Konu: Akp?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Ocak 2010, 18:13   #242
help24-7
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Akp?

kUzAh Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Muhabbet, it dalaşına dönecek! Akp'yi değil birbirimizi tartışmaya başladık. Buna nokta koyuyorum kendi adıma. Konuya son postumdur.

İnsanlar neye müstehak ise, o şekilde yönetilirler. Öfkenizi ve kininizi seçim zamanı, seçim sandıklarına kusarsınız.
Shadow ;
AKP'nin yapmak istedikleri belli, lütfen dürüst ol ve bana su cumleyi yorumla. Sayin Basbakan söylemistir bunu; "Hem müslüman, hem laik olunmaz!" Bu cumlede anlatilmak istenen nedir? Bu cumleden ve yaptiklarim yapacaklarimin teminatidir düsüncesinden yola cikarak AKP yoneticilerinin gecmisine bakip, bu siyasi partinin amacinin ne oldugunu goremeyecek kadar kör müsün? demiş..

Laik olma durumu, genel anlamda ; din işleriyle dünya işlerini ayıran, dinin dünya , özellikle devlet işlerine karışmasını istemeyen kişi, toplum, devlet imiş. Peki sana soruyorum ; müslüman bir kişi nasıl olur da benim imanım dünya işlerine, devlet işlerine karışmasın der ? Ve yazında demişsin ''dinsiz hiçbirşey olmaz.'' Bu ne yaman çelişki arkadaşım. Din zaten insanın dünyasını düzenleme amaçlı değil midir ? Benim dünyama ve devletime karışmayan din, beyhude olmaz mı ? De ki ben hem müslümanım hem de dinim dünya ve devlet işlerine karışmasın, karışamaz. Ben de sana gülüp Allah'a havale edeyim..

Neyse, senin de dediğin gibi akil baliğ her insan, hür iradeye sahiptir. Anlaşılan ne sen beni fikrimden vaçgeçireceksin ne de ben seni.

Kalın sağlıcakla.. Yazılarımla incittiysem birinizi, hakkınızı helal edin.

Son postun oldugu iyi oldu , baya sacmalamistiniz zaten.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat