Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Şubat 2010, 10:50   #1
Feronia
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Bazen Maske takmak gerekiyor...

Hani deriz..

Masken dustu, ne oldugun ortada.. ogrenmis olduk.
Fakat..
bazen maske takmak insanlar icin yararli olabiliyor..

Maske? Neysen o olacaksin, kendin olacaksin.. iyi guzel hos.
Fakat, bazen kendini bazi insanlara karsi, kendini saklamak, bir maske takmak, ogrenmek.. yasamak, ve anlamak gerekiyor.

Sacma?

Diyelim ki, herkes oldugu gibi davraniyor. Insanlarin gercek yuzlerini nasil taniyacagiz? Biz maske takmasak bile.. karsimizdaki insanin varsa.. onu nasil cozecegiz?

Yanlis anlasilmasin...

Herzaman dogruluk. Herzaman durustuluk..

Malesef dunyada okadar insafsiz insanlar varki, bizim kisiligimizi, karakterimizden faydalmak isterler.
Bu tur insanlara karsi, kendi dusuncemiz, kendi hislerimizi, bazen saklamak .. bazen susmak gerekiyor. yani bir sekilde bir maske takmak. Icimizdeki sesi dinlemek, fakat yansitmamak.

Tanisma anlardinda, herkes ben cok iyi bir insanim der. Ben soyleyim, ben boyleyim.. ben 'farkliyim' .. gibi sozler.

Saf, yada daha dogrusu temiz kalpli bir insan, buna hemen inanir. yada kisa bir surede inanir. Kendi kisiligini saklamaz. Karsisindakini kendisi gibi sanar..

Daha farkli dusunen bir insan, gercekten o insani tanimak istedigi an.. inanmayi bir koseye birakir, dusuncelerini icine atar, susar, ve izler, gozler.. bakar..

Zaman ile o kisi hakkinda, bir dusunce olusturur.. Evet bu insan, taninacak biri, iyidir zarar gelmez. Yada, bu insandan hayir gelmez.

Susmak, da bir sekilde maske takmaktir. Gercek dusuncelerini soylemekte oyle .. Cunki gercek yuzumuzu, dusuncelerimizi ve hislerimizi karsiya yansitmiyoruz. gizliyoruz.. belli zaman sonra paylasmak uzere..

Belli asamalari, yada kendimizce kriterleri gecen insana karsi, daha olumlu.. ve daha farkli davraniyoruz. cunki guvenimizi kazanmis oluyor.
Bu zaman sureci kimine gore, bir kac gun, kimine gore birkac ay.. kimine gore seneler surebiliyor. Cunki insanlari gercekten tanimak cok zor..

Maskeyi dusuruyor.. Gercek dusuncelerimizi paylasiyor, olumlu yada olumsuz.. sonuclara katlaniyoruz.

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat