Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ocak 2010, 12:24   #11
Erva
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Sunucu Op Scripti V1.0

Renkler kişiseldir, script rengi ne olursa olsun kendi rengimi uygularım ama genel olarak IF'nin gri-lacivert renk kombinasyonunu tercih ederim. Kanala giriş-çıkışların ayrı bir pencereye alınması bence çok gereklidir. Bir op, F tuşlarını kendine göre uyarlamak isteyebilir, bu yüzden değiştirilebilir F tuşlarını tercih ederim. Scriptte bir radyo addon'u olmasını isterim, kendi kanalımın(serverimin) ip ve port numaralarını girebileceğim bir tarzda. Kelime tamamlama, özele kabul menüsü, away menüsü, yazı stilleri, kullanıcı notify listeleri vb. kontrol panelinde toplanacak bir menü kullanışlı olur diye düşünüyorum. Kanalda birikmiş banları tek bir F tuşuna basarak temizleyecek bir kod benim scriptte olmazsa olmazlardan. Nicklist sağ tıklamada "Davet" satırı olması, yine kendi scriptimde kullandığım ve o an kanaldaki birinin kanalda ne konuştuğunu ayrı bir pencerede gösterecek "history" bi op olarak çok ihtiyaç duyduğum özellikler. Bütün bu yazdıklarım tamamen kişiseldir, kendi aradığım özelliklerdir. Bunları genelde addonlarla sağlıyoruz tabi ki. İlk aklıma gelenler bunlar, zamanla yine görüş belirtiriz. Şimdiden kolay gelsin, başarılar dilerim. (Kendi scriptimde mutlaka kullandığım bir uyarı ve yardım penceresi var, en başta "dialog fenomens {" yazıyor
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet