Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ocak 2010, 17:53   #74
Sky-Dancer
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Girişte kod olmasına rağmen saldırı

işte deneme yanılma diye bir şey artık günümüzde çok fazla, çok bir anlam arz etmiyor
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Bir sistem çıkıyor, direk çözümlenmesi yapılabiliyor..
Mesela şu gözünüzde büyüttüğünüz eschat ve benzeri uygulamalar bile kırılabilir.. Ne kadar etik olduğu da tartışılır..

Şimdi siz son cümleme dayanarak, "Peki Sky, Sen adamların algoritmasını bir şekilde çözdün, yaptığın çok mu etikti?" gibi bir soru sorabilirsiniz..
Hemen cvp veriyorum, Adamlar daha eschat satışından 2 3 sene geçmeden maillere cvp vermez oluyor.. 2 3 hafta büyük bir yerin adına mail atıldı (yeri boşverin..) Adamlar, 2 3 hafta sonra zar zor bir mail attı (maili tam okumadan), sonra tekrar mail attık tam okumamışsınız vs.vs. gibisinden, Tekrar mail geldi.. Bu sefer tamam yaptık gibisinden üst sürüm için..
Fakat gene mail tam olarak okunmamıştı.. İstediklerimiz yapılmadı.. Sonradan tekrar mail attık
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
daha 3 4 ay oldu cevap gelmedi. Bu sözünü ettiğim yer büyük bir yer idi.. Kaldı ki küçük olup eschat kullanan kaç adet sunucu var..

Sen bu işten para kazanıyor isen hakkını vermelisin.. Başlangıçta insanlara kırılamaz edilemez diyorsan, Buna en yakın şeyi yapman gerekir (global bir decrypt algoritması yazılmasını en alt düzeye indirgemek gibi.. Ki bunu ben yazdı isem, TR de yazacaklar çıkacaktır.. İlla ki en iyiyim, çok iyiyim demiyorum.. Ama ben yayınlamadım, çözen olupta yayınlar ise ve otomatik olarak settings.txt okutulup socket botlar ile, clone sokulup saldırı yapılır ise ne yapacaksınız ?)

Sunucu açmadığım için, kendi şahsım adına eschat'im yok..
Ben 2003 den beri edit ve kod işi içerisindeyim.. Az çok biliyorsunuzdur..
Nerdeyse hiç para da kazanmadım bu işten.. Kazandı diyen çıkıp yazabilir bu yazının ardına.. Ne kadar kod geliştirdiğimi neler yaptığımı, Karşılığında ne şekilde davranılmış olduğunu ve Davranılıyor olduğunu az çok biliyorsunuzdur ve buradaki amacım kendime bir pay çıkartmak değil, Gördüğüm bir yanlışı düzeltmeye çalışmak idi..
Şu an cvp vermekte geç kalan hatta belki de cvp vermeyen kişiler (sözüm flaxchat için değildir..) DÜŞÜNÜN, 2 3 SENE SONRASINDA APPLETINIZDA SORUN ÇIKMASI DURUMUNDA veya EK ÖZELLİK İSTEMENİZ DURUMUNDA cevap verecekler mi? o zaman ne yapacaksınız ?

Her neyse arkadaşlar.. Topic 1 2 gün içerisinde kilitlenecektir.. Boşu boşuna tartışıyoruz kendi aramızda.. Değişen bir şey olmayacak belli oldu..

iyi Çalışmalar..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet