar..."


M.Montecuccoli (Avusturyalı komutan)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Şecaat ve cesaret bakımından osmanlılardan daha üstün, büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan daha dirayetli bir millet yoktur....

Cenab-ı hak onları aslan sıfatında yaratmıştır....."


İbn-i Hassul (Arap bilgini)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir."Osmanlıların yalnız sonsuz bir cesareti değil, iradeleri sersemleştiren bir sihirbaz zekası vardır. İşte onlar, bu zekalarıyla zafer kazanır, uygarlıklar ortaya koyar ve insanlık dünyasında en şerefli hizmeti başarır. Zaten Avrupa'nın yarısını yüzyıllarca boyunduruk altına almak başka türlü mümkün olamazdı..."


Çarnayev(Rus Komutan)Silahlı milletin en canlı örneği Türklerdir. Bu diyar köylüsünün orak, katibinin kalem ve hatta kadınlarının etek tutuşunda silaha sarılmış bir pençe kıvraklığı vardır. Osmanlılar ata biner gibi oturur, keşfe yollanan asker gibi uyanık yürür.


MoltkeBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


Osmanlılar bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır.


La MartineSavaşın zevkini almak isteyen herkes osmanlıyla savaşmalıdır.Towsend (İngiliz Komutan)
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Doğulu imparatorlar, milletlerinin başından ayrılmayarak her hükümetin temeli olan şu iki kanunu hakkıyla yapıyorlar: iyi yola götürmek ve kötülüklerden korumak. Bu asil hareket Ruslardan fazla özellikle osmanlıda göze çarpıyor...


Auguste ComteBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


Osmanlı kadınları süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk
kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır.

Lady Mary Wortley Montagu

(İngiltere Kraliçesi osmanlı kadınları için söylemiştir...)


Onların o güzel yüzünü, kuvvetli endamını, pırıltılı kostümünü, zarif tavırlarını, kibar gülüşünü, aslanca kükreyişini fırçayla göstermek mümkündür. Fakat pek güç olan, onların özünü göstermektir. Bu öz, ayışığı gibi görülür fakat gösterilemez.


Decamps (fransız ressam)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Türkler yaman binicidirler. Onlar hücumunda düşmanı bir yaprak gibi çevirip bozguna uğratırlar...


Câhiz (Arap Bilgini)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Osmanlıların yürekleri temizdir. Onlarda batıl fikirler, basit düşünceler yoktur.


Semame İbn-i Eşreş (Arap Bilgini)Osmanlılar kahramandırlar. Dostlarına zarar vermezler. Fakat kazanç getirirler.


Comenius (Çek Bilgini)Onların biricik sevdikleri şey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğramışlardır.


William Pitt (İngiliz Devlet Adamı)
Osmanlı sadelik içinde görkemi, sükunet içinde ihtişamı, tahakküm kabul etmeyen bir açık yüreklilik, alabildiğine geniş bir fetih aşkı, sonsuz bir teşebbüs kabiliyeti, bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve alışkanlığı Türk milletinin asırlar dolduran tarihinde açıkça görülür.


(Ünlü Tarihçi) HammerOnlar kahramadırlar, dostlarına zarar vermezler. Osmanlılar tuttuğu eli bırakmaz, sözünden dönmez, iyi ve kötü günlerde dostundan ayrılmaz.


Böyle bir ulusla el ele vermek yeryüzünde her zorluğu yenmek için sonsuz bir güç ve yetenek kazanmak demektir.


Comenius (Çek Bilgini)Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Osmanlılar muhakkak ki Avrupa tarihinin ve yakın Asya tarihinin bildiği en halis ve en efendi millettir.


Kayzerling (Alman general)Her osmanlı savaşçısının bakışında silahının ruhuna verdiği güveni görmek mümkündür. O hayata ve olaylara güvenle bakmayı öğrenmiştir.


MolkteKılıcı insafsız bir beceriyle kullanan Türk'ün eli, yendiği

insanların yarasını sarmakta da ustadır...

Lord ByronTürk korkmaz, korkutur. Bir şey isterse onu yapmadıkça vazgeçmez. Hangi işe el atarsa başarır.


Semame İbn-i EşreşTürkçeyi öğrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü onları anlamak için kendileriyle mutlaka tercümansız konuşmalıdır. Tercüman, ışığı örten zevksiz bir perde oluyor.


Gelland (Fransız Bilgini)Onlar cesurdur...Vatanını sever ve onun için gerekirse çekinmeden canınlarını feda ederler.


Albert EinsteinArtık Osmanlılarla savaşmam. Onlar çok cesur ve çok iyi insanlar...


Andreas PhitiadesBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Dünyada iki bilinmeyen vardır. Biri kutuplar, diğeri Türkler.


Albert SorelOsmanlılarda kişisel nitelik ve değer dışında hiçbir şeye önem verilmez...


Ba.ron BüsbekOn ulusun, on yiğit adamının gücü tek bir kimsede toplansa yine de bir osmanlı askerine bedel olmaz. Onların en çok konuştuğu şey savaştır, zaferdir. Eğlenceleri ise attır, silahtır. Onların doğrulukları ve namuslulukları ne kadar övülse yeridir.


Charles Mcfarlene
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Dünyanın hangi ordusuna sorarsanız sorun, Türk askerinin karşısında düşünmenin hiç de kolay olmadığını veya olamayacağını size söyler.


DonaldsonOsmanlıyla dost ol ama düşman olma.


Gianni de MichelisDünyada, Türklerden başka hiçbir ordu bu kadar uzun süre ayakta duramaz.Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker yoktur.Çanakkaledeki İngiliz genereli Hamilton

Türkler devlet yıkmakta ve devlet kurmakta birinci sınıf ustadır. Ülkeleri değil kıtaları altüst etmişler ve korkunç saldırışlar arasında sarsılması hiç de kolay olmayan egemenliklerini yaratmışlardır.

Tarih Türklerden çok şey öğrendi. Onların elinden çıkma öyle eserler vardır ki uygarlık için birer süs olmaktadır.

Avrupalı tarihçi HammerÇanakkale'de başarılı olamadık. Nasıl başarılı olurduk ki? Zira Türkler yuvasına girilmiş aslanların hiddetiyle, cüret ve cesaret kahramanlığı ile savaşıyorlardı. Böyle bir millet görmedim..


Sir Julien CorbetBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Onlar kadar ölüme gülerek bakan bir eri başka hiçbir ulusta bulamazsınız.

Yalnız onlara iyi bir komutan gerektir.

MulmanBu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.Toplumsal düzenin Osmanlılar arasında kurmuş olduğu ilişkilerin hepsinde temiz yüreklilik ve iyi niyet hakimdir.


Vatandaşların birbirlerine karşı borçlu oldukları işlemleri yapma ve yerine getirmeleri için başka ülkelerde olduğu gibi senetleşmeye yani yazılı belgeye ihtiyaçları yoktur.


Çünkü onların övülmeye değer hallerinden biri de verdikleri söze genellikle sadık kalmaları ve karşılarındakini aldatmaktan, güvenini suistimal etmekten çekinmeleridir.


Monradgea D'ohssonKendi ulusuna karşı bu kadar dürüst ve cömert olan Osmanlılar hangi mezhebe bağlı olursa olsun aynı dürüstlüğü yabancılara karşı da yapar ve yerine getirirler.


Bu noktada müslümanla müslüman olmayan arasında hiçbir fark gözetmezler.


Monradgea D'ohssonTürk'ü anlamamak için tarihe göz yummak gerekir. Haksız saldırılar ve adi iftiralar önünde Türk'ün vakur kalışı, kuşku yok ki

körlerin gerçeği, eşyayı anlamadıklarını düşündüklerinden ve körlere acıdıklarındandır. Bu soylu davranış o adi iftiralara ne açık bir cevap oluyor.

Pierre LotiOsmanlıların ahlaki seciyesi çocukluğunda aldığı iyilik telkinleriyle değil..... çevrelerinde fenalık görmemek suretiyle oluşuyor....


Thomas Thorsten"Türklerin ruhu yeniden parlayacak ve silah kullanmak için doğan bu kahraman milletin tarihi eski ışığını bulacaktır."


Feldmareşal von Moltke -Alman Genelkurmay Başkanı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


"Osmanlılar bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır...Karakterleri pek asil ve yücedir...Asaletleri alınlarında ve amellerinde yazılıdır....Onların yurdu efendiler diyarıdır....


Kahramanlar ve şehitler ülkesidir....Bence insaniyete şeref veren böyle bir milletin düşmanı olmak insanlığın düşmanı olmaktan farksızdır...


Böyle bir lekeden
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
beni korusun..."


Fransız yazar Lamartine


FATİH


Hasretini dokudum aşk tezgahında...
Yalnızlığımı haykırdım dert dergahında....
Musibet karanlıklar yolumu keserken...
Mutluluğu buldum senin güzergahında...

Fatih sultan mehmed...
__________________
Rakı geçmişe, bira şimdiye, şarap geleceğe içilir..
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 08 Haziran 2010, 14:47   #2
Çevrimdışı
glu
glu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Osmanlıyla dalga geçenler için...
*"Babam şöyle derdi ; Bir insan Dünyanın en akıllısı olsun en bilgini olsun, Ama tarihini bilmiyorsa O insandan ne kendine nede Milletine fayda vardır. O adamdan bi halt olmaz.."
* Osmanlıyı kücümseyenler osmanlı hakkında hiç birşey bilmeyenlerdir. Kimse alınıp gucenmesinde, Osmanlıyı Kucumseyenler benim Gözümde "Gerizekalıdır". Cünkü ; Dünya Senin atana özensin onlar gibi olmaya calışsın, sen git atanı kücümse. Bu Hangi akıl ve mantık ilkesinde vardır yahu ? Aslında Suc kucumseyenlerdede değil. Suc Şu Milli Eğitimdedir. İlk Okul lise Tarih Kitaplarına Bakıyorsun Osmanlı dusmanlıgı en ust seviyede. Zaten şuanki gencler hiç araştırmıyor. Ne olacak bu durumda ilk gördügü bilgiye inanacak ve onu körü körüne savunacaktır.
* Osmanlıyı anlamak için osmanlıyı sevmek lazım. Osmanlıyı seversen işte ozaman daha iyi anlarsın bu adamların yapmak istediklerini. Osmanlının Tek Ülküsü ve İdeali ; İslam Sancagını en üst seviyeye ulaştırmaktır. Osman Gazi Bunu Ruyasında dahi görüyor ve rüyasını Şeyh Edebali Hazretlerine Yorumlatıyor ve Ondan Tastik'i Alıp Devlet'ini kuruyor... Genclerimiz ve Kendine Aydın diyen 3-5 Köpekte Osmanlıyı kücümsüyor. Vayy be ne kadarda vefalıyız, ne kadarda Milliyetciyiz...

  Alıntı ile Cevapla

Alt 10 Aralık 2010, 16:13   #3
Çevrimdışı
Cevap: Osmanlıyla dalga geçenler için...
Necip Fazıl Üstad'ın dediği gibi,

"Kökünü beğenmeyen ağaç olgunlaşmadan çürür."

  Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
dalga, gecenler, osmanlıyla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tüzmen: Kriz dalga dalga geliyor Cemalizim Haber Arşivi 0 17 Eylül 2008 13:33