Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Nisan 2010, 03:21   #30
umutttt
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Flaxchat irc giriş güvenlik modülü

@Foekie_t,

İnsanlar daha doğrusu insanlarımız neden şikayet ediyor? Hazıra alıştıkları için elbette. Bu kadar basit. Her şeyi başkasından bekliyorsunuz. Ne yazık ki protokol hakkında hiç bir fikriniz yok. Flaxchat ya da esChat size kırılamaz garantisi veremez! Çünkü paket halinde gelen özellikler bi' yerde aynıdır ve bu standardın dışına çıkmak için ya bi' rakibinizin olması ya da kar bazlı çalışmıyor olmanız gerekir.

Verdiğiniz örnek o kadar absürd ki cevap vermemeyi bile düşündüm ama en basit ve açık örneği yazayım ki ne denli bir durumun içindesiniz tam olarak kavrayın:

Windows işletim sistemi kullanıyorsunuz ve girdiğiniz sitelerden bilgisayarınıza virüs bulaşıyor. Sizde gidip Mozilla'ya çemkiriyorsunuz. Buyur burdan yak. Adamlar protokol (rfc) gereğini yerine getirmiş ve size tam anlamıyla kullanabileceğiniz bir tarayıcı sunmuşlar. Siz windows işletim sisteminin acizliklerini tarayıcıya mal ediyorsunuz.

Öte yandan, ben de katılıyorum size. Verilen hizmetin arkasında durulması gerek. Ama ne esChat ne de Flaxchat sitelerinde %100 koruma diye bir telkinde bulunmamışlar. Sizin bunu onlardan "ücretsiz" bir tarife içerisinde istemeniz hazırcılıktan başka bir şey değil. Bulunmuş olsalar derim elbette "vaadlerinizi yerine getirin". Ama böyle bir durum söz konusu bile değil. Alıp almamakta sizin bileceğiniz iş. Kimse sizi zorlayamaz. Çözümlede geldiler zaten. Flaxchat yapması gerekeni yaptı.

Ben hala neden savunduğumu bile bilmiyorum. Zira en başta sizlerde ki bakış açısını değiştirmek gerek ve onun için uğraşıyorum. Şöyle düşünün: herkes tarafından kullanılan bir yazılımın kırılma olasılığı çok daha fazla. Ama size özel, sizin kodladığınız bir sistem/yapı -her neyse- elbette göz önünde olmadığı için daha bi' güvenlidir. En azından ben böyle düşünüyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat