Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Aralık 2009, 17:03   #3
Feronia
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Dinen Yılbaşını Kutlamak Caiz midir?

"Hıristiyanlara benzememek için yılbaşı gecesi hindi yememeli"

konuyu acan arkadasimizin yazisi genellersek.. yeni yilli ozel gormekten cekinmemiz gerektigini yazmis. Katiliyorum. Hindi konularini filan bilmem ama.. bu cam agaci konusuna kesinlikle katiliyorum. Kendi Turk kanalarimizda bile.. noel seyleri goruyoruz.. cam agaclari eglence programlarimiz, dizilerimizi susluyor.

Bakarsak, noel.. ile yeni yillin hic alakasi yoktur. Noel seyi denilen Christmas. evet Hz. Isa'nin dogum gununu Aralik 25 olarak kabul ediyorlar.
Kutluyorlar. Noel.. o gun camdan inip.. hediye dagitiyor vs.. bu gun dunyada, para harcama gunudur. Ekonomi gunudur.. alis veris gunudur..

Kendi inanclari bizi ilgilendirmez ama..

Yil basini neden cam agac olarak biz TURKLER kullaniyoruz?
Cam agaci, dini semboldur. O gun, hediyeler o agacin altina koyulur. nedenini tam olarak hatirlamiyorum. ama bizimle cam agaci ne alaka. Okadar uzucu ki, Turk kanalarda bunlari gormek.

Yil basi eglenceleri hakkinda dini seyleri bilemiyorum.Kaynaklar onemli. Ama.. eglences diye icmeler/eglences diye seytana uymalar.. zaten haram oldugunu hepimiz biliyoruz.

Hindi konusunda, bilemicem ama sirf yeni yilda kesilip yenilmek - onlara ozenmek gibi dusunuyorum. Yeni yil nedirki.. tarih olarak degismek.

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet