Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ocak 2010, 20:44   #75
Sw33t
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Girişte kod olmasına rağmen saldırı

Sky-Dancer Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
işte deneme yanılma diye bir şey artık günümüzde çok fazla, çok bir anlam arz etmiyor
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Ben de bundan bahsediyorum böyle birşey yok imkansız yaptım diyenlerde bir taraflarından uydurmuşlardır.

Bir sistem çıkıyor, direk çözümlenmesi yapılabiliyor..
Mesela şu gözünüzde büyüttüğünüz eschat ve benzeri uygulamalar bile kırılabilir.. Ne kadar etik olduğu da tartışılır..

Evet ben bunu en başından beri söylüyordum zaten aChat xChat yChat webten girişe hiç bir güvenlik protokolü oluşturmadan yapılmıştır delinmesi an maselesi ap açık veriler gönderiliyor diye... Ama şunuda söylemekte fayda var dünyada IRC'te sadece webten girilmeye zorlayan çogunluk Türkiyede öyleki dünyada CR apleti dışında hiç bir IRC JAVA Apleti malesef hiç bir güvenligi içermeden bunu yapıyor, çünkü buna ihtiyaç yok. Bu apletleride tasarlayanlar sanırım Türk IRC ile Dünya IRC arasında ki bu ufak farklılıgı algılayamamışlardır.

Şimdi siz son cümleme dayanarak, "Peki Sky, Sen adamların algoritmasını bir şekilde çözdün, yaptığın çok mu etikti?" gibi bir soru sorabilirsiniz..
Hemen cvp veriyorum, Adamlar daha eschat satışından 2 3 sene geçmeden maillere cvp vermez oluyor.. 2 3 hafta büyük bir yerin adına mail atıldı (yeri boşverin..) Adamlar, 2 3 hafta sonra zar zor bir mail attı (maili tam okumadan), sonra tekrar mail attık tam okumamışsınız vs.vs. gibisinden, Tekrar mail geldi.. Bu sefer tamam yaptık gibisinden üst sürüm için..
Fakat gene mail tam olarak okunmamıştı.. İstediklerimiz yapılmadı.. Sonradan tekrar mail attık
daha 3 4 ay oldu cevap gelmedi. Bu sözünü ettiğim yer büyük bir yer idi.. Kaldı ki küçük olup eschat kullanan kaç adet sunucu var..

Sen bu işten para kazanıyor isen hakkını vermelisin.. Başlangıçta insanlara kırılamaz edilemez diyorsan, Buna en yakın şeyi yapman gerekir (global bir decrypt algoritması yazılmasını en alt düzeye indirgemek gibi.. Ki bunu ben yazdı isem, TR de yazacaklar çıkacaktır.. İlla ki en iyiyim, çok iyiyim demiyorum.. Ama ben yayınlamadım, çözen olupta yayınlar ise ve otomatik olarak settings.txt okutulup socket botlar ile, clone sokulup saldırı yapılır ise ne yapacaksınız ?)

Bu konuda da yukarıda deginmek istedim ama tam anlatamadım galiba bu işi yapan kişi bir kurum degil bir bireydir ve sanırsam open source bir client üzerine zamanında geliştirdigi bir apleti boş vakitlerinde çeşitli özellikler ekleyerek yayımlayan sıradan bir JAVA programcısı kendiside zaten Türkiye'de bile değil. Yani bilmiyorum artık fakat yurt dışında JAVA bilen programcılara ihtiyaç çok oldugu gibi bu programcıların (benim bildiklerim) astronomik rakamlarda ücretler ile iş imkanına sahipler yani orada ki piyasa bizim burada ki piyasa ile eşdeğer degil, sanırsam bu eschatin yapımcısı senede bir kaç lisans satıyor olsa buranın getirdi gelir onun için çok görünmüyor olmalı ve tamamen keyfi boş zamanlarında geliştirdigi bir aplet olarak görüyor yani onun için oslada olur olmasada olur... (Çünkü satılsa bir ton destek sorunu vs. vs. de var ugraşılacak ekstra yogun bir iş aslında belki bu yüzden getirisi tadmin etmediginden bu kadar destek vermiyordur)

Yinede bu onlar için bir fırsat
Kim bu konuya ilk çözümü sunarsa bayragı açık ara ele geçirecektir bu piyasada...

Saygılarımla...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet