Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Şubat 2010, 22:17   #21
Supervisor
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Baykal�ın cehalet siyaseti

Dayanaklarımın hepsi gazetenin kendi yazdığı akılları bulandıracak haberler Çağrıcım.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Aklıma gelen birini söyleyeyim, güya ordu içerisindeki cuntacılar cami bombalayıp kendi uçaklarını düşüreceklermiş ve bunu Yunanistan'ın yaptığı izlenimini verip Yunanistan'la gerginliğe yol açacaklarmış. Bu kişilerin arasında 10 yıl önce apoyu paketleyip getiren, daha önceki bir zamanda (tarihi hatırlamıyorum) Yunanistan ile ilişkiler gerginken arayı düzeltip barış elçisi ünvanı verilen bir komutan da vardı. Bunu yapan komutan cuntacı olacak. Benim aklım almıyor bu olayı. Siyaset ve darbeler konusunda seninle hemfikiriz.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Alıntı:
Gelelim Genele....

Ben siyasetten nefret eden biriyim. Ama ondan daha fazla nefret ettiğim birşey var ki o da entrikadır. Ben ister miyim kendi insanıma kötü söz söylemeyi? Askerime şüpheli gözlerle bakmayı? Kayıtsız şartsız güvenmeyi? Bir suç işlendiği zaman, Yargımız gerekene karar verir demeyi?

Dışarı çıktığında kime güvenebilecek durumdayız? Kimimiz kardeşine, kimimiz anasına ve babasına dahi güvenemezken geçmişi hatalarla dolu bir orduya nasıl da gözü kapalı güveniyoruz...

Bu ordu "Cumhuriyet Elden gidiyor" nidalarıyla kaç darbe yaptı? Her darbede kaç kişi öldürüldü? İstiklal mahkemelerinde kaç kişi müebbet hapis cezasına kaptırıldı. Her darbeden sonra kendini sivil yargıdan soyutlayıp, anayasaya kaç tane dokunulmazlık maddesi yerleştirdi? Daha da ileri giderek kendinde canının istediğini vurma hakkını bulup, JITEM örgütü adıyla 17500 kişinin canına hangi vicdanla kıydı? ve kendini rezil etme pahasına JITEM diye bir örgüt yoktur diyebildi!

İşin garip yani? Bu zamana kadar Darbe mevzusu gün yüzüne bile çıkarılmadı! Sanki normalmiş bir karşılandı. Ordu darbeyi yapar; Yargıtay da tepki göstereceğine gider Genelkurmayı tebrik eder... Yok ama darbe günlerine gitmeye gerek yok! 27 Nisan muhtırasında neden yargıtay sesini çıkarmadı?

Darbenin suç olmadığını düşünüyorsanız o ayrı... Ama yasalara göre bir suç! Bu suçu işleyeni tebrik eden bir Yargı yargı mıdır?

Bu konuda seninle hemfikiriz. Siyasetten her ne kadar nefret etsem de bu tür konuları görünce dayanamayıp giriyorum. Gerek orduda gerek siyasette gerek diğer kurumlarda çürükler varsa o çürükler ayrılmalıdır fakat kurunun yanında yaşın da yakılmaması şartıyla. Bu zamana kadar yapılan darbeler dış güçlerin desteği ile yapıldı. Bunu bir çok kaynakta görebilirsiniz. O darbe günlükleri saçma geliyor bana. Darbe yapacak adam günlük mü tutar yahu? Bir Allah'ın kulu çıkıp sormuyor bu gazeteye bu bilgileri nereden elde ettiniz kimler verdi diye en çok da ona şaşırıyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Mobil Chat