Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Şubat 2006, 00:38   #2
Ajan
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
dialog Oper { title "Hızlı oper" size -1 -1 129 72 option dbu edit "", 1, 33 7 89 10 text "Nickin", 2, 3 8 25 8 text "Nick Sifren", 3, 2 20 26 8 edit "", 4, 33 20 89 10, pass text "identin", 5, 2 33 26 8 edit "", 6, 33 32 89 10 edit "", 7, 33 46 89 10, pass text "Oper Sifren", 8, 2 47 28 8 button "TAMAM", 9, 5 60 53 11 button "OPER OL", 10, 69 60 53 11 } on *:dialog:oper:*:*:{ if $devent == edit { set %nickin $did(1) | set %nsifre $did(4) | set %ident $did(6) | set %osifre $did(7) } if ($devent == sclick && $did == 9) { .dialog -x oper oper } if ($devent == sclick && $did == 10) { oper %nickin %osifre | nick %nickin | ns identify %nsifre | chgident $me %ident } } alias operol { oper %nickin %osifre | nick %nickin | ns identify %nsifre | chgident $me %ident } menu status { Ayarları düzenle : dialog -m oper oper Oper ol : operol }

isteğine göre kodladım , bence biraz saçma ama neyse senin isteğin doğrultusunda olsun.Servere bağlı iken bildiğim kadarıyla identini değiştiremiyorsun.Eğer değiştiriliyorsa komudu buraya yazarsan düzenleme yaparım.

Ancak Operserv'i kullanarak 'chgident nick ident' komuduyla değiştirmen mümkün , bu nedenle identini ; oper şifreni girdikten sonra , nickini alıp ardından nick şifreni girip identini alıyorsun.

Status'te sağ tıklayınca ayarları düzenleye tıklayarak nickini,oper şifreni, identini ve nick sifreni yazarsın bu yazdıklarının ardında 'Tamam' butonunu tıklayarak değişkenleri oluşturmuş olursun ve her 'operol' komutunu uyguladığında yada dialog içerinde bulunan 'Oper ol' butonunu tıkladığında da bu değişkenleri kullanabilirsin.

Dialog geliştirebilir , işin biraz kolayına kaçtım (; Çalışıyormu diye denemedim,ama çalışır sanırım.

Konu Ajan tarafından (20 Şubat 2006 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet