Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Nisan 2010, 19:28   #32
umutttt
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Flaxchat irc giriş güvenlik modülü

@Foekie_t,

Yazdıklarınızı tekrar okuyun lütfen. İşi bilen biri en azından bu konularda ortalamanın üstünde bilgisi olan biri her iki applette de herhangi bir sorunun olmadığını, yapılan çalışmanın ek bir çalışma olduğunu anlayabilir. Önceleri applette herhangi bir problem yok ama bu çalışma neden ücretsiz değil doğrultusundaydınız. Şimdi ise her iki applette sorunlu ve düzeltilsin diyorsunuz.

Kusura bakmayın ama örnekleriniz hiçte geçerli örnekler değil ne yazık ki. Applette herhangi bir hata yok! Yapılan çalışmanın ücretinden dem vuruyorsunuz. TOYOTA ya da herhangi bir diğer üretici kendi hatası olmayan ürünü neden geri çağırsın? Ama bunu kavrayamıyorsunuz ki. Appletle bu konu hakkında uzaktan yakından ilgi yok. Adamların işini appleti üretmek ve applet bazında güvenliği sağlamak. Onlardan ircd yazılımları içinde güvenlik sağlamalarını istemek çok saçma. Hani pek tabi ircd yazılımınıda kendileri geliştirmiş olsa (ConferenceRoom ve appleti gibi) her şey hakkınız.

Belki bana düşmez ama bir sunucunun güvenliğini bile sağlayamayacaksanız o sunucuyu açıp hem insanlara rahatsızlık vermek hem de kendinize strese sokmak neden? esChat ve Flaxchat'in unrealircd ya da herhangi bir yazılım üzerinde herhangi bir kontrolü yok olamazda. Bu sadece ek uygulama ve paketlerle yapılabilir ki bu da gördüğünüz gibi belirli bir ücrete tabi. Bu yönden hazıra alışmışlık var diyorum. Büyük bir yazılım firmasında da çalıştım üstelik. Muhasebe ve idari programlar üretiyorduk. Bu programları satın alan kişilerden de belirli bir windows bilgisi bekliyorduk. Windows bilmeyen insana programın eğitimini versek ne olacak ki? Programdan kaynaklanmayan bir işletim sistemi probleminde biz mi devreye girecektik? Hayır. İşler böyle yürümüyor. Tıpkı applet ve ircd yazılımı gibi. Öncelik appletin bağlandığı sunucunun güvenli olmasında. Applete dokunmadan da güvenliği sağlayabilirsiniz...

Son olarak "Simdi bize, musteri olarak sifreli giris var deniliryorsa, biz musteri olarak bu guvenillir bir sekilde calistigini dusunuruz. Nerden bilcez musteri olarak, her manyak giris edebilecegini, vede bizim webgiris sifrelerini okyabilecegini vede saldiri edebilcegini ??" demişsiniz ya... Araştırmanız gerek. Bir ürün alıyorsanız araştırın. Eğer paranızın karşılığını almak istiyorsanız ürünün eksi ve artı yönlerini mukayese etmeniz gerek. 3 gündür protokol diyorum. Ama siz sanırım bunu bile araştırma gereği duymuyorsunuz ki sizin yerinize araştıran insanlar var galiba. Metin bazlı bir protokolün standart olarak gelebileceği en son nokta zaten appletin güvenlik diye tabir ettiğimiz portu gizlemek, girişe şifre koymak vs... Bunlardan daha güvenli bir düzeye erişmek istiyorsanız bazı şeyleri göze almanız gerekiyor. Yok alamıyorsanız daha doğrusu "hazır" kullanmak istemiyorsanız bişileri öğrenmeniz gerekiyor ^_*

Bu arada lütfen anlaşılır bir biçimde dil bilgisi kurallarına uyarak mesaj yazın.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet