Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Mart 2010, 16:43   #10
yabadabadu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: BadNick (Karaliste) Hakkında, fikir alış verişi.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - Düşüncem şudur, Benim yapacağım mIRC'de scripti kullanan herhangi birisi bir nicki karalisteye aldığında, diğer oplarda otomatik olarak bunu kara listeye eklesin yani herhangi bir kanala yansıtma olmadan.]

on *:text:*:#kanal:{
if $1 == !ekle { .auser Bad $2- }
if $1 == !sil { .ruser Bad $2- }
if $1 == !badlist {
var %_ = $ulist(*,badnick,0) , %- = 1
while (%- < %_) {
inc %-
msg $chan $ulist(*,badnick,%-)
}
}
if $1 == !badlist {
if $nick isop $chan || $nick ishop $chan { msg $chan Bad nick listesinde toplam  $+ $ulist(*,Bad,0) $+  adet nick bulunmaktadır. }
else { msg $chan Bu komutu kullanabilmek için $chan kanalında yetkili konumunda olmalısınız. | return }
}
}

bu kodu bi arkadastan almıstım. !badlist olayınıda sonradan burdan alıp eklemistim.
senin scripti kullanan biri oto badnick ekledigin de digerlerininde oto. eklemesini istiyorsan öncelikle bu kodu scripte entegre etmen, ve aynı kanalda bulunmanız lazım.
biri kanalda !ekle nick yazdıgı zaman scriptinde bu kodu olan herkesin userlistesine otomatikmen ekleme yapar siler.
elle degilde alias ile daha iyi olur hem kendi listene hemde kanalda bulunan opların user listesine ekleme yapılabilir. F1 /msg #kanal !ekle $*
veyahut, user liste Bad:*nick* mask seklinde biraz ekleme yaparsan önceden,
oto. olarakta yazdırabilirsin kanala.
on Bad:join:#cinsellik,#***: { /msg #kanal !ekle $nick }

not:konuyu sonradan gördüm bu yüzden epey bi gec kalmısım ama ben yinede baska arkadasların sonradan görüp bu kodun belki islerine yarayabilecegini düsündügüm icin paylasmak istedim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet